Emniyet kemeri sorunu..

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Emniyet kemeri sorunu..

İleti haktan32 » 21 Eyl 2009, 21:19

Herkese iyi bayramlar.... Fabia mı ilk aldığım zaman emniyet kemeri açılmıyordu. İceriden sıkımştır kücük bir şey diyerek önemsememiştim. Ancak muayene zamanı yaklaştığı için, emniyet kemerinin bulunduğu kısmı sökünce sorunun emniyet kemerinin bilyasının dağıldığı ve tamiri olmayacağı söylendi. Emniyet kemeri tahminim ce 300 tl den fazla.. Acaba başka markaların emniyet kemerleri uyarmı özellikle ucuz olan, fiat-reno gurubu  veya sorunu nasıl hallledebilirim? Fikri olan veya başına böyle bir olay gelen oldumu? Teşekkürler

haktan32
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Musa » 22 Eyl 2009, 00:42

abi kemer tamir oluyo içinde ki bilye dağılıyor ve sıkışıyor kemer sökülüp içinde ki dağılan bilye parçalarını çıkarıp topluyorsun dışarda kontrol et kitlemesi de çalışması lazım bak ondan sonra tak yerine takarkende oynayan yerlere yağ sıkki sıkışmadan rahat çalışsın 
Kullanıcı avatarı
Musa
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda felicia

İleti haktan32 » 22 Eyl 2009, 07:25

Bir-iki yere gösterdim tamir olmayacağı söylendi.. ? Kendim yapabileceğimi sanmıyorum. Kim anlar kemer işinden oda ayrı bir konu.
haktan32
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cancanamca » 22 Eyl 2009, 14:13

aynı sorun birkaç ay önce bende de vardı emniyet kemeri geri sarmıyordu, gösterdiğim yerler tamir olmaz demişti, sonra sanayiide bu işlerle uğraşan birisini buldum açtı baktı bana sormadan yeni bir kemer getirdi taktı, abi ateşleme mekanizması iptal oldu o kadar dedi 50 tl mi aldı şimdi sorunsuz, tek sorun büyük bir kazada emniyet kemerinin içindeki barut ateşleyip kemeri geri sardırmayacak (ki zaten bu sistem birçok araçda yok)...
cancanamca
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: choice

İleti grey_wolf » 22 Eyl 2009, 14:26

emniyet kemerini önemini anlatmamıza gerek yoktur herhalde. o yüzden sadece muayene vs. için değil kendin için düzgün bir şekilde tamir ettir. unutma emniyet kemeri hayat kurtarır. ben bir kaç kez şahit oldum.

2006 Fabia Sedan 1.4 16V Ambiante + landirenzo omegas
Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EROL YÜKSEL
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2006 FABİA AMBIANTE SEDAN 1.4 16V

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir