FABİA KAPI GICIRTISI ÇÖZÜMÜ NEDİR?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FABİA KAPI GICIRTISI ÇÖZÜMÜ NEDİR?

İleti C@GL@R » 06 Ekm 2009, 14:39

FABİAMDA ARKA SOL KAPI HAFİF GICIRTIYOR YAĞLADIM ÇOK AZ KESİLDİ UFAK BİR SES AMA RAHATSİZ EDİYOR NASIL BU SESİ KESEBİLİRİM..KRONİK SORUNLARINDAN BİRİ FABİANIN MUTLAKA BAŞINA GELMEYEN KALMAMIŞTIRSmile

tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti cineration » 06 Ekm 2009, 19:31

kapı gergisini gres yağı ile yağla
eğer ince yağ ile yağlarsan bir süre sonra tekrar aynı sesi yapar ama greslersen çok daha uzun bir çözüm üretmiş olursun
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti C@GL@R » 06 Ekm 2009, 19:40

normal makina yağı ile yağladım çünkü yağlanacak yer kapı içinde kalıyor anca o giriyor.. gres yağı sürmek için kapı döşemesi vs sökülebilir..bunu yapmadan yani döşemeyi sökmeden bi kolayı varsa oyle yapayım
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti sener » 11 Ekm 2009, 11:00

en etkili çözüm  WD40 yağ. abanızın menteşelerini basınçlı su ile yıkayıp kurulayın. wd40 ile tam menteşe arasına basınçlı bir şekilde sıkın kapıyı açıp kapatın ses kesilinceye kadar devam edin. geçmiş olsun.
sener
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti C@GL@R » 11 Ekm 2009, 11:16

denerim ama menteşelerden gelmiyor sanırım gıcırtı sıyah bir çucuk var kapılara giren ordan geliyor tarif edemedim fabia cılar bilir
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti sener » 12 Ekm 2009, 00:11

aynı sorun bende de vardı. bende fabia kullanıyorum. sorunu hep alttaki siyah kapı kademeli açma mekanizmasında zannettim, menteşeleri iyice temizledikten sonra sorun kalmadı. ama sorunlarımız marklıda olabilir.
sener
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti epelek » 12 Ekm 2009, 00:30

Benim daha önce kullandığım (bayiden yeni almıştım) octavia vardı. Aldıktan 3 ay sonra 4 kapıdan da sesler geliyordu. Nerdeyse deliriyordum:) servisine gittim. Kapı contaları veya lastikleri var ya, işte onları köpüklü bir bez ile temizlediler, süngerle sildiler ve silikon sprey püskürttüler. İnanın kapıları değiştirdiler zannettim. Meğer kapı lastikleri toz alınca zamanla sertleşiyormuş. Bu da sanki parçalar birbirine sürtüyormuş gibi ses çıkarıyor. Size tavsiyem kapı lastklerini temizleyip slikon sprey sıkın. Hiç bir şey kalmayacak. Teşekküre gerek yok:) Kolay gele
SUPERB TDI 2.0 ELEGANCE DSG 170 HP
epelek
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet Muhsin Fırat
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Süperb Eleg DSG 170 Hp

İleti cineration » 12 Ekm 2009, 11:58

[quote="epelek"]Benim daha önce kullandığım (bayiden yeni almıştım) octavia vardı. Aldıktan 3 ay sonra 4 kapıdan da sesler geliyordu. Nerdeyse deliriyordum:) servisine gittim. Kapı contaları veya lastikleri var ya, işte onları köpüklü bir bez ile temizlediler, süngerle sildiler ve silikon sprey püskürttüler. İnanın kapıları değiştirdiler zannettim. Meğer kapı lastikleri toz alınca zamanla sertleşiyormuş. Bu da sanki parçalar birbirine sürtüyormuş gibi ses çıkarıyor. Size tavsiyem kapı lastklerini temizleyip slikon sprey sıkın. Hiç bir şey kalmayacak. Teşekküre gerek yok:) Kolay gele[/QUOTE]
Ankarada yaşadığım dönemde arabalarımızın kapı fitillerine kışın donmasın diye gres yağı sürerdik. Gres yağı aynı zamanda da kapı fitilinin sertleşmesini azaltırdı.
Tavsiye ederim.
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti C@GL@R » 12 Ekm 2009, 19:23

[quote="cineration"][quote="epelek"]Benim daha önce kullandığım (bayiden yeni almıştım) octavia vardı. Aldıktan 3 ay sonra 4 kapıdan da sesler geliyordu. Nerdeyse deliriyordum:) servisine gittim. Kapı contaları veya lastikleri var ya, işte onları köpüklü bir bez ile temizlediler, süngerle sildiler ve silikon sprey püskürttüler. İnanın kapıları değiştirdiler zannettim. Meğer kapı lastikleri toz alınca zamanla sertleşiyormuş. Bu da sanki parçalar birbirine sürtüyormuş gibi ses çıkarıyor. Size tavsiyem kapı lastklerini temizleyip slikon sprey sıkın. Hiç bir şey kalmayacak. Teşekküre gerek yok:) Kolay gele[/QUOTE]
Ankarada yaşadığım dönemde arabalarımızın kapı fitillerine kışın donmasın diye gres yağı sürerdik. Gres yağı aynı zamanda da kapı fitilinin sertleşmesini azaltırdı.
Tavsiye ederim.
[/QUOTE]

ilginize tskler arkadaşlar en kısa zamanda deneyip bilgi vereceğim çok sinir bozucu bir ses gerçekten..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti sseeddaatt » 09 Şub 2010, 23:52

aynı sorun bende de vardı.püskürtmeli yağlar var, silah yağı gibi ondan sıktım iç kısımlara düzeldi.
sseeddaatt
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti C@GL@R » 10 Şub 2010, 00:28

konu eski yağladım ses kesildi..tskler..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Maximus » 11 Şub 2010, 13:35

[quote="caglarkrbyk"]konu eski yağladım ses kesildi..tskler.. [/QUOTE]

umarım havalar ısınınca  aynı ses  gelmez :)

bizi  yine  bilgilendirirmisin ?

tşk
Maximus
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir