Çalıştırma problemi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Çalıştırma problemi

İleti derude » 05 Eyl 2009, 16:06

Geçmiş olsun.

Eğer marşa basmaya çalıştığınızda tık tık tık sesi geliyorsa bunun anlamı akünün besleyememesidir.

Teknik olarak marş selenoidi devreye giriyor ama döndüremiyor demektir.

Gösterge panelindeki saçmalama da bu duruma işaret ediyor.

derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti BaTeRRiiSStt » 05 Eyl 2009, 16:11

akün bitmiş olmasın ?
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti hakanerdogan » 05 Eyl 2009, 16:12

anlamak istediğim o, marş dönüp çalışmıyorsa ateşleme, marş hiç basmıyorsa akü...  
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti zurna1788 » 05 Eyl 2009, 16:14

[quote="derude"]

Geçmiş olsun.

Eğer marşa basmaya çalıştığınızda tık tık tık sesi geliyorsa bunun anlamı akünün besleyememesidir.

Teknik olarak marş selenoidi devreye giriyor ama döndüremiyor demektir.

Gösterge panelindeki saçmalama da bu duruma işaret ediyor.
[/QUOTE]
abi aynı dediğin gibi şeyler oluyor.şimdi aşağı indim arabanın uzaktan kumandası bile çalışmıyor. akümü bitti diyorsunuz yani...
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti zurna1788 » 05 Eyl 2009, 16:15

[quote="hakanerdogan"]anlamak istediğim o, marş dönüp çalışmıyorsa ateşleme, marş hiç basmıyorsa akü...   [/QUOTE]
marş hiç basmıyor.yani akü... oh ya sorunun ne olduğunu anladım sonunda...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 05 Eyl 2009, 16:16

Wink

bi komşudan takviye ediver. aman ters takma. 1 saat çık dolaş yüksek devir kullan. baktın yine bitiyo aküyü değiş, şarj olup devam ediyosa şarjı bitmiştir sadece.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti zurna1788 » 05 Eyl 2009, 16:20

[quote="hakanerdogan"]Wink

bi komşudan takviye ediver. aman ters takma. 1 saat çık dolaş yüksek devir kullan. baktın yine bitiyo aküyü değiş, şarj olup devam ediyosa şarjı bitmiştir sadece.
[/QUOTE]
bende şimdi takviye için uğraşacam abicim...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti esiner » 05 Eyl 2009, 16:42

arkadaşlar skodaların marş motoru arıza yapar genelikle bunu sütcülük yapan arkadaşlar da çok bilir stop etinginde sonra tekra çalıştırdıkları için içindeki bobinlerde ve kömürlerinde sorun çıkıyor woswagen grubunun transporter marş dinamosu oluyor onu takarsanız sorunu  kökten haletmiş olursunuz

skoda marş motorları çekostavak daha Alman olmadı 2000 yılına kadar olan skodalar için konuşuyorum
esiner
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mustafasar » 05 Eyl 2009, 21:17

arkadaşlar aynı sorun bende de oldu bir kaç gün önce benzinde çalışıyor gaza geçince araba duruyordu lpg servisine götürdüm beyni 3 sefer değiştirdiler olmadı bende servisine götürdün arabayı hararet muşuri arzalı çıktı değiştirdiler bir sorun kalmadı..
mustafasar
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti zurna1788 » 05 Eyl 2009, 21:23

[quote="mustafasar"]arkadaşlar aynı sorun bende de oldu bir kaç gün önce benzinde çalışıyor gaza geçince araba duruyordu lpg servisine götürdüm beyni 3 sefer değiştirdiler olmadı bende servisine götürdün arabayı hararet muşuri arzalı çıktı değiştirdiler bir sorun kalmadı.. [/QUOTE] abi benim araba ne lpg de ne benzinde çalışıyordu... sonra anladıkki akü bitmiş :))
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti FabiaComfort » 05 Eyl 2009, 22:43

Evet biraz geç gördüm tam akü diyecektim ki;) Sorun çözülmüş:)
FabiaComfort
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti delidolu » 05 Eyl 2009, 22:50

Geçmiş olsun, en azından akü ile ilgiliymiş -benim de söylediğim gibi-, sana büyük masraf açmaz. Ama aklında olsun kesinlikle aracı itekleme! Teknik detayını ben bilmiyorum, bilen açıklarsa biz de öğrenmiş oluruz...
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti zurna1788 » 06 Eyl 2009, 13:05

yok özkan abi zaten itekleyerek çalıştırmıyorum.dün mecbur kaldığım öyle yaptım 1 kere ama.yapmıyorum. bu arada bu sabah aküyü bağladım arabaya... saat gibi maaşallah... yarım marşta alıyor :)))) arabamı çok seviyorum ya... :)
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti zurna1788 » 06 Eyl 2009, 13:06

[quote="FabiaComfort"]Evet biraz geç gördüm tam akü diyecektim ki;) Sorun çözülmüş:) [/QUOTE] demiş kadar oldun mert abicim tşk ederim :)))
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti derude » 06 Eyl 2009, 15:39

[quote="delidolu"]...... Ama aklında olsun kesinlikle aracı itekleme! Teknik detayını ben bilmiyorum, bilen açıklarsa biz de öğrenmiş oluruz...[/QUOTE]

Daha önceden bu konuda bir açıklama yazmıştımWink 

Triger zinciri yerine triger kayışı kullanan araçları vurdurmak maalesef çok sağlıklı bir durum değildir.

Bu nedenle sente kayması-atlaması yada kayış kopmasına; buna bağlı olarak sübapların eğilmesine ve motorunuzda büyük maddi hasarların oluşmasına neden olabilirsiniz.

Vurdurma esnasında özellikle küçük viteslerde debriyajın aniden bırakılması motorun bir anda yüksek torka maruz kalmasına neden olur.

Özellikle triger kayışının bu yüksek torku tolere edememesi bu durumun başlıca nedenidir.

Bu nedenle eğer vurdurmak zorundaysanız mümkün olduğunca 3. vitesten aşağı vitesleri kullanmamanız ve ani debriyaj koparmasından kaçınmanız bu riski minimuma indirecektir.

derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti zurna1788 » 06 Eyl 2009, 16:12

[quote="derude"][quote="delidolu"]...... Ama aklında olsun kesinlikle aracı itekleme! Teknik detayını ben bilmiyorum, bilen açıklarsa biz de öğrenmiş oluruz...[/QUOTE]

Daha önceden bu konuda bir açıklama yazmıştımWink 

Triger zinciri yerine triger kayışı kullanan araçları vurdurmak maalesef çok sağlıklı bir durum değildir.

Bu nedenle sente kayması-atlaması yada kayış kopmasına; buna bağlı olarak sübapların eğilmesine ve motorunuzda büyük maddi hasarların oluşmasına neden olabilirsiniz.

Vurdurma esnasında özellikle küçük viteslerde debriyajın aniden bırakılması motorun bir anda yüksek torka maruz kalmasına neden olur.

Özellikle triger kayışının bu yüksek torku tolere edememesi bu durumun başlıca nedenidir.

Bu nedenle eğer vurdurmak zorundaysanız mümkün olduğunca 3. vitesten aşağı vitesleri kullanmamanız ve ani debriyaj koparmasından kaçınmanız bu riski minimuma indirecektir.

[/QUOTE]
benim arabada triger zinciri var...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir