ABS Lambası ve Yanın da bulunan üçgen içerisinde ü

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ABS Lambası ve Yanın da bulunan üçgen içerisinde ü

İleti haydew » 06 Ağu 2010, 23:53

ABS sensörlerinden biri bozuktur. Benimde yanıyordu yavaş hızda hafif frene bassam bile ABS lambası yanıyordu. Sol arka sensör bozukmuş değiştirttim düzeldi...
Serviste makineye bağlanınca belli olur... Kaç kere sıfırladı inatla yandı değiştirene kadar....

Kullanıcı avatarı
haydew
CLASSIC
CLASSIC

İleti Fabiakusigortasi » 07 Ağu 2010, 17:08

Arkadaşlar Sonunda Buldum. :) abs nin akü de ki sigortasi akünün üzerinde kabloların geldiği bi yer var 5-6tane kablo.. orada 4tane sigorta ggörüyorsunuz ancak onlarda değilmiş benim problem:) onun sol tarafında sac sigortalar var onlardan en sağda ki (abs) nin sigortası ortadan ayrılmış :) değiştirdim sigortayı serviste "sadece" 3.5lira idi :) normalde para bile değildir ama 3,5 değil 35e bile razıydım +400 rakamlarını duyunca : )) aman yanıLıp şaşıpta sigortayı değiştirmeden pompaya sıra getirmeyin derim :) önceki konularda okuduğuma göre de %90 sigortadanmış sorun.. :) ancak sigortanın yerini bulamamıştım :) iyi oldu TeşekkürLer Skodam.Com :)
Fabiakusigortasi
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: adassd asda
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 101

İleti faruk_sakarya » 09 Ağu 2010, 19:14

C@GL@R yazdı:
skaya yazdı:Arkadaşlar benim araçtaki problemi çözdm abs ve asr lambasının yanma problami. Akü nün üstündeki kutucuk içerisinde sigorta bölümü vat ustam ordan bir sigortanın çok ısınmasından kaynaklanan bir problem olduğunu syledi ve değiştirdi sorun ortadan kalktı.
zaten bu lambalar sorun olmadan yanip bizi korkutmaktan başka bi işe yaramıyorlar yakında inanmıcaz büyük bi sorun olduğundada..

aynen dogru söylüyorsun çaglar,beni kazıklamışlardı direksiyon pompasi değiştirdim o sigortaların ..okuna ama abs-asr ve direksiyon pompası arızası kesinlikle o sigorta terminallerinden haberiniz olsun...selamlar...
CnF
faruk_sakarya
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: FARUK DELERGEÇER
Nereden: Sakarya
Arabanız: SKODA FABİA ELEGANCE 101 HP

İleti eminx99 » 27 Şub 2012, 12:56

arkadaşlar aynı arıza bendede verdi.özel servise gösterdim cihazda abs geri dönüş pompa arızası verdi arabayı yarım gün bırakmamı ve pompayı sökeceklerini 400 e de yapacaklarını söylediler.bırakmadım ve forumu araştırdım.akü üzerindeki saç sigorta arızalı olduğunu öğrendim sigortayı söktüm ve parçacıdan 1 tl.ye aldım taktım sorun çözüldü.düşünün arabayı bıraksaydım hiç acımazlar 400 alırlar.hatta boşuna pompa bile sökerlerdi.allah forumdan ve arkadaşlardan razı olsun.forumumuzun kıymetini bilelim
fabia 101 elegance
Kullanıcı avatarı
eminx99
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: emin meriç
Nereden: Bursa
Arabanız: fabia 101 elegance

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir