tavan düzelirmi?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

tavan düzelirmi?

İleti yusufbyz » 28 Eyl 2009, 15:47

arkadaşlar bugün satın almak için bir araca bakmaya gittik. 2006 fabia sedan htp 33.000 km. çok güzel hiç bir yerinde boya veya vuruk yok. yalnız tavanda sağ ön kapının üzerine bişey düşmüş. yaklaşık 25 cm uzunluğunda çizgi gibi bir eğilme yapmış. boyasında falan bi kavlama sözkonu değil. acaba hiç boya falan yapılmadan vakumla falan düzeltilebilirmi. aracın değerinden kaybettirirmi? aldığımız takdirde ilerde bize problem çıkarırmı?

yusufbyz
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti delidolu » 28 Eyl 2009, 15:49

Foto eklersen daha çok yardımcı olunacaktır. Şimdi vakumla düzelecek şey var, çekiçle düzelecek şey var.... Ola ki hiç1iri olmadı bırak öyle kalsın nazarlık olur. Önemli olan aracın genel durumu...
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti fıratt » 28 Eyl 2009, 15:50

sorunu tarifle anlatmak mumkun değil keşke bi foto çekseydin,şuda var skoda satışında sineğin yağını sıkıyorlar kıllık yapıolar bu durum ilerde satma durumun olursa sana zorluk çıkarabilir
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti PİCK-UP » 28 Eyl 2009, 15:52

her yer düzeltilir tavan kartonu sökülerek v şeklini alıp tam bükülmemişse boya atılmadan kurtarılabilir ama üstten bakıldıgında v şeklini almış ise düzeltirken boya pul pul atar. ama araç rengi beyaz ise lokal boya ile hepsi yok olur. altı üstü 25 cm. başka renk bile olsa oraya parça boya atıp komple pasta + cila işlem tamamdır. 
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti yusufbyz » 28 Eyl 2009, 16:03

evet yanımda fotograf makinam yoktu. telefonumda sadece konuşulan cinsten. keşke resmini çekseydim. ama ben araçta hiçbir problem yok deyince heyecanla satın almaya gittim. görünce sanki kendi aracım gibi üzüldüm valla. aslında karşıdan falan çok belli değil. sol ön kapının üstünden 10 cm sağda ve camdan yaklaşık 15 cm yukarda. boya falan atma yok ama işte v şeklinde ezik bi vaziyette. bu arada aracın rengi metalik mavi.
yusufbyz
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti y.emre » 28 Eyl 2009, 16:25

tavan tarif ettiğiniz gibiyse düzelmicek bişey yok (yapılmadan önce foto çekersiniz satarken böyleydi yaptırdım gibisinden gösterirsiniz)  satarkende pek fazla sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum skodanın 2. el durumu biraz  nazlı olduğunu herkez biliyor
** neredeyse benzine hergün zam gelen bu Ülkede hala neden benzinli düşünüyosunuz

3 kuruş daha fazla verin dizel alın derim tabi bu sadece benim fikrim yanlıs anlasılmasın.
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti yusufbyz » 28 Eyl 2009, 16:59

ya baştan bizi korkuttular kardeşim dizel alırsanız bakımlarda yüksek rakamlar ödersiniz diye. birde araba çalışırken içinde normal konuşan iki kişi birbirini motor sesinden dolayı anlamaz demişlerdi. o yüzden tdi arabaya cesaret edemiyoruz. açıkçası dizel arabaya dışardan bakınca hakikaten çok ses yapıyor gibi. ama içerden hiç kullanmadım. ve tabiki hiç dizel araç bakım faturası görmedim. korkularımız bunlar.....
yusufbyz
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yusufbyz » 28 Eyl 2009, 17:07

- bir istanbul araçlarından korkuyorum (yanlış anlaşılmasın benim gördüğüm tüm istanbul araçlarında mutlaka bir problem karşıma çıktı. boya, çizik, aynalar değişik, kilometre oynanmış, katalizör sökülmüş, beyin arızalı, 3. vites bitmiş gibi problemler),

- birde dizel araçlardan.
yusufbyz
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti delidolu » 28 Eyl 2009, 17:40

[quote="yusufbyz"]ya baştan bizi korkuttular kardeşim dizel alırsanız bakımlarda yüksek rakamlar ödersiniz diye. birde araba çalışırken içinde normal konuşan iki kişi birbirini motor sesinden dolayı anlamaz demişlerdi. o yüzden tdi arabaya cesaret edemiyoruz. açıkçası dizel arabaya dışardan bakınca hakikaten çok ses yapıyor gibi. ama içerden hiç kullanmadım. ve tabiki hiç dizel araç bakım faturası görmedim. korkularımız bunlar.....[/QUOTE]

Geçen cuma otparka aracımı parkettim aracın kapısını bi açtım, dibimde bi traktör, gır gır çalışıyo; allahım burda traktörün ne işi var diye etrafıma bakınmaya başladım şaşkın şaşkın ortada traktör felan yok. Yanıma meğer dizel -markası aklımda kalmadı- bi araç parketmeye çalışıyormuş.... Aynen şaşkınlıklardaydım...

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti hetepe » 28 Eyl 2009, 18:53

[quote="y.emre"]tavan tarif ettiğiniz gibiyse düzelmicek bişey yok (yapılmadan önce foto çekersiniz satarken böyleydi yaptırdım gibisinden gösterirsiniz)  satarkende pek fazla sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum skodanın 2. el durumu biraz  nazlı olduğunu herkez biliyor
** neredeyse benzine hergün zam gelen bu Ülkede hala neden benzinli düşünüyosunuz

3 kuruş daha fazla verin dizel alın derim tabi bu sadece benim fikrim yanlıs anlasılmasın.
[/QUOTE]
Konu hasarlı tavan için açılmış, kişi de benzinli arabaya bakmış...şimdi dizel alın demenin ne manası var?Heralde ki arabayı  beğenmiş ki tavanın sorun olup olmadığını soruyor...Dizele ikna etmek için yeni konu açabilirsiniz  konuyu dağıtmak yerine...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti fıratt » 28 Eyl 2009, 19:27

+1
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Arabanız: su aracım yok

İleti AhmetH » 28 Eyl 2009, 20:02

alınmaz abicim

benim tecrübe ettiğim tavan aracın bekaretidir.  tavanı  boyanmış araç değer kaybeder elden zor çıkar.

dünya kadar alternatif varken gidip almayın onu.

bir arkadaşım  türkiyedeki  sayılı temizlikteki efsane  astra GSi sfi motor aracı almadı.. tavan kusurlu diye

zira boyatırsanız satamazsınız boyatmazsanız o şekil hasarlı kullanırsınız seçim sizin.

boya kusuruda vardır  yeterki  biraz zaman geçsin ..  bizde de tavanında  çocuk yürümüş (!) bir aracımız var  ordan biliyorum
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti y.emre » 29 Eyl 2009, 00:47

[quote="hetepe"][quote="y.emre"]tavan tarif ettiğiniz gibiyse düzelmicek bişey yok (yapılmadan önce foto çekersiniz satarken böyleydi yaptırdım gibisinden gösterirsiniz)  satarkende pek fazla sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum skodanın 2. el durumu biraz  nazlı olduğunu herkez biliyor

[/QUOTE]
Konu hasarlı tavan için açılmış, kişi de benzinli arabaya bakmış...şimdi dizel alın demenin ne manası var?Heralde ki arabayı  beğenmiş ki tavanın sorun olup olmadığını soruyor...Dizele ikna etmek için yeni konu açabilirsiniz  konuyu dağıtmak yerine...
[/QUOTE] konuyu açan abimiz fikrime saygı duyup yumusakca sebeplerini  belirtmiş sesi çok olur v.b gibi siz onun yazdığı yorumu gördükten sonra hala ne diye insanları tersleme yolunda ilerliyosunuz anlamış değilim..
ki ben konuyu neden dağıtmaya çalışayım dizel arabam varda satıyo olsam hadi kendine zemin hazırlıyosun dersin bende benzinli felicia kullanıcısıyım. ve yakıtından sıkıntı çekiyorum o yüzden fikrimi belirttim sonunada yazdım YANLIŞ ANLAŞILMASIN diye !!

ve konuyu dağıtma meselesine gelelim öyle bi amacım olsa tavanla ilgili bi yorum yazmadan dizel al derdim dimi burda konuyu dağıtıp tartısma ortamı yaratmaya çalısan sizsiniz arabanın tavanıyla ilgili bi yorum yapmadan direk benim yorumama üstünüze olmadan cvp veriyosunuz
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti y.emre » 29 Eyl 2009, 00:54

[quote="yusufbyz"]ya baştan bizi korkuttular kardeşim dizel alırsanız bakımlarda yüksek rakamlar ödersiniz diye. birde araba çalışırken içinde normal konuşan iki kişi birbirini motor sesinden dolayı anlamaz demişlerdi. o yüzden tdi arabaya cesaret edemiyoruz. açıkçası dizel arabaya dışardan bakınca hakikaten çok ses yapıyor gibi. ama içerden hiç kullanmadım. ve tabiki hiç dizel araç bakım faturası görmedim. korkularımız bunlar.....[/QUOTE] ben sadece fikrimi belirttim abi saygı duyup cvpladığın içinde tesekkür ederim böyle bişey dememin sebebide forumda her 3 günde bir BENZİNE ZAM başlığı görmem
bugünde gördüm ve ona dayanaraktan yazdım ve sonundada belirttim yanlıs anlasılmasın diye yanlış anlamadığınız içinde ayrı tesekkür ederim

alacağınız araç şimdiden hayırlı olsun
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti yusufbyz » 29 Eyl 2009, 00:59

yok kardeşim gecenin bu vaktinde, hatta günün herhangi bir vaktinde hiçbir arkadaşımızın gönlünü kırma gibi bir niyetimiz kesinlikle sözkonusu olamaz. hep iyi niyetli insanlar var karşımızda diye düşünürseniz bu işler daha iyi kimseyi kırmadan dökmeden olumlu sonuçlar verir. selamlar iyi geceler.

yusufbyz
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 29 Eyl 2009, 10:04

Tavan konusunda yorum yapmadan sadece sizin tavsiyenize tepki göstermem bu konu hakkındaki hassasiyetim nedeniyledir.Her konuya yorum-görüş sunacak bilgiye sahip değilim, bilenlerin yazması, konuyu açan kişiye daha yararlı olur bence.-üstünüze almayın- başkaları gibi bilip bilmeden her konuya atlamanın laf kalabalıklığından başka bir şey olmadığını düşünüyorum.Ondan dolayı tavan konusunda fikir yürütmedim, ama sizin bu konuyu motor tercihine getirmenizden dolayı forum arkadaşınız olarak uyarmak istedim.Ve ''terslemek'' gibi bir tavır da yapmadım.Burada kimse kimseyi terslemez, tersleyemez...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti cineration » 29 Eyl 2009, 18:41

Aracın tavanını boyatmadan uzun süre bineceksen hiç bir problem yok çünki skoda sana zarar ettirmez ama arabayı bir süre kullanıp sonra satacaksan tavanı boyatsan da boyatmasan da zarar edersin.

Benim görüşüm böyle ama yine de para senin karar senin

Hayırlısı olsun
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti grey_wolf » 29 Eyl 2009, 19:40

[quote="y.emre"]tavan tarif ettiğiniz gibiyse düzelmicek bişey yok (yapılmadan önce foto çekersiniz satarken böyleydi yaptırdım gibisinden gösterirsiniz)  satarkende pek fazla sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum skodanın 2. el durumu biraz  nazlı olduğunu herkez biliyor

[/QUOTE]

3 kuruş derken 2000-3000 tl demek istedin herhalde Tongue

2006 Fabia Sedan 1.4 16V Ambiante + landirenzo omegas
Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EROL YÜKSEL
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2006 FABİA AMBIANTE SEDAN 1.4 16V

Sonraki

Fabia