FABİA şöfür tarafı otomatik kumanda lazım

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FABİA şöfür tarafı otomatik kumanda lazım

İleti hamzayigit » 06 Ekm 2009, 13:36

Arkadaşlara benim fabianın şofür tarafı otomatik cam kumandasının dügmeyi tutan plastık aksamın 1 tanesi kırıldı tüm olarak satılıyormuş piyasada orjinal dediklerini buldum 100 tl dediler. Çıkma alabileceğim yada bildiğiniz daha uyguna varmı.

hamzayigit
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BaTeRRiiSStt » 06 Ekm 2009, 13:39

Git skoda yetkili servisine UStaya anlat derdini cebine biraz para sıkıstır pertlerden yada kazalılardan söküp versin sana.
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti hamzayigit » 06 Ekm 2009, 13:41

buda güzel bulunduğum yerde servis yok kardeşim malesef
hamzayigit
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cineration » 06 Ekm 2009, 19:45

[quote="hamzayigit"]Arkadaşlara benim fabianın şofür tarafı otomatik cam kumandasının dügmeyi tutan plastık aksamın 1 tanesi kırıldı tüm olarak satılıyormuş piyasada orjinal dediklerini buldum 100 tl dediler. Çıkma alabileceğim yada bildiğiniz daha uyguna varmı.[/QUOTE]

Aynı sıkıntıyı bende yaşadım ve kapı kolunu söküp cam açma kapama anahtarını çıkardım. Daha sonra kırılan anahtarın olduğu yerin gövde tarafına ve düğme tarafına birbirini karşılar şekilde 1,5mm çapında delik deldim. Bu deliğin içine bir tel soktum. Bu telin bir ucunu kıvırdım diğer ucunu ise japon yapıştırıcı ile yapıştırdım. 
 Deliği biraz aşağıdan deldiğim için camı açarken tek dokunuşta komple açılıyor.

Ama 120.00TL den daha hesaplı olduğu kesin

Bir elektrikçiye gitmeni tavsiye ederim. Çünki elektrikçilerin elinde 1,5mm lik matkap bulunur.

Diğerlerinde zor bulursun

inşallah yardımcı olabilmişimdir.
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir