LAK sesi ve yakıt

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

LAK sesi ve yakıt

İleti celiker » 17 Eyl 2009, 14:46

Merhabalar,
aracım 2001 model fabia 1.4 mpi 68hp.

2 sorum olacak;
1- Birinci ve ikinci vites de hareket halinde iken ayağımı gazdan çekince LAK diye bir ses gelmekte, aynı şekilde yeniden gaza basınca da bu LAK sesi gelmekte ve arabada sanki bir şey kavrayıp hareket ettirmekte veya bırakmakta gibi atılmakta veya bırakmakta.

Özellikle 2. vitese hissediyorum, belli bir hızın üstünde iken olmuyor, düşük hızlarda ve düşük devirde oluyor yanlızca. 3. vites de ses gelmiyor ama kavrama ve bırakmayı hissediyorsunuz. Sorun nedir sizce, bayramda uzun yola çıkacağım sizce baktırmalı mıyım?
Kimisi akslar, kimisi istavroz dişlisi, kimisi motor kulakları der...

2- Aracım 15 litre benzin ile 145-155 km arası gidiyor. Çok sakin kullanımda. Ama biraz klima ve biraz devirli sürsem 130 km ye kadar düşüyor. Bilmiyorum 15 litre benzin ile normal bir 1.4 otomobil şehir içinde ne kadar gider?

Motorsilk aldım şimdi onu deneyecegim, olmazsa satacagım bir kaç ay içinde...

celiker
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti dejavu » 17 Eyl 2009, 16:20

Cevap 1: Tabla burcu
Cevap 2: Şehir içi tüketim şehre göre değişir, anteple istanbul bir olmaz mesela, ama yinede km'de 0,32-0,38 arası bir tüketim biraz fazla olmakla beraber çooooook değişik nedenleri olabilir.. kullanım, bujiler, enjeksiyonlar, yakıt kalitesi, lastikler, hava filtresi, kelebek boğazı ilk aklıma gelenler. erbabına baktırmakta fayda var....
dejavu
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir