ABS Lambası ve Yanın da bulunan üçgen içerisinde ü

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ABS Lambası ve Yanın da bulunan üçgen içerisinde ü

İleti skaya » 16 Ekm 2009, 16:27

Arkadaşlar benim fabianın abs lambası ve yanındaki üçgen içinde ünlem işareti yanıyor sebebi nedir ve ne yapmam gerekiyor yardımcı olurmusunuz. Fabia 2004 101 16 V

skaya
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti LiLPlayya » 16 Ekm 2009, 17:17

Arabamı ilk aldığımda benimde o 2 ışık yanıyordu. Biri abs diğeri asr ışığı. Sizin şu an ne abs nede asr çalışıyordur. Size ilk tavsiyem. Araç sigortalarını daha sonra ABS ünitesini incelemenizdir. Ben direk elektronikçiye götürüp 150 TL bayılmıştım. Basit kablo temassızlığına..
LiLPlayya
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti myvz » 29 Ekm 2009, 00:27

Aynı sorunla karşı karşıyayım. 2001 fabia comfort 101 sahibiyim. Acaba bu sorun fren lambaları veya park lambalarından biri yanmadığı zaman ortaya çıkabilirmi. Çünkü özel servise gittim ve adamlar lambalarla uğraştılar ama düzelmedi. Abs pompası arızalı değişmesi gerekir dediler. Çıkması 500-600 civarı imiş. Ne yapacağımı bilmiyorum ama biraz daha araştırmakta fayda var sanırım.
myvz
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti C@GL@R » 29 Ekm 2009, 00:36

bu olayları okudukca korkarak arabaya biner oldum diğer arabamda koy lpgsini koy suyunu yağını git başka kafaya takacak birse yoktu..Confused
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti firefox34 » 30 Ekm 2009, 15:31

2001 fabia 101 sahibiyim.1 ay önce yolda gıderken bırden benımde abs ve asr isiği yansı zaten ıkısı aynı anda yanıyor.abs ve asr devre dışı çoğu kişi beyin arıza falan yapmıstır dıyor ama fabıanın beynı okadar cabuk arıza vermıyor .bence yetkılı servıs yerıne sağlam bı ustaya goturmenı tavsıye ederım benım sensorlerdeymıs heralde 100 tl ye hallettım.fazlada bılgı vermedı nasıl para kazanırız soylersek dıyor:))istanbulda oturuyorsanız yardımcı olabılırm 
firefox34
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti MEGAN » 30 Ekm 2009, 15:57

[quote="caglarkrbyk"]bu olayları okudukca korkarak arabaya biner oldum diğer arabamda koy lpgsini koy suyunu yağını git başka kafaya takacak birse yoktu..Confused [/QUOTE]
Lada larda öyle :D Clap
ama burda SKODA Kalitesi Söz Konusu ;) Bol Ballı LOL
-Skoda Octavia A5 1.6 FSI //
-34 EU 8105
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: PEUGEOT 307 1.6//MAKYAJLI ALP BEYAZI // 34 EU 8105

İleti skaya » 01 Kas 2009, 16:20

Arkadaşlar benim araçtaki problemi çözdm abs ve asr lambasının yanma problami. Akü nün üstündeki kutucuk içerisinde sigorta bölümü vat ustam ordan bir sigortanın çok ısınmasından kaynaklanan bir problem olduğunu syledi ve değiştirdi sorun ortadan kalktı.
skaya
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti C@GL@R » 01 Kas 2009, 16:24

[quote="skaya"]Arkadaşlar benim araçtaki problemi çözdm abs ve asr lambasının yanma problami. Akü nün üstündeki kutucuk içerisinde sigorta bölümü vat ustam ordan bir sigortanın çok ısınmasından kaynaklanan bir problem olduğunu syledi ve değiştirdi sorun ortadan kalktı.[/QUOTE]

zaten bu lambalar sorun olmadan yanip bizi korkutmaktan başka bi işe yaramıyorlar yakında inanmıcaz büyük bi sorun olduğundada..
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti sucan » 01 Kas 2009, 16:25

bu sorun eski octaviamda arasıra olurdu 2000 model octi  servise götürürdüm direksiyonu açarlar altındaki bir kabloyu oynarlar kapatırlardı sorun kalamzdı bunun içinde 15-20 lira işçilik verir gelirdim okadar aynı sorunmu bilmiyorum tabi
2006 Octavia Elegance Triptonik
Kullanıcı avatarı
sucan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: Antalya
Arabanız: 2008 mondeo 1,6 titanyum-2005 getz 1,3 gli

İleti ÖZÇELİKLER SKODA » 01 Kas 2009, 17:09

SLM

aracın gren şalteri arızasından dolayı yapar bu arızayı fren lamlarının yanıp yanmadığını kontrol edin

ÖZÇELİKLER SKODA

ÇORLU
ÖZÇELİKLER SKODA
CLASSIC
CLASSIC

İleti lawyer61 » 05 Haz 2010, 02:11

ÖZÇELİKLER SKODA yazdı:SLM
aracın gren şalteri arızasından dolayı yapar bu arızayı fren lamlarının yanıp yanmadığını kontrol edin

ÖZÇELİKLER SKODA
ÇORLU

bende de asr ışığı üçgen olan yanıyor fren lambalarımdan alttaki ikisi yanmıyor ama üstteki pencerede olan yanıyor bende de gren şalterimi grense gren şalteri ne yada sigortadanmı yardımcı olursanız sevinicem beni huylandırdı epey:(
lawyer61
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti faruk_sakarya » 05 Haz 2010, 23:41

skaya yazdı:Arkadaşlar benim araçtaki problemi çözdm abs ve asr lambasının yanma problami. Akü nün üstündeki kutucuk içerisinde sigorta bölümü vat ustam ordan bir sigortanın çok ısınmasından kaynaklanan bir problem olduğunu syledi ve değiştirdi sorun ortadan kalktı.

Arkadaslar sorun işte bu..bunu mutlaka okuyun.Ustanı tebrik ederim,bendede aynı sorun oldu.Ama ben nasıl yandıgını biliyorum(viraj alırken cukur farkettim frenle birlikte cukura girdim ve cıktıgımda o lambalar ve hatta el freni lambasıda yandı)
ŞİMDİ ASIL MESELE SUDUR!!!OKUYUN VE CEVAP YAZIN LÜTFEN...DİREKSİYON POMPASI ARIZALI DİYE SERVİSTEKİLER BİZLERE DEĞİŞTİRİYORLAR YA BU POMPALARI..BENDEN ALIP SANA,SENDEN ALIP BANA TAKIYORLAR POMPAYI.SONRA PİYASADA FABİADA SÖYLE SORUN VAR,BÖYLE SORUN VAR.YOK ABİCİM FABİADA SORUN FALAN..BAK ELELKTRİKÇİ ÇÖZMÜŞ,HELAL OLSUN...BENİM DİREKSİYON POMPASI DEĞİŞTİGİNDE BEN BU FORUMA YENİ GİRMİSTİM,BİSEY BULAMADIM AMA AKÜNÜN ÜSTÜNDEKİ O SİGORTAYI DEĞİŞTİRDİLER(POMPA DEĞİŞTİKTEN SONRA---DEDİLERKİ BİRDE POMPA ARIZALIYKEN SEN ARABAYI KULLANDIN YA BASINCTAN SİGORTA GİTTİ DİYE...YAMUK YAPTILARSA HARAM OLSUN!!!AHİRETEDE LAZIM DEĞİLMİ...BU ARADA POMPASI ARIZASI OLAN VARSA YENİDEN YAZIYORUM...AKÜNÜN ÜSTÜNDEKİ SİGORTA KUTUSUNDA SOLDAN 2. YADA 3.TERMİNALE BAKTIRIN...POMPANIN SİGORTASI O İKİSİNDEN BİRİSİ...
SAYGILAR
CnF
faruk_sakarya
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: FARUK DELERGEÇER
Nereden: Sakarya
Arabanız: SKODA FABİA ELEGANCE 101 HP

İleti lawyer61 » 06 Haz 2010, 13:17

Benim bu yanan ASR ışığı ve yanmayan frenlerle ilgili yorum yapabilecek arkadaş yokmu abs ışığında sorun yok asr yanıyor ve alt frenlerim yanmıyor sigorta sorunumudur sizce ..teşekkürler..
lawyer61
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti faruk_sakarya » 06 Haz 2010, 22:52

lawyer61 yazdı:Benim bu yanan ASR ışığı ve yanmayan frenlerle ilgili yorum yapabilecek arkadaş yokmu abs ışığında sorun yok asr yanıyor ve alt frenlerim yanmıyor sigorta sorunumudur sizce ..teşekkürler..

Asr ısıgı asr devrede değilken yanar,yanmamasını istiyorsan asr tusuna bas bir kez sönmesi gerekiyor.Eger sönmüyorsa Asr bir sekilde devre dısı kalmıs demektir.Bir elektrikçiye akünün üstündeki sigorta terminallerini göstermeni tavsiye ediyorum...
CnF
faruk_sakarya
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: FARUK DELERGEÇER
Arabanız: SKODA FABİA ELEGANCE 101 HP

İleti lawyer61 » 28 Haz 2010, 23:40

Konunun üzerindne uzun zaman geçti ama yinede aynı sorunu yaşayan arkadaşlara yardımcı omak için sorunumun nasıl çözüldüğünü söleyeyim..

Meğerki bizim fabianın fren lambaları kesilmiş:) stoplar önemliymiş lakin ileride bütün arıza lambalarımı yaktı stop lambaları değişince sorun kalmadı..keyifli sürüşler..
lawyer61
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti abdullah » 29 Haz 2010, 18:32

arkadaşlar 2 gün önce bende konmar yetkili serviste bilgisayar baglantısında abs arızası var demişlerdi ama ekranımda hiçbir arıza ışıgım kalıcı olarak yanmıyor ve abs çalışıyor hiçbir pıroblem yok buna ragmen hemen söküp bakmamız lazım tamir olması lazım tamir olmazsa yenisi degişecek 1500 tl dediler anladımki yetkili servis çok vicdansız arkadaşlar belkide bir sigorta için bile sapasaglam beyni degiştirir bunlar bence en uygunu dürüst bir özel skoda servisi en azından adamlar hemen degiştirelim demiyor temazsızlık ,sigorta, lambalar, yani sorunun basit yönden çözümü için ugraşıyorlar
Kullanıcı avatarı
abdullah
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: 2005 fabia special gıranit gıri

İleti Fabiakusigortasi » 05 Ağu 2010, 09:31

Bende de ABS ve ASR Lambaları yandı. Arkadaşın birisi park falan deyince aklıma geldi benim parkta ön sağ far yanmıyodu. ampul sünmüş gibi geldi düzelttim yandı . sonra sigorta tablosundan abs ye baktım 25nolu idi. buldum cıkardım takdım ve aracı calıstırdım. iki lambada sönmüştü aradan yaklaşık 10-15saniye geçtikten sonra iki lamba tekrar yandı. usta da pompa arızalı dedi . fakat önceki yorumlarda aküdeki sigorta yı değiştirdik geçti falan demişsiniz. acaba bunların hangisi değişecek hangisi ne işe yarıyor o sigortaların bilgilendirirseniz sevinirim. Kolay Gelsin :):!:
Fabiakusigortasi
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: adassd asda
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 101

İleti cineration » 05 Ağu 2010, 14:49

ABS - ASR ışığı, direksiyon ışığı vs vs önce yanıp sonra sönmesi insanın içine kurt düşürüyor
fabianın arıza uyarıları da insanı yanıltıyor canım.
şakacı fabia...
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

Sonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir