Bu nasıl iş bu nasıl servis

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Bu nasıl iş bu nasıl servis

İleti mesmogsuz » 13 Ekm 2009, 18:44

arkadaşlar size %100 de 100 uzmanlık sorusu. malumunuz benim araç 2009 fabia 1,2 plus
aracı aldığımdan beri hafif bozuk yola girdiğimde ön sağ (sanki kaput içinden) taraftan gelen ''lok lok'' diye tok bir ses gelmekte. bu ses 1 senedir ne arttı ne azaldı. bende servise ha bu gün ha yarın götüreceğim diyene kadar gidemedim servise 1 ay öncesine kadar. neyse 1 ay önce SKODA BATI MOTOR a gittim. (bu arada söylemeyi unuttum klimayı açınca bu ses artış gösteriyor) ilgili arkadaş arabayı yaklaşık 3 saat inceledikten sonra ön sağ amortisörün değişmesilazım parça isteyelim gelsin değiştirelim dedi. bende kendisine dedimki '' kardeş ne alaka klimayı açınca ses niye artsın amortisörde bir sorun olsa dedim'' oda klima vibrasyon yapıyor hocam o yüzden ses artıyor dedi. peki dedim getirt parçayı taktıralım. ama ben kıllandım bi kere 2. bir görüş alayım dedim bir kaç gün sonra doğuş oto esenyurta gittim aynen onada anlattım derdimi. adam hocam dedi bu araçların hepsi böyle bu motorlar güvenlik açısından (kaza anında motor araç içine girmesin diyeymiş) tek bir somunla tuturuluyor araca dolayısıyla titreşim arttıkça seste artıyor. peki dedim bu motordaki sivri zekâlı arkadaş ne diye amortisörünü değiştirir garantili arabanın dedim. cevap yok tabi. şimdi arkadaşlar buna benzer bir sıkıntısı olan varmı çözüm bulabildimi dertleşelim derdimizi çözelim...

mesmogsuz
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Balki, Burak » 13 Ekm 2009, 18:50

Servisçi arkadas yanlı s bir karar vermiş olabilir. hata yapmışta olabilir. Ama onu böyle aşşagılamanızı dogru bulmuyorum. Bunu gider dogru bir dille anlatırsanız oda anlar hatasını. Herkes usta olsaydı bu alemde iyi-kötü kavramı kalmazdı.
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Burak BALKI
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 306

İleti hakanerdogan » 13 Ekm 2009, 18:52

normal, bu yüzden aracımla ilgili bütün kararları kendim almaya, sorunu kendim tespit etmeye özen gösteririm.

genelde servis-usta milletinin avcuna düşersen (iyilerini tenzih ederim ama çoğu) böyle olur.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti mesmogsuz » 13 Ekm 2009, 18:56

burak kardeş benim bu  tip adamlar yüzünden çekmediğim kalmadı burada önemli olan nokta sorunu bulamıyorsan bulamadık başka yere gösterin denmesi. her kez herşeyi bilecek diye bir şey yok. bu ustalık mevzusu benim gözümde doktorluktan daha daha özen gösterilmesi gereken bir konu. çünkü dr anacak 1 kişiyi canından edebilir usta ise bir arabanın içindeki kişilerin tamamının katledilmesine sebep olabilir. amacım kimseyi aşğılamak değil ama herkez işini layıkıyla yapsa böyle sonuçlar çıkmaz ortaya...
mesmogsuz
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mbarman » 13 Ekm 2009, 19:24

[quote="hakanerdogan"]normal, bu yüzden aracımla ilgili bütün kararları kendim almaya, sorunu kendim tespit etmeye özen gösteririm.

genelde servis-usta milletinin avcuna düşersen (iyilerini tenzih ederim ama çoğu) böyle olur.
[/QUOTE]
+1000
ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR, O GÜN BUGÜNDÜR
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Kırklareli
Arabanız: SEAT LEON 1,6TDİ CR DSG STYLE BEYAZ 2011

İleti sucan » 13 Ekm 2009, 19:28

evet ne yazıkki servisler gereken hassasiyeti göstermiyor işlerini yaparken ve en büyük sorunlarını hatalarını kabul etmemeleri
2006 Octavia Elegance Triptonik
Kullanıcı avatarı
sucan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: Antalya
Arabanız: 2008 mondeo 1,6 titanyum-2005 getz 1,3 gli

İleti iceman70 » 13 Ekm 2009, 20:14

ya benim arka sileceiğimi kırmış eleman lastiğini değiştircem diye bi baktım 404le bişeler yapıyor aracın arkasında vardım yanına ne iş dedim arka silecek kırılmış yapıştırıyorum dedi.bende yaw bırak ne kırığı birşeyi beceremiyon kırıyon bide utanmadan yalan atıyon dedim oda hayır kırıkmış ben onu yapıştırıyorum ha sileceiğimi sen kırdın diye iftira atacaksan yenisi ile değiştiriyim dedi bende lanet olsun sanada yaptıgın işede dedim çıktım geldim.(silecek kırık değildi çünkü 1 gün önce kendim baktım bi lastiğin durumuna felan kırık olsa görürdüm)
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti mesmogsuz » 13 Ekm 2009, 20:15

yani arkadaşlar bu iler tecrübeyle sabit kimse üzerine alınmasın kimsenin işini iyi yapana bişey dediği yok zaten...
mesmogsuz
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti WXW » 13 Ekm 2009, 20:54

[quote="iceman70"] ya benim arka sileceiğimi kırmış eleman lastiğini değiştircem diye bi baktım 404le bişeler yapıyor aracın arkasında vardım yanına ne iş dedim arka silecek kırılmış yapıştırıyorum dedi.bende yaw bırak ne kırığı birşeyi beceremiyon kırıyon bide utanmadan yalan atıyon dedim oda hayır kırıkmış ben onu yapıştırıyorum ha sileceiğimi sen kırdın diye iftira atacaksan yenisi ile değiştiriyim dedi bende lanet olsun sanada yaptıgın işede dedim çıktım geldim.(silecek kırık değildi çünkü 1 gün önce kendim baktım bi lastiğin durumuna felan kırık olsa görürdüm)[/QUOTE]

değiştirtecektin arkadaşım, ekmeğini çalana neden göz yumacaksın.ben sileceğimin durumunu bilmesem, kırık mı sağlam mı lastiği mi eski bilmiyorsam, neden gelip sana değiştirteyim.kırık olsa derlerdi ki abi bak burası kırık istersen yapıştıralım, suç üzerine kalmasın diye. millet kendini akıllı sanıyor, biz de salağız ya....benimde başıma geldi bu tür şeyler, dese abi kırdım,özür dilerim, diyeceksinizki birader canın saolsun falan. ama yalan hiç hoş değil..
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan
Nereden: Ankara

İleti fabialife » 13 Ekm 2009, 22:46

zaten işi iyi bilen, kafası çalışan ustalar pek serviste durmaz. gider sanayide küçük bir dükkan açar ve servisten kazandığının on katını kazanır.
zaten çoğuda öyle yapıyor.

markadan bağımsız servislerin çoğunda ciddiyet ve disiplin yok. distribitör firmalarda kontrol ve denetim yok. durum böyle olunca herkes kafasına göre takılıyor.
fabialife
CLASSIC
CLASSIC

İleti rastal » 13 Ekm 2009, 23:19

bugün skoda fabia 1.2 benzinli aracıma bindim. Egzoz kontrol sistemi ışığı yanıp sönmeye başladı.Gaz vermiyor ve motor sarsılıyordu. 2.viteste ustaya zor gittim.Usta ateşleme bobinleri değişecek dedi.Seviste tanesine 80 lira dendi.Yedek parça orjinal başka yerden aldım 3 tane 180 liraya.ateşleme bobinleri değişti arıza düzeldi ama ışık hala yanıyor.Ama yanıp sönmüyor sürekli yanıor.sorun ne olabilir?
rastal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti WXW » 14 Ekm 2009, 01:34

[quote="rastal"] bugün skoda fabia 1.2 benzinli aracıma bindim. Egzoz kontrol sistemi ışığı yanıp sönmeye başladı.Gaz vermiyor ve motor sarsılıyordu. 2.viteste ustaya zor gittim.Usta ateşleme bobinleri değişecek dedi.Seviste tanesine 80 lira dendi.Yedek parça orjinal başka yerden aldım 3 tane 180 liraya.ateşleme bobinleri değişti arıza düzeldi ama ışık hala yanıyor.Ama yanıp sönmüyor sürekli yanıor.sorun ne olabilir?
[/QUOTE]
bunun için ayrı konu aç istersen...
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan
Nereden: Ankara

İleti mesmogsuz » 14 Ekm 2009, 12:49

GEÇMİŞ OLSUN katalitik konvertör olabilir benim başıma gelmişti araba yığılıyor gaz yemiyordu önce bobinleri değiştirmişlerdi. ama olmamıştı...
mesmogsuz
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti merol45 » 14 Ekm 2009, 14:44

arkdaşım motor arıza lambası benimde sürekli yanıyosebeb bunlarda egr valfi denen yanmış gazı dışarı atmaya yarayan bi dalga varmış o dalga soba borusu gibi tıkanınca arıza lambasını yakıyomuş.bilgisayarla siliniyo ama önce bi temizlet derim.sonra bi bak tekrar yanarsa değiştirmen gerekebilir.ozamanda düzeleceğini garanti vermiyolar gene yanabilir diyolar. kolay gelsin.
merol45
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti socloose » 17 Kas 2009, 10:37

"mesmogsuz" arkadaşım benim araba da yokuşta kalkamıyor, gaz yemiyor, gitmiyor. Bi usta katalitik dedi, güvenemedim başka bi ustaya gittim o da bobin dedi. 2 bobini değiştirdim ama düzelmedi. Sen katalitiği çıkardığında düzelmişmiydi??
socloose
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir