****FABİA COMFORT 1,4 101HP BENZİN LAMBASI***

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

****FABİA COMFORT 1,4 101HP BENZİN LAMBASI***

İleti C@GL@R » 08 Ekm 2009, 11:35

FABİA 1,4 COMFORT DA BENZİN LAMBASI YANDIKDAN SONRA KAÇ LİTRE BENZİN VAR DEPODA KULLANIM KİTAPÇIĞINDA 7 LİTRE DİYOR...BEN ZATEN 25 TL BENZİN ALDIM ODA 7,6 LİTRE EDİYOR... 55 KM SONRA LAMBA YANDI....DEPODA KAÇ LİTRE BENZİN VARDIR ACABA..

tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti C@GL@R » 08 Ekm 2009, 13:56

bilen kimse yokmuu
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti saday » 08 Ekm 2009, 13:57

genelde şamandıra altı rezerv miktarı 7 litre ışık yanar yanmaz benzin alırsan yani ışık yanınca gitmezsen 7 litre kalır ama ışık yanar vaziyet gidersen rezervi kullanır bidahaki benzin alışta rezervi doldurur önce ve aldığın benzinle az kilometre yaparsın. ve ışık çabuk yanar.
Mesela ışık yandı yol bilg.ışık yanık daha 50 km gider dedi ve sende 15 km daha gidip benzin aldın, bu sefer önce rezerv dolacağından benzin daha çabuk biter ve ışık yanınca yol bilg. 75 km gider der.bunu ben çok denedim genelde olay böyle
saday
CLASSIC
CLASSIC

İleti C@GL@R » 08 Ekm 2009, 14:00

demek istediğinizi tam anlamadım yani yol bilgisayarı 50 km gösterdiği halde depoda 50 km den daha fazla benzin olduğumu yedek depo olayı bu mu oluyor fabialarda

şuan yol bilgisayarı 45 km lık benzin gösteriyor 70 km de araç 25 tl lik benzin almıştım..yol bilgisayarı 3 km gösterdiği zaman aldım bu benzini
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti cineration » 08 Ekm 2009, 16:24

[quote="caglarkrbyk"] demek istediğinizi tam anlamadım yani yol bilgisayarı 50 km gösterdiği halde depoda 50 km den daha fazla benzin olduğumu yedek depo olayı bu mu oluyor fabialarda

şuan yol bilgisayarı 45 km lık benzin gösteriyor 70 km de araç 25 tl lik benzin almıştım..yol bilgisayarı 3 km gösterdiği zaman aldım bu benzini
[/QUOTE]

deponun dibini sürekli kullanmanızı tavsiye etmem. Yakıt sistemi arızası pahalıya mal olur.
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti saday » 08 Ekm 2009, 18:37

[quote="caglarkrbyk"] demek istediğinizi tam anlamadım yani yol bilgisayarı 50 km gösterdiği halde depoda 50 km den daha fazla benzin olduğumu yedek depo olayı bu mu oluyor fabialarda

[/QUOTE]
benzin ışığı yandığı andaki değer depo içindeki şamandıra altı değerdir yani içinde sürekli kalan yakıt değeridir.Eğer sen ışık yandıktan sonra devam edersen depo içinde kalan rezervi kullanırsın,fabrika ayarına göre aracın içinde hep bu rezerv değer kalmalıdırki araç pompa arızası yapmasın diye buda; demek oluyorki ışık yanınca araç içinde kalan yakıt senin benzinciye gitmen için kalan alt sınır mesafeyi gösteriyor olmasıdır.
yani ışık yanınca 70 km yazdıysa 70 km içinde benzin almalısın yoksa depo tamamen boş kalır anlamına geliyor.Işık yandığında kaç km dediyse depoda o kadar daha gidecek benzin var depo yazan değer kadar gidince 0 lanacak demektir.
saday
CLASSIC
CLASSIC

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir