Cut off la biraz tasarruf yapalım

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Cut off la biraz tasarruf yapalım

İleti edoras » 28 Ekm 2009, 15:44

evet bu yöntem ile bende başladım depoyu doldurduktan sonra şuana kadar 150 km yaptım bu 2 günlük yol benim için gayet normal daha önce boşa atma sistemi ile hareket ederken şimdi bu sistemile 0.0 ı görünce keyfim yerine geliyor araçta önemli olatrak tasarruf yaptığımı düşünüyorum ortalama tüketim 150 km  içinde 7,2 lere düştü şehir içinde 8,3 ten aşağısını görmemiştim 1 aydır bakalım depo boşalanakadar devam rekor kırıp 700 ü geçmem lazım :)))

Skoda Fabia Choice 101Hp Düplü!!!!
Kullanıcı avatarı
edoras
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Fabia

İleti C@GL@R » 28 Ekm 2009, 16:04

[quote="edoras"]evet bu yöntem ile bende başladım depoyu doldurduktan sonra şuana kadar 150 km yaptım bu 2 günlük yol benim için gayet normal daha önce boşa atma sistemi ile hareket ederken şimdi bu sistemile 0.0 ı görünce keyfim yerine geliyor araçta önemli olatrak tasarruf yaptığımı düşünüyorum ortalama tüketim 150 km  içinde 7,2 lere düştü şehir içinde 8,3 ten aşağısını görmemiştim 1 aydır bakalım depo boşalanakadar devam rekor kırıp 700 ü geçmem lazım :))) [/QUOTE]

yol bilgisayarındaki 0,0 herzaman olmuyorki eğer viteste hızlanarak gittiğinizde gazdan ayağınızı keserseniz 0,0 ı görüyorsunuz  bunun nedenide bence gaza basma esnasındaki hortumda şurda burda kalan benzin....
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti edoras » 28 Ekm 2009, 16:15

[quote="caglarkrbyk"] [quote="edoras"]evet bu yöntem ile bende başladım depoyu doldurduktan sonra şuana kadar 150 km yaptım bu 2 günlük yol benim için gayet normal daha önce boşa atma sistemi ile hareket ederken şimdi bu sistemile 0.0 ı görünce keyfim yerine geliyor araçta önemli olatrak tasarruf yaptığımı düşünüyorum ortalama tüketim 150 km  içinde 7,2 lere düştü şehir içinde 8,3 ten aşağısını görmemiştim 1 aydır bakalım depo boşalanakadar devam rekor kırıp 700 ü geçmem lazım :))) [/QUOTE]

yol bilgisayarındaki 0,0 herzaman olmuyorki eğer viteste hızlanarak gittiğinizde gazdan ayağınızı keserseniz 0,0 ı görüyorsunuz  bunun nedenide bence gaza basma esnasındaki hortumda şurda burda kalan benzin....
[/QUOTE]

senin gittiğin yola göre değişir bende devamlı oluyor çünkü hergün inişli çıkışlı bir yolculuk yapıyorum ayrıca dediğinde hortumda felanda kalıyor olabilir şimdilik bir yorum söylemiyorum bu konuda yaptığım toplam yolu göreceğiz 1 hafta kadar sonra.... tasarruf ozaman çıkacak meydana... hepsinden ziyade 0.0 ı gormek bence çok iyi :))))
Skoda Fabia Choice 101Hp Düplü!!!!
Kullanıcı avatarı
edoras
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Fabia

İleti C@GL@R » 28 Ekm 2009, 16:21

[quote="edoras"][quote="caglarkrbyk"] [quote="edoras"]evet bu yöntem ile bende başladım depoyu doldurduktan sonra şuana kadar 150 km yaptım bu 2 günlük yol benim için gayet normal daha önce boşa atma sistemi ile hareket ederken şimdi bu sistemile 0.0 ı görünce keyfim yerine geliyor araçta önemli olatrak tasarruf yaptığımı düşünüyorum ortalama tüketim 150 km  içinde 7,2 lere düştü şehir içinde 8,3 ten aşağısını görmemiştim 1 aydır bakalım depo boşalanakadar devam rekor kırıp 700 ü geçmem lazım :))) [/QUOTE]

[/QUOTE]

senin gittiğin yola göre değişir bende devamlı oluyor çünkü hergün inişli çıkışlı bir yolculuk yapıyorum ayrıca dediğinde hortumda felanda kalıyor olabilir şimdilik bir yorum söylemiyorum bu konuda yaptığım toplam yolu göreceğiz 1 hafta kadar sonra.... tasarruf ozaman çıkacak meydana... hepsinden ziyade 0.0 ı gormek bence çok iyi :))))
[/QUOTE]

evet yakıt ve yapılan km herseyi ortaya koyacakSmile
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti mayham85 » 28 Ekm 2009, 22:00

[quote="caglarkrbyk"] [quote="edoras"]evet bu yöntem ile bende başladım depoyu doldurduktan sonra şuana kadar 150 km yaptım bu 2 günlük yol benim için gayet normal daha önce boşa atma sistemi ile hareket ederken şimdi bu sistemile 0.0 ı görünce keyfim yerine geliyor araçta önemli olatrak tasarruf yaptığımı düşünüyorum ortalama tüketim 150 km  içinde 7,2 lere düştü şehir içinde 8,3 ten aşağısını görmemiştim 1 aydır bakalım depo boşalanakadar devam rekor kırıp 700 ü geçmem lazım :))) [/QUOTE]

[/QUOTE]

boğaz klebeği kapalı olduktan sonra motor hava girişi de olmaz benzin girişide. motor sadece tekerlerden gelen hareket enerjisinin krankı çevirmesi sayesinde devir yapar. gelen seste pistonların hareketi sırasında moor içinde sıkışan havadan kaynaklanıyor.
mayham85
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir