otomatik kilitlenme

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

otomatik kilitlenme

İleti YAGMAKSAN19 » 06 Eyl 2009, 18:08

ARKADAŞLAR BENİM ANLAMADIĞIM BİR KONUYU SİZİNLE PAYLAŞMAK İSTEDİM. BELKİ BANA YARDIMCI OLACAK ARKADAŞLAR ÇIKABİLİR.

BENİM ARAÇTA BAZEN MOTORU DURDURUP ARAÇTAN ÇIKTIKTAN BELİRLİ BİR SÜRE SONRA ARAÇ KENDİNİ OTOMATİK OLARAK KİLİTLİYOR. AMA BAZENDE BU GÖREVİ YAPMIYOR. HATTA BİR GÜN UFAKLIK OĞLUMUN SAYESİNDE KONTAK ÜZERİNDE İKEN ARACIN KAPILARI KİLİTLENDİ. YEDEK ANAHTARI İLE AÇMAK ZORUNDA KALDIK. BUNUN MANTIĞI NASILDIR AÇIKLAYABİLİRSENİZ SEVİNİRİM. HERHANGİ BİR AYARI VARDA BEN Mİ BİLMİYORUM. BAZI ARAÇLARDA ARACI ÇALIŞTIRDIKTAN BELİRLİ BİR SÜRE SONRA ARAÇ DÖRT KAPIYI BELİRLİ BİR SÜRE SONRA KİLİTLİYOR. BİZİM ARAÇLARDADA BU ÖZELLİK VARMI.  ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER...BİRDE ŞU KONUDA BİLGİSİ OLAN VARSA YAZARSA SEVİNİRİM. ARACI DURDURUP İNDİKTEN SONRA AÇIK CAMLARI KAPIYI KİLİTLEMEK İÇİN KUMANDAYA BASTIĞIMIZDA CAMLARIDA KAPATAN DÜZENEK KAÇ LİRA NERDE TAKTIRABİLİRİZ BİLGİNİZ VARSA YARDIM EDERSENİZ SEVİNİRİM

YAGMAKSAN19
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti zurna1788 » 06 Eyl 2009, 18:12

abicim bizim arabalarda kilitlenme diye birşey yok benim bildiğim... büyük ihtimalle oğlunuz şoför kapısındaki kilite değmiştir ve doğal olarak bütün kapılar kilitlenmiştir...
ikinci sorunuz içinse oto elektrikçiler o işi NORMALDE 20 lira parça + işçilik gibi bir ücrete yapıyorlar.

ama tabiki bazı ustalar 50 de der 60 da der.bu değişir.mümkün olduğunca tanıdık birilerine gidin.cebinizden 30-35 liradan fazla bir para çıkmaması lazım bu işlem için...
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti hakanerdogan » 06 Eyl 2009, 18:15

aracınızda saatte 20 km hızı geçtikten sonra kapıları kilitleme özelliği mevcut, serviste açtırmanız gerek VAS cihazıyla.

ama ben koşa koşa gidip kapattırdım, memleketim insanı şöför in deyince değil, araba durunca inmeye yırtındığından o iç kapı kolunu kırıyor.

aracınız normalde kontak anahtarı üstündeyken kilitlemez. bi aksaklık olabilir ünitede.

ama siz kapıları kumandadan açıp, binmezseniz geri kilitlenir. yada kumandadan açtınız, hiç kapı açmaksızın sadece bagaj açıp kapadınız, eliniz dolu olur mantığıyla kendi yine geri kilitlenir.

kontakta bişi yapmaması gerek, bi terslik olmuş olmasın iyi gözden geçirin durumu. çocuk kilitlemiştir kazara vs...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti YAGMAKSAN19 » 06 Eyl 2009, 18:20

ARKADAŞLAR AYNI MODEL ARAÇLARDA BU SİSTEM VAR OĞLUM ARABANIN İÇİNDE DEĞİLDİKİ KİTLENDİĞİNDE BEN BU ÖZELLİĞİ BİLDİĞİMDEN CAMI AÇIK BIRAKMIŞTIM ODA CAMI KAPATIP AŞAĞI İNİNCE ARAÇ BİRAZ SONRA KENDİ KİLİTLENDİ ARACIM FABIA SPECIAL 2005 MODEL AYNI MODEL ARAÇ VARSA SİZDE Bİ DENEYİM AYRICA ARACIN KONTAĞI SADECE TAKILI OLUCA DAHİ KİLTLENİYO FAKAT KONTAK ANAHTARI BİR KADEME AÇIK OLURSA BU İŞİ YAPMIYO ANLATABİLDİMMİ BİLMİYORUM..
YAGMAKSAN19
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 06 Eyl 2009, 18:22

o zaman ünitede sorun var. kontağa anahtarı takabilmek için kilidi kumandadan açıp, kapıyı açmanız gerek. bu koşullar kilitlenme sebebini sağlamaz. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ndamkaya » 06 Eyl 2009, 18:29

araba kendini kilitlediği zaman otomatik olarak camlarında kapanması gerekiyor.
aynı olay benim arabadada oluyor. ben merkezi sistemin  programından dır diye düşünüyorum

ndamkaya
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 06 Eyl 2009, 18:30

fabiada camlar kalkmaz. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti alpino » 06 Eyl 2009, 20:38

aynen dedikleri gibi kapı kolunun kırılmamış halini daha çok seviyorsan otomatik kilitlemeyi kapatacaksın. ben açmıştım. kontak anahtarını çekince kapı kilitleri otomatik açılıyor ama annem dahil kimse o kadar sabırlı değil. durduk mu el gidiyor kapı koluna.
bir de motor çalıştığı sürece uzaktan kumanda ile dahi kapılar kilitlenmiyor.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir