2001 68hp araç sahipleri

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

2001 68hp araç sahipleri

İleti agros » 12 Ekm 2009, 09:50

arkadaşlar malum bu serideki araçlarımızın açı sensörü arızası var. ben bu konuyu skoda müşteri hizmetlerine şikayet olarak ilettim. kronik bir sorun oldugunu bu modeldeki cogu aracın sorunlu olduğunu söyledim.

herneyse onlarda kendilerince araştırma yapmışlar, servis raporlarını incelemişler ve kronik olmadığı kanaatine varmışlar. bana telefonda söylenen şu; 15-20 kişi toplanın arac plakaları ve şase numaralarını verin biz de bi inceleyelim kronik olduğu kanaatine varırsak gereği neyse onu yaparız dediler.

bu seri araç sahipleri bana özelden şase ve plakalarını bildirirlerse ben skoda ya bu bilgileri aktarıp incelettirme başlatacağım. bunu başarırsak cok açı sensörü ve sensörün sebeb olduğu diğer parça arızalarını skodaya yıkabiliriz.

bir araya gelirsek topluca bir haraket başlatırsak yapılmayacak bişey yok arkadaşlar, yeterki adamlara ispatlayalım bu sorunun kronik bi sorun olduğunu.

çevrenizde de bu modele sahip araçlar varsa istenilen bilgileri o arkadaşlardanda alalım. ne kadar çok arkadaş toplarsak o kadar iyi olur.

sanırım skoda da artık müşterilerine önem vermeye başlıyor. malum küresel kriz eldeki mevcut müşteriyide kaybetmeyelim markayı gercek bir marka haline getirelim düşüncesine itti heralde onları.

Kullanıcı avatarı
agros
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: 2011 Toyota Corolla 1.33 Comfort Dual VVT-i

İleti cineration » 12 Ekm 2009, 11:45

Şu ana kadar açı sensörü ile ilgili bir sorun yaşamadım ama bu yaşamayacağım anlamına gelmiyor.

Tofaş da bile 1994 model şahinin kauçuk benzin dolum borusunun araç içine benzin kokusu geliyor diye şikayet edilmesi üzerine tasarım hatası olarak kabul edilip 1999 yılında ticari garantiden metal benzin borusu ile değiştirildiğini biliyorum.

Böyle bir durum Skoda Fabia Açı Sensörü için neden olmasın...!!!
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti grey_wolf » 12 Ekm 2009, 12:17

[quote="cineration"]Plaka               :
Şasi Numarası :
Şu ana kadar açı sensörü ile ilgili bir sorun yaşamadım ama bu yaşamayacağım anlamına gelmiyor.

Tofaş da bile 1994 model şahinin kauçuk benzin dolum borusunun araç içine benzin kokusu geliyor diye şikayet edilmesi üzerine tasarım hatası olarak kabul edilip 1999 yılında ticari garantiden metal benzin borusu ile değiştirildiğini biliyorum.

Böyle bir durum Skoda Fabia Açı Sensörü için neden olmasın...!!!
[/QUOTE]

şase numaralarnızı böyle ulu orta yazmayın. sakıncalı hemde çok sakıncalı !!!!Sleepy

2006 Fabia Sedan 1.4 16V Ambiante + landirenzo omegas
Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EROL YÜKSEL
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2006 FABİA AMBIANTE SEDAN 1.4 16V

İleti agros » 12 Ekm 2009, 13:32

sakıncası varsa özelden atın arkadaşlar. benim 15-20 kişiyi toplatıp adamlara bildirmem lazım. sonucta skodanın müşteri hizmetleri ie iletişime gececeğim.
Kullanıcı avatarı
agros
CLASSIC
CLASSIC

İleti TAYFUNTEM » 12 Ekm 2009, 19:59

açı sensörü nu nasıl oluyor aydılatırsan sevınırım??
TAYFUNTEM
CLASSIC
CLASSIC

İleti hdoner » 12 Ekm 2009, 20:49

yarın size iletecem.Ayrıca direksiyon pompası arızasınıda iletirseniz.Sonucta açı sensoru çok pahalı değil gel lakın direksıyon pompasında arıza verırse 1750 ytl parça +300 işcilik masrafı var.Teşekkür ediyorum arkadaşlardan katılım bekliyorum...
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti agros » 13 Ekm 2009, 14:57

arkadaşlar 90 kisi bakmıs yazıya 2 kisi veriyor numaraları bana güvenmeyebilirsiniz. babanızın oglu degilim ama hic degilse aşağıda vereceğim linke bari iletsinler açı sensörü arızasını. en azından 20 kisi yapsın bunu. biz bunu adamlara ispatlarsak herkesin aracı servis garantisi altında tamir edilecektir. biz duyarsız kalırsaj adamlar da illgisiz kalırlar. link :

http://www.skoda.com.tr/new/istekvesikayetler.asp

bu forma plaka ve şase numaralarınızla birlikte açı sensörü(direksiyon arızası)ndan bahsedelim lütfen...
Kullanıcı avatarı
agros
CLASSIC
CLASSIC

İleti fıratt » 13 Ekm 2009, 15:45

[quote="TAYFUNTEM"]açı sensörü nu nasıl oluyor aydılatırsan sevınırım??[/QUOTE]
çattın belaya anlat anlatabilirsenLOL
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti elekci » 13 Ekm 2009, 17:18

dostum güzel bir iş yapmışın öncelikle bundan dolayı teşekkür ediyorum. ben verdiğin linke şase ve plaka bilgisi yollayacağım ve istenildiği zamanda servise gelip gösterebileceğimi söyleyeceğim.  herkes böyle şeylere destek cıkarsa sevinirim. Kaybedecek birşeyimiz yok ama belki kazanacağımız birşeyler olabilir.  bu sitede bu konuda birçok başlık açıldı ve birçok kişi şikayetlerini belirtti. herkes destek verirse birşeyler olabilir....

elekci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti agros » 13 Ekm 2009, 19:09

[quote="elekci"]

dostum güzel bir iş yapmışın öncelikle bundan dolayı teşekkür ediyorum. ben verdiğin linke şase ve plaka bilgisi yollayacağım ve istenildiği zamanda servise gelip gösterebileceğimi söyleyeceğim.  herkes böyle şeylere destek cıkarsa sevinirim. Kaybedecek birşeyimiz yok ama belki kazanacağımız birşeyler olabilir.  bu sitede bu konuda birçok başlık açıldı ve birçok kişi şikayetlerini belirtti. herkes destek verirse birşeyler olabilir....

[/QUOTE]

hay Allah razı olsun yaa. dedigin gibi kaybedecek hicbişeyimiz yok belki de bu şikayeti artırırsak adamlar incelemeye alıp piyasada ki araçları tamir etmek zorunda kalacaklar. yeter ki birlik olup şikayetimizi dile getirelim. yoksa burda istedigimiz kadar konuşalım atıp tutalım elimize bişey gecmiyor arkadaşlar. susan, ağzını açmayan kaybediyor. hakkımızı aramak en doğal hakkımız!
Kullanıcı avatarı
agros
CLASSIC
CLASSIC

İleti TAYFUNTEM » 14 Ekm 2009, 17:42

açı sensörü nasıl oluyor??
TAYFUNTEM
CLASSIC
CLASSIC

İleti agros » 14 Ekm 2009, 19:02

elektro hidrolik servo direksiyonlarda bulunan sensör arkadaşım.

linkte aşağı yukarı anlatılıyor. sensör işte adı üstünde. 2001 modellerde deneme yapılmış sanırım ki kronik arıza veriyor araç.

sensör arızalı ise aracın tüm ışıklandırma sistemi göz kırpıyor(anlık elektrik azalmasından kaynaklı). arıza arac elektriğinde dalgalanmalara neden oluyor. ayrıca arac çalışır vaziyette iken akünün bulunduğu kısma gidip dikkatlice dinlersen viiuuvvv viuuvv diye ses geliyor. işte bu ses sensörden gelen sestir. bu belirtiler bi arada bulunuyorsa maalesef sensör arızalı deniyor.
Kullanıcı avatarı
agros
CLASSIC
CLASSIC

İleti TAYFUNTEM » 14 Ekm 2009, 20:32

2001 FABIA 1.4 MPI COMFORT  var ama oyle bır ses gelmıyor sadece dıreksıyonu cevırdıgım de cok ıncebır sesgelıyor onuda sanayıye gıdıp öğreneceğim..
TAYFUNTEM
CLASSIC
CLASSIC

İleti elekci » 15 Ekm 2009, 11:28

bakın arkadaşlar ben bu arızayla 1 seneyi aşkındır mücadele ediyorum diğer başlıklarda da paylaştım yaşadıklaırmı buradada yazayım. ilk önce uzun yolda giderken direksiyon lambasını gördüm korktum  daha sonra kontak aç kapa yapınca gitti. dedim olur böyle şeyler. daha sonraları bir baktım ki sıklaşmaya başladı ve ışık yandıkdan sonra direksiyon çevirmek ne mümkün. ardından yüce otoya gittim. bana oradaki elektrikçi dediki "iç dış aydınlatmada göz kırpma olduğunda rölantide çalışır vaziyette bırak aracı ve akünün yanına kulagını daya "cik cik" ses geliyorsa açı sensörüdür" dedi. bende dediklerini yaptım gerçekten dediği gibi çıktı ama daha önceden sensör değiştirip bu sorunu halledemeyen arkadaşların yazısını okuyunca cesaret edemedim değiştirmeye. birde yüce oto da sadece oksitlenen akü kablosunu temizleyip bant sarmaya 18 tl alınca bir daha uğrayamadım. aklıma şu geldi ani voltaj düşümü yaşıyorsa bu araç oksitlenmedende kaynaklanabilir. akü kablosunun marş motoruna giden ucuna baktım oradada oksitlenme var ben temizliyorum tekrar oksitleniyor. bu sebepten dolayı kendime bir yol çizdim ama hala yapamadım.
elekci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elekci » 15 Ekm 2009, 11:31

ilk önce akü kablolarını değiştirecektim sonra aküyü(üzerindeki kıytırık bir akü). yine düzelmezse açı sensörünü. baktım ki yine düzelmedi o haliyle satacaktım. ama akü kablosu bulamadım bir türlü. araçta teklemede başladı belki diyorum bu arızalardan kaynaklanıyordur.
elekci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elekci » 15 Ekm 2009, 11:32

arkadaşın verdiği linkte şikayet formunu doldurdum ve yolladım. cevapta geldi ama klasik cevaplar. buraya ekleyeceğim....
elekci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elekci » 15 Ekm 2009, 11:32

alıntıdır:

MERHABA,

MERKEZİ SİSTEM KAYITLARINDA 01.04.2005 TARİHİNE KADAR İSMAİL AKBULUT ADINA KAYITLI OLAN ARAÇ EN SON 01.04.2005 TARİHİNDE BATI MOTOR B.ÇEKMECE SERVİSİMİZE GİRİŞ YAPMIŞ OLUP O GÜNE KADAR BAHSİ GEÇEN HİÇ BİR ARIZA VERMEMİŞ 2000 MODEL BİR ARAÇTIR.

ŞAHSINIZ ADINA 75385 KLM DE  22.07.2008 TARİH 13:28 DE YÜCE MOTOR SERVİSİMİZE    DİR.LAMBASI YANIYOR SEYİR HALİNDE FARLARDA GÖZ KIRPMA -KAPILAR AÇIK UYARISI VERMİYOR İŞLEMİ İÇİN GELMİŞSİNİZ 18.TL ÜCRET ALINMIŞTIR.

ARKADAŞ DİYE BAHSETTİĞİNİZ KİŞİNİN SİZLER İLE NE PAYLAŞTIĞINI BİLEMEM LAKİN VERİLEN YANITI SİZLER İLE PAYLAŞMAMDA SAKINCA OLMADIĞINDAN İLGİLİ KİŞİYE ;

SAYIN MAZLUM BEY, öNCELIKLI OLARAK FIRMAMIZIN ITHAL ETMIS OLDUGU ÜRÜN HAKKINDAKI DÜSÜNCELERINIZE KATILMADIGIMIZI BEYAN EDEREK KONUYA GIRIS YAPMAK ISTERIZ. SKODA MARKASI DÜNYADA KENDINI ISPAT ETMI 100 YILI ASKIN OTOMOTIV PIYASASINDA BULUNAN VE VW GRUP DAHILINDE ÇESITLI MODELLERI PIYASAYA SÜRMÜS KÖKLÜ BIR MARKADIR. AYNI ZAMANDA ÜRETICI FIRMA TARAFINDAN BELIRLENMIS OLAN OLABILECEK HERHANGI BIR ÜRETIM HATASINDA MÜSTERI ARAÇLARINA AIT GERI DÖNÜS SAGLANMASI KONUSUNDA HASSAS OLUP BU SISTEM ÜRETICI FIRMA TARAFINDANDA DENETLENMEKTEDIR. SUNUDA GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURMAK GEREKIR KI ARACINIZIN SADECE PLAKA BILGILERI BIZDE KAYITLI OLDUGUNDAN BUNA ISTINADEN YAPILAN SORGULAMADA ARACIN HIÇBIR YETKILI SERVISE GIRISINE RASTLANMAMISTIR. BU KONUDA SERZENISTE BULUNAN DISGER ISIMLERI SIZDE KAYITLI BULUNAN AYNI SORUNLARDAN MUZDARIP ARKADASLARINDA ISTERSENIZ BILGILERI DAHILINDE ARAÇ GEÇMISLERI IRDELENEBILIR. YETKILI SERVISLERIMIZ SON TEKNOLOJIK ONARIM ÇESITLILIGI ILE SIZ DEGERLI MGÜSTERILERIMIZE EN UYGUN KOSULLARDA HIZMET VERMEYE HER ZAMAN HAZIRDIR. SAYGILARIMIZLA,

YANITI VERİLMİŞ OLUP MAALESEF ÜRÜNÜ HİÇBİR YETKİLİ SERVİSE GÖTÜRMEDEN SADECE FORUMLARDA TARTIŞMANIN HİÇ KİMSEYE FAYDASI YOKTUR.

22.08.2007 DE SERVİSİMİZE GETİRMİŞ OLDUĞUNUZ ARACINIZIN BUGÜNE KADAR BİNMİŞ OLMANIZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR.ÜRÜNÜ SATMA KARARINIZI SAYGI İLE KARŞILAR SİZİN İÇİN YAPABİLECEĞİMİZ BİR ÇÖZÜM ÖNERİNİZ VAR İSE EN YAKIN YETKİLİ SERVİSE YÖNLENMENİZİ ÖNERİRİZ.

SAYGILARIMIZLA,

Hakan BOZBAŞ

elekci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elekci » 15 Ekm 2009, 11:34

bende onlara;

Öcelikle verdiğiniz bilgilerden dolayı teşekkür ederim. Ama olaylara bu kadar yüzeysel bakıp geçmenin kimseye faydası yoktur. Sizler yetkili servisten öte skodanın Türkiye distribütörü olmanız sebebiyle olaya bu şekilde bakmanız gayet normal. Zaten skoda kullanıcıların büyük bir kısmınında servis ağından şikayetçi olmasının sebebide budur. Basit bir örnek vereceğim ve konuyu uzatmayacağım. Sizin aşığıda belirtmiş olduğunuz  ŞAHSINIZ ADINA 75385 KLM DE  22.07.2008 TARİH 13:28 DE YÜCE MOTOR SERVİSİMİZE    DİR.LAMBASI YANIYOR SEYİR HALİNDE FARLARDA GÖZ KIRPMA -KAPILAR AÇIK UYARISI VERMİYOR İŞLEMİ İÇİN GELMİŞSİNİZ 18.TL ÜCRET ALINMIŞTIR.”  arıza kaydı benim ilk ve son arıza kaydımdır. Ve çoğu kullanıcının da arıza kaydının olmaması bana tuhaf gelmedi. Çünkü alınan 18 tl lik ücretin karşılığında bana verilen hizmet oksitlenmiş akü kablomun temizlenip bantlanmasından ibarettir. Bu yüzden bu arızadan dolayı kimse servislere bile yaklaşmaya cesaret edemiyor. Her neyse uzatmayacağım konuyu tek tavsiyem skodam.com forum sitesini takip etmenizdir. Ve o sitede “direksiyon arıza” adı altında bir araştırma yapmanızdır. Sırf benim belirttiğim arıza yüzünden önce açı sensörünü değiştiren ve halledemeyip direksiyon pompasına kadar değiştirmeye giden kullanıcıları göreceksiniz. Önemli olan ne resmiyettir ne resmi kayıtlardır bence en önemlisi müşteri memnuniyetidir. Eğer ki o siteyi sürekli takip ederseniz skoda fabianın daha bir çok kronik rahatsızlığını göreceksiniz.  Aklıma gleen birkaç tanesini sizlerle paylaşayım ve konuyu burada noktalayalım.

Direksiyon arıza,farlarda göz kırpma,yazları kapı gıcırtısı,cam otomatiğinde arıza……..

Bu tip sorunlar olmasa idi inanın skodadan başka araca binmek istemezdim. Gerçekten birçok yönden insanı tatmin edebilecek araçlar üretmekdir. Ama maalesef yeni bir fabiayaya veyahut skodaya binecek kadar cesaretim kalmadı.

Son olarak şunu söyleyim ben sıkıntılarımı türkiyede gideremeyeciğimi anlamış bulunmaktayım o yüzden skodanın merkezi ile irtibata geçeceğim. Belki onların k

elekci
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir