1,2 FABİA HAKKINDA YARDIM LÜTFEN.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

1,2 FABİA HAKKINDA YARDIM LÜTFEN.

İleti muca » 29 Eyl 2009, 00:05

[quote="trevan"]bu ben hala araç haakkında tam bilgi sahibi degilim. 1,2 clasic donanımları nelerdir. ve HTP ve diğer uzantılar ne anlamya geliyor.   Fabia HTP yazıyor ama htp nedir.  diğerlerinden farkı nedir. [/QUOTE]

üstad senin açtığın forumun da canına okuduk galiba kendi derdimize düşüp

Eski fabia nın teknik donanın verileri atik skoda nın sayfasında var

1.2 classic plusu bulamadım ama 1.4 için var  detaylar aşağıda

Kullanıcı avatarı
muca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti muca » 29 Eyl 2009, 00:27

[quote="azakoglu"] 

[/QUOTE]

üstad bu arada yarın gece kayseriye uçıuyorum.

İstanbuldan kayseriye selamlar

Hava durumu nasıldır. ne giyelim.

Ne yiyeyimBig%20smile

saygılar
Kullanıcı avatarı
muca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti azakoglu » 30 Eyl 2009, 01:57

[quote="muca"][quote="azakoglu"] 

[/QUOTE]

üstad bu arada yarın gece kayseriye uçıuyorum.

İstanbuldan kayseriye selamlar

Hava durumu nasıldır. ne giyelim.

Ne yiyeyimBig%20smile

saygılar
[/QUOTE]

Kayseri de havalar fena değil orta karar ama akşam için kazak al derim ve ayrıca hoşgeldin beklerim ara misafirim ol eski kasa ile yeni kasan fabia nın farkınıda görmüş olursun bu sayede. cebim 0 533 665 71 55 bekliyorum

görüşemezsek mutlaka elmacıoğlu iskendere git ve bursa dan daha iyi iskender nerede yeni gör :) ha bu arada ananın yerine de gidip mantı yiyebilirsin :)

azakoglu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fıratt » 30 Eyl 2009, 03:03

BU YORUMUNUZU İLK KEZ SKODA KULLANMANIZA,AKLINIZDA KIYASLADIGINIZ ARAC SEGMENTİ İLE SKODA FABİAYI KIYASLANMANIZA,OLDUKÇA TEKNİK KONUDA BİLGİSİ ZAYIF OLAN KİŞİLERİN DUZ MANTIK YONUNDE DAİMA NEGATİF EKSİLERİ ARAMA YLUNDA DUŞUNCE TARZLARINA SAHİP OLMALARINA BAĞLIYORUM.ÇUNKU ORTALAMA OLARAK TAHMİN EDEMİYORUM AMA SİZİN ARAC MODELİNDE VE DONANIMINDA KAÇ KİŞİ OLDUGUNU AMA SİZİN KADAR ABARTANINIDA İLK DEFA GORUYORUM,SKODA BENİM KARNIMI DOYURMUYOR HRHANGİ ÇIKARIMDA YOK OLAMAZDA AMA YORUMUNUZ ÇEVRENİZİNDE ETKİSİYLE OLUMSUZLUK SAÇIYOR VE FARKINDASANIZ 1. KULLANICILARI SİZE ANLATMAYA ÇALIŞIYOR 1.2LERİ,ANLATMASI GEREKENLER YANİ ÇOK GUZEL BİR DURUM BU,SONUÇ OLARAK ALDIGINIZ ARACI ONCELİKLE NEYLE KIYASLIYORUM SORUSUNU KENDİNİZE BİR SORUN VE BENCE BU ARACLAR HAKKINDA HİÇ BİŞEY BİLMİYORSUN İNTERNETTEN BULMA TEKNİK BİLGİLER HER ZMAAN BİLİNEN DOĞRULARIN ONUNE GECEMEZ..BEN KULLANDIM AMA BOYLEYDİ DİCEKSİNİZ TABİ KESİN DERSİNİZ AMA BURADA KULLANANLAR EN AZINDAN 1.2 SEGMENTİNDEKİ ARACLA 1.2 SEGMENTİNDEKİ ARACI KIYASLAYABİLME YETENEĞİNESAHİP..Big%20smile

[quote="muca"][quote="azakoglu"] [quote="muca"][quote="azakoglu"]3000 devirdeki tork 106 değil 112 dir saygılarımla :)  [/QUOTE] 

[/QUOTE]

Öncelikle Turkiyeye belirttiğiniz 60 beygirlik 108 nm torka sahip olan modeli getirilmiyor yani Turkiye deki bütün modeller 112 nm torka sahiptir.

.................................
Skoda Fabia 1.2 HTP classic plus Turkiye de satılan fiyat performans ve donanım oranı en iyi olan modeldir.

Saygılarımla
[/QUOTE]

Üstad aracını sevmene ve efektif kullanmana saygı duyarım. Üstelik cidden görüşlerini öğrenmekten de keyif aldım.

Umarım sizin bu keyfinizi kaçıracak ifadeler kullanmamışımdır.

Zira insanlar sürekli olarak bağlanacakları nesneler ararlar. ve bulduklarında da kendilerinden bir parça adlederler.

Aracınızla aranızda kurduğunuz bağın daha da güçlenmesini dilerim. Keyifle KAzasız belasız ve dilediğiniz gibi konforunu sürersiniz.

durum benim için maalesef böyle değil. Tam tersi çok ça can sıkıcı.

Ancak her kullanıcı benzer şeyler hissetmeyebilir. Ben kesinlikle 1.2 motor fabia II den yana şikayetçiydim. Mideme kıramplar girdi.

Evet araç atak, evet bastınmı gidiyor ama gel gelelim sınıf standardının altında bir konfor sunmasına neden oluyor 1.2 motor 3 silindirli, zincirli motoru.

Emin ol yalan yanlış değil söyleyeceklerim. Şahsen kulaklarımın içine sokarcasına söylenen alay edilen konulardır.

--Abi bu dizel mi?

--Dolmuş gibi ses yapıyor bu araba, çok sallıyor bee

--Enişte bu arabanın amörtisörleri patlakmı? Yolda hiç bir çukuru sekmiyor da Güm GÜM

--Anneee  çok hızlı gitmeee araba çok ses yapıyor korkuyorum ( 70-80* Km de kızımın annesine yakarışı)

--Amca bu arabanın sessiz modu varmı, hani helikopterlerde varya sessiz uçuyor Bu da sessiz uçabiliyor mu?

--Kardeşim bu ne böyle bi sapancaya gittik geldik (360km) 140 liralık benzin yakılır mı böyle ne bu böyle. yazık vatana millete yazık. ( bu arada araç 4 kişi ve hız max 100 ama hadi max daha olsun 110 u bulmuştur ara sıra)

--Hehee. ablaa  bu senin arabanın camından   akan yağmur suları niye arabanın aynasından atlayıp cam hizasından yol alıyor. Neredeyse cam açık olsa içeriye dolacak 

-- Hayatım ( eşim diyor) bu arabayı yağmurlu havalarda kullanmayalım. Baksana sol aynadan arkamı göremiyorum. cam iptal oldu ( hız 70-80 silecekler 2nci fasılada çalışıyor otoyolda yağan yağmur sol aynadan görüşü engelliyor)

--Oğlum araba dışardan çok güzelde niye çok bağırıyor bu araba bi derdimi var baktırsana şunun ekzosuna falan. patlak galiaa( babam)

--....

--....
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti mygokhan » 30 Eyl 2009, 14:25

[/QUOTE]

görüşemezsek mutlaka elmacıoğlu iskendere git ve bursa dan daha iyi iskender nerede yeni gör :) ha bu arada ananın yerine de gidip mantı yiyebilirsin :)

[/QUOTE]

LOLLOLLOL

Bursa'dan daha iyi değildir canım Big%20smile

Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti mygokhan » 30 Eyl 2009, 14:34

Fabia II konusunda negatif yorumlarınızı okuyoruz.Haklı olarak şikayetlerinizi belirtmişsiniz..

Ama 2005 yılında skoda ile tanışmışlığım vardır.Çokta enteresan şekilde.O konulara şimdi girmeyeyim.O yıldan beri skodalarla, skoda kullanan insanlarla beraberiz..Servisin içindeyiz.Sürekli diyalog halindeyiz..Tüketici şikayetlerini bile sorarım servise.Hangi konuda şikayet çok alıyorsunuz diye..
Mesela arka kapıdan su alma şikayeti : FabiaI
Arka camdan ses gelme şikayeti : Octavia A5
vs...

MEsela 1 kez 1.2 HTP motorun garantiden değiştini gördüm.Üretim hatası tespit edildi.Olmuyor değil ama işte onca araçtan 1-2 tane ..

Bende 1.2 kullanıcısıyım.Ne yalan söyleyeyim fabiaI kasada kullandığım 64 beygirlik 1.2 çok fazlada ekonomik değildi açıkçası.Şimdi Roomi dahada kötü ..O kadarda dikkat ederim..

Ama tabi bu kullanımdan değil sadece.Kasa yapısı, ağırlığı vs etkenler yüzünden..Ön tarafı aynı olan fabiaII ile Roomster karşılaştırdığımda sizdeki sorunlarn hiç birini ben yaşamadım.Hatta servislede görüştüm.Bu tip şikayetleri almamışlar.Daha farklı şikayetler gelmiş tabi.Motor sesi şikayeti vs..Kaldıki bu sınıfta motor sesinin az hissedildiği bir model varmı?

Neyse inşallah yeni aracınızda bu tip sorunları yaşamazsınız..Sizden başkada pek kimse bu forumda bu şekilde şikayetini dile getirmedi.Belkide sizin şansınıza kötü araç denk geldi..

Biz şirkette opel corsa ile neler yaşadık bir bilseniz :)

150 bine sıfır km mercedes alıpta 2 gün sonra elektronik arızalandı diye teslim bile ettik..Şans işi birazda..

Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti azakoglu » 30 Eyl 2009, 23:02

[quote="mygokhan"]

[/QUOTE]

[/QUOTE]

LOLLOLLOL

Bursa'dan daha iyi değildir canım Big%20smile

[/QUOTE]

denemesi bedava Tongue
azakoglu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti capadocia » 07 Ekm 2009, 03:35

arkadaslar bende yaklasık 6 aydır fabıa 1,2 kullanıyorum bırde lpg taktırdım hıc sorun yasamadım performansından sehır ıcı kullanımda cok memnunum ozellıkle lpg de hıc cekısten dusme olmadı taktırmadan once cok korkuyordum cekısını cok etkıler dıye nede olsa motor kucuk ama sehır ıcınde kullanmak ıcın cok makul bı arac ayrıca sehır ıcınde 53 lıraya 400 km yol yapıyorum bu da yaklasık 0,132 lıraya gelır sanırım dızel araclardan da az dır

capadocia
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti aquaculture » 13 Ekm 2009, 12:21

ben çok memnunum 1.2 aracımdan.
aquaculture
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti aquaculture » 13 Ekm 2009, 12:25

hatta ışıklarda beklerken bazen sessizlikten stop etti sanıyorum.sadece çok soğuk havalarda biraz ses yapıyor..

aquaculture
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti muca » 15 Ekm 2009, 03:00

[quote="samet"]
BU YORUMUNUZU İLK KEZ SKODA KULLANMANIZA,AKLINIZDA KIYASLADIGINIZ ARAC SEGMENTİ İLE SKODA FABİAYI KIYASLANMANIZA,OLDUKÇA TEKNİK KONUDA BİLGİSİ ZAYIF OLAN KİŞİLERİN DUZ MANTIK YONUNDE DAİMA NEGATİF EKSİLERİ ARAMA YLUNDA DUŞUNCE TARZLARINA SAHİP OLMALARINA BAĞLIYORUM.ÇUNKU ORTALAMA OLARAK TAHMİN EDEMİYORUM AMA SİZİN ARAC MODELİNDE VE DONANIMINDA KAÇ KİŞİ OLDUGUNU AMA SİZİN KADAR ABARTANINIDA İLK DEFA GORUYORUM,SKODA BENİM KARNIMI DOYURMUYOR HRHANGİ ÇIKARIMDA YOK OLAMAZDA AMA YORUMUNUZ ÇEVRENİZİNDE ETKİSİYLE OLUMSUZLUK SAÇIYOR VE FARKINDASANIZ 1. KULLANICILARI SİZE ANLATMAYA ÇALIŞIYOR 1.2LERİ,ANLATMASI GEREKENLER YANİ ÇOK GUZEL BİR DURUM BU,SONUÇ OLARAK ALDIGINIZ ARACI ONCELİKLE NEYLE KIYASLIYORUM SORUSUNU KENDİNİZE BİR SORUN VE BENCE BU ARACLAR HAKKINDA HİÇ BİŞEY BİLMİYORSUN İNTERNETTEN BULMA TEKNİK BİLGİLER HER ZMAAN BİLİNEN DOĞRULARIN ONUNE GECEMEZ..BEN KULLANDIM AMA BOYLEYDİ DİCEKSİNİZ TABİ KESİN DERSİNİZ AMA BURADA KULLANANLAR EN AZINDAN 1.2 SEGMENTİNDEKİ ARACLA 1.2 SEGMENTİNDEKİ ARACI KIYASLAYABİLME YETENEĞİNESAHİP..Big%20smile

[/QUOTE] 

bende cidden hiç bir şey bilmediğime karar vereceğim neredeyse sevgili samet.  "......KENDİNİZE BİR SORUN VE BENCE BU ARACLAR HAKKINDA HİÇ BİŞEY BİLMİYORSUN İNTERNETTEN BULMA TEKNİK BİLGİLER HER ZMAAN BİLİNEN DOĞRULARIN ONUNE GECEMEZ...."" bu sözler doğrultusunda diyecek bir şey almıyor. Ben 9 ay başka bir araç kullanmışım demek. ama anlamamışım...

ne diyeyim. Ben kullanmadım diyemeyeceğim maalesef. Aynı klansmanda opel, daihatsu, toyota ve hyundai kullandım dersem yeterli olur diye düşünüyorum...

Bu arada 1nci elden bana fikir veren arkadaşlara sınırsız saygım var. Ama biraz fark var arada; anlatılan araçlar skodanın ilkkez VW group'a geçişinin ardından üretilen ve benimde gerçekten yeni kasasından ayrı tuttuğım Fabia 1 ile ilgili değilmi???    e bu nedenle bende fabia 2- 1.2 diye ayırıyorum farkındasınız dır.

Gören gözler sağolsun.  Olumlu olumsuz her türlü eleştiriyi bir enformasyon olarak kabul ederim.

saygılar

"Hatırlatma ve Bilgi: İnternet ortamı yazı dilinde büyük harf " bağırmak, sinirlenmek anlamı taşımaktadır."
Kullanıcı avatarı
muca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti delidolu » 19 Ekm 2009, 16:39

[quote="azakoglu"]   

....
Skoda Fabia 1.2 HTP classic plus Turkiye de satılan fiyat performans ve donanım oranı en iyi olan modeldir.

Saygılarımla

[/QUOTE]

+1 Clap

Kullandım memnun kaldım, hatta inanamadım; öyle ki kim ne derse desin octavia'dan bile daha performanslı diyebilirim. Ve alan pişman olmaz diyenlerdenim. Havanda su dövmenin kimseye yarar getirmeyeceğine inananlardanım...

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir