Şeker beyazı - byada bölgesel sararmalar

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Şeker beyazı - byada bölgesel sararmalar

İleti pekozgur » 23 Eyl 2009, 18:46

Merhaba arkadaşlar,

2001 Fabia Comfort Şeker beyazı kullanıyorum. Aracı Mayıs ayında aldım. Bir ay kadar önce sol arka kapının kenarında küçük bi bölgede hafif bir sararma dikkatimi çekti. Zamanla bu sararma genişledi ve sol arka kapının 3'te biri kadar bir alanı kapladı. Ayrıca dikiz aynalarının boyalı kısımlarında ve tamponların özellikle yanlarda kalan kısımlarında dikkat edildiğinde göze batan bir sararma var.

İzmir'de Gaziemir'de BaHa'ya gösterdim. Buralara boya atılmış. Düzgün kurumadan da cila yapmışlar boya kusma yapmış. Tekrar boyanması lazım dediler. Marşpiyeyi kaldırıma sürtmüştüm onunla beraber 400tl civarına patlar dediler ve tampon şeritleri ve yan kapı şeritleri sökülecek komple boyanacak, marşpiyedeki hafif ezilme düzeltilecek ve boyanacak.

Bu tutar bana biraz yüksek geldi. Açıkcası aracı alırken de farkedilebilecek bir şey olduğunu da sanmıyorum.

Sorum şu, bazı abilerimiz bu sararmanın pasta cila ile çıkacağını düşünüyorlar. Denemeyi düşünüyorum en azından çok yoğun olmayan yerleri bile kapatsa şu anki maddi durumu sarsmadan idare edebilirim. Tekrar boya dışında bir çözüm öneriniz var mıdır?

pekozgur
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti joker » 23 Eyl 2009, 18:54

hayır tam tersine pasta cila işlemi dahada belli edecektir bu boya hatalarını.benim aracımda öyle oldu çünkü.400 tl çok bi fiyat değil bence bende küçük biyer boyatmıştım 250 tl para almışlardı
joker
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir