katalitik konvektör

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

katalitik konvektör

İleti denkeb » 21 Eyl 2009, 22:22

SELAM ARKADASLAR.BENİM FABİA ARADA YOKUSLARDA CEKİŞTEN DÜŞÜYORDU.EKSOZCU ARKADASIM KATALİTİK KONVEKTÖR DİYE BİŞEY TIKANMIS DEGİSMESİ LAZIM DEDİ.ORJİNALİ 2500 TL KADARMIS.YAN SANAYİİ 100TL YE TAKARIZ YADA TAMAMEN CIKARIRIZ DEDİ.HEM ARACIN GÜCÜ ARTAR DEDİ.BU KONUDA YORUMLARINIZI BEKLİYORUM.BUDA BENİM FABİAA. :)

denkeb
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AhmetH » 21 Eyl 2009, 22:29

Katalitik konvektör  kıymetli parça 
her araç  zamanla  performasını kaybeder ama bunların onlarca sebebi var.

katalitik konvektör sökülürse  motor rahatlar doğrudur  ama  size  şehir içinde lazım olan  düşük devirler  dahada kötüleşir   ancak üst devirler  rahatlar  sanki güçlenmiş gibi  hissedersiniz.

bir çok arkadaşım farklı marka araçlarda katalizör iptaline gitti.  durum  böyle  düşük devirler dahada  zayıflar  üst  devirler  güçlenir.

bunu  aklınızda bulundurun.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti hdoner » 21 Eyl 2009, 22:30

aracınız lpg li mi.katalitik konvektörün baş düşmanı lpg dir.Yapacağınız en iyi ahmle lpg kullanacaksanız iptal ettimektir.
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti denkeb » 22 Eyl 2009, 23:06

arac benzinli.birde orjinali 2000 tl olan parcanın eksozcuda yan sanayii si 100tl.pek aklıma yatmadı dogrusu.
denkeb
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AhmetH » 22 Eyl 2009, 23:20

Samimiyetle söylüyorum egzozcuların para kazandığı  sayılı yerler var  artık bunu çok tecrübe ettim kazık yediğim zamanlarda oldu..

Egzoz ucu satma & takma ,  katalizör iptali  yapma susturucu  söküp takma egzoz askı lastiği değiştirme bunlardan bazıları..

bu bağlamda  yanlış analamayın ama arkadaşınız olsa bile  biraz  şüphe gereklidir..

çünkü  orijinal sisteme atacağı  bir kaynak  iptal edeceği kendinden takacağı bir parça  mutlaka kendisine 1 sene içinde geri dönüş yaptıracaktır..

egzozun  manifolttan  son  çıkışa kadar orijinal olması  inanın  sahibinden.com gibi  satış sitelerinde bir çok insanın  dikkat ettiği bir nokta..  egzoz  ucu  takılı bir araç bile  kimilerinin gözünde eleniyor.

onun için katalizör iptali gibi ciddi  bir işlemi  yaptırmak için  iyice  araştırmak lazım.  hepsi bir tarafa  egzoz arıza  ışığı  yaktırabilir  sonra  işiniz yoksa  ışığı  söndürmek için  sanayi sanayi  gezmek derdi var..
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti delidolu » 23 Eyl 2009, 00:50

Katalik konvertörü söktür dsüz bağlantı yaptır. Ama atma muayene zamanı gelince geçici olarak tekrar taktır-söktür. 2500 tl büyük para.. az daha eklesen üstüne araba alınır o paraya....

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti IYIGIT » 23 Eyl 2009, 13:25

peki katalitik konvertörü temizleme şansımız var mı çok zor porselen parça olduğunu biliyorum.ama bizim araçta egzost çıkışı araba çalışırken felaket kokuyor.ben de bundan şüpheleniyorum olabilir mi?
IYIGIT
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti denkeb » 23 Eyl 2009, 18:23

koku genelde ilk çalıştırışlarda devir normale dönene kadar oluyor.devir 1000 in altına inince geçer.katalitik ile ilgili olacağını sanmıyorum yoksa sürekli devam ederdi.ama ben bugun katalitik olayını epey araştırdım.katalitik konvektör ü paran çoksa değistirmek iyi olur ama onun dışında hiç uğramamak en iyisi.kesinlikle çıkartayım düşüncesine girmeyin.yan sanayii side beş para etmez.eksozcu hilesi baska bisey değil.
denkeb
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti socloose » 16 Kas 2009, 17:21

Arkadaşlar merhaba,
Bu forumda ilk mesajım. 3 aylık skodacıyım. Lpg taktırdım aradan 3 ay geçti araba gitmez oldu. Gaz yemiyor, kalkamıyor, çekişi sıfıra indi nerdeyse. Usta katalitik dolmuş dedi. Orjinalini 850e takabiliriz ama 150 liralık bi parça var ondan takalım dedi. Hiç sorun çıkarmaz, arıza ışığı yakmaz, muayenede sorun çıkarmaz hiç sorun yaşamazsın dedi. Katalitiği iptal ettirip böyle bişey taktırmak istiyorum. O kadar para veremem katalitiğe. Böyle bişey kullanan var mı? Dezavantajı nedir? Konuyu açan arkadaş da bundan bahsetmiş sanırım. Yardımlarınızı bekliyorum.
socloose
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti C@GL@R » 16 Kas 2009, 17:36

katalitik konvektörün amacı sizin aracınızdan çıkan dumanı tekrar motor dışında bir odada yakarak havaya verilen CO2 yi azaltmaya yarıyor diye biliyorum..siz bunu alırsanız veya dandik 150 lik parçadan taktırırsanız dışarıya daha çok zehirli gaz verirsiniz tek zararı bu olur başka zararı olmaz..

tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti socloose » 17 Kas 2009, 10:32

Araba özellikle sabahları hiç gaz yemiyor ama akşama doğru kendi kendine düzeliyor. Dün başka bi ustaya götürdüm buji bobini değişecek dedi, değiştirdik ama bu sabah yine sorun çıkardı.
Hiç böyle bişey başına gelen var mı? Katalitik dolduğunda gaz yememe tekleme gibi sorunlar olur mu?
socloose
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir