!!! YARDIM EDERMİSİNİZ !!! PARK SENSÖRÜ MONTAJI

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

!!! YARDIM EDERMİSİNİZ !!! PARK SENSÖRÜ MONTAJI

İleti Fabia_Yalçın » 05 Eyl 2009, 22:22

Merhaba arkadaşlar. Biyerden hediye park sensörü geldi bana. Aracıma montajını kendim yapmayı düşünüyorum. Kafama takılan 2 hususu var. Bitanesi arka tamponun içinden kabloları bagaja nasıl çıkarcam. İkinciside görüntü aparatını ön torpitoda nereye koycam. Daha önce montaj yapmış arkadaşlardan eğer mümükünse resimli bir şekilde yardımcı olmalarını rica ediyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Fabia_Yalçın
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti delidolu » 05 Eyl 2009, 22:39

Ben orjinal park sensörünün kablolarını/soketlerini aracın altına inerek inceleme fırsatım olmuştu. Gördüğüm kadarıyla da bagaj içinden değil park lambalarının kabloları ile beraber fabrikasyon kendi yolu üzerinen aracın önüne geliyordu.
Ancak siz "kendin yap" türünde bir çalışma yapacağınız için, stepne'nin olduğu yerden matkap ile bir delik açabilirsiniz. İlgili kabloları geçirdikten sonra da sıcak/soğuk silikon ile kabloların etrafını iyice kapatırsanız yoldaki su+toz ve her türlü pisliğin bagaja geçmesinin önüne geçmiş olursunuz.

Kabloları aracın önüne getirdikten sonra görüntü aparatını nereye yerleştirirseniz yerleştirin ancak KESİNLİKLE ön konsola koymayın; çünkü görüntü aygıtının dış plastiği o kadar dandik ki bikaç aya kalmadan güneşten şaftı kayıyor!

Ayrıca üzerindeki düğme ile metre/ses seçimi yapılabiliyorsa mutlaka "ses"liyi tercih edin yoksa geri geri park ederken sağ sol aynalara bakmanız gerektiğinde bi yerlere çarpabilirsiniz. Yani en iyisi SES ile olan.

Yalnız nasıl yapıldığını bilmediğim 1şey var o da: Geri vitese takıldığını park sensörü nasıl algılacak? Yani geri vites muşhuruna nasıl bir bağlantı yapılması gerekir, onu bilmiyorum. Umarım hediye gelen sensör ile beraberinde nasıl yapılacağına ilişkin açıklamının bulunduğu kitapçık da vardır.

Kolay gelsin...
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti hakanerdogan » 06 Eyl 2009, 02:25

geri vites lambasından vereceksin elektriği algılaması için. müşürden değil.

örn. geri vites lambasının sigortasını söktüğümde park sensörü çalışmıyor.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir