FABİA'DA soğuk motorda gaz kesmesi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FABİA'DA soğuk motorda gaz kesmesi

İleti serdar5306 » 01 Ekm 2009, 22:21

boğaz kelebeği temizlendi demişsiniz adaptasyonu yapılmamışsa kesilme yapar tekrar adaptasyon yaptır benim başıma gelmişti tekrar yapılınca düzeldi

2005 FABİA CHOİCE 101 BG SİYAH
serdar5306
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: SERDAR
Nereden: Ankara
Arabanız: FABİA COHİCE 2005

İleti AhmetH » 01 Ekm 2009, 22:26

Boğaz kelebeğinin kendisi genelde sıkıntı yapıyor.

imkan varsa yeni  bir boğaz kelebeği denettirin serviste.

arkadaşımın AEE  motorlu polosunda ne yaptıysak  adam edemedik  rölanti silkelemesini  sonuda boğaz kelebeği değişti 230 lira  civarıydı sanırım, sorunlar bitti..
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti sanitabey » 01 Ekm 2009, 23:50

selamlar ben senin sorununun ne olduğunu çok iyi biliyorum.hararet müşürünü değiştir sorunun çözülecektir bende de aynı sorun vardı 25 tl civarı kolay gelsin...
sanitabey
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti saday » 25 Kas 2009, 12:14

Aynı sorun bendede var özellikle sabah ilk hareket ettiğimde araca hiç gaz vermeden kendi halinde bırakırım,yani vitesi 1 e atıp ayağımı yavaşça debriyajdan çekip kavratırım ve hiç gaz vermeden 10-15 mt böyle giderim sonra 2 ye atarım yine gaz vermeden 10-15 mt giderim sonra yavaş yavaş gaza dokunarak hızlanırım.İşte bundan sonra araçta ara sıra kesiklik oluyor, kesiklik olmazsada araç kendini kasıyor sanki frene basarmış gibi,biraz gidip motor ısınmaya başlayınca bu olaylar ortadan kalkıyor ama yinede araçta bir kasılma oluyor sanki,bunuda şöyle anlıyorum; gaz pedalına ayak ucumla dokunarak gaz veriyorum yani sanki ezilecek yumuşak bir nesneye hafifçe dokunur gibi,ama araç bu verdiğim gaza her an aynı tepkiyi vermiyor,bazen kasılıyor bazende fırlıyor.Kasıldığı zaman gaz tazelemesi yapıyorum mecburen yoksa hafiften bayılıyor.
Bu sebeplerden ötürü araçta, yağ,yağ filtresi,hava filtresi,bujiler,benzin filtresi değişimi ve egr valfi temizliği ve adaptasyonu yapıldı,ama araçta bir değişiklik olmadı,buna karşılık aracı ara sıra denemek maksadıyla devirlendiriyorum 4000-5000 devire kadar hiç sorun olmadan gaz yiyor.

Bu sorunu araştırmaktayım,aklıma ateşleme sistemi elemanları ve enjektörden başka bişey gelmiyor,sırasıyla buji kablosu,bobin değişimi yapacağım,olmadı enjektörleri temizleteceğim,yinede olmazsa ya böyle bineceğim yada satacağım.
saday
CLASSIC
CLASSIC

İleti C@GL@R » 25 Kas 2009, 15:07

aynısı banada oluyor araçta sabah bir iki dakika ısıtıyorum oyle hareket ediyorum bnzindede gazdada yapıyor sadece sabahları yapıyor sonra gün içinde sorun olmuyor...cok büyük bir sorun değil bnm için ama basit bir çözümü varsa yaptırabilirim...siz çözğünce burada paylaşınız
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti C@GL@R » 25 Kas 2009, 15:09

[quote="sanitabey"]selamlar ben senin sorununun ne olduğunu çok iyi biliyorum.hararet müşürünü değiştir sorunun çözülecektir bende de aynı sorun vardı 25 tl civarı kolay gelsin...[/QUOTE]

hareret müşürü ile nasıl bir ilişkisi var anlatırmısnız 25 liraysa hemen değiştirelim
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti iceman70 » 25 Kas 2009, 20:26

ağbi aynı araçtan bende var hiç bir sorun yok merak etme sogukken 1. viteste hafif hafif giderken benim araçta silkeliyor
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir