yardımmm

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

yardımmm

İleti ozgen83 » 17 Ekm 2009, 14:31

Arkadaşlar 2004 model bir fabia aldım.Bazı sorularım olacak yardım ederseniz sevinirim.

Öndeki iki emniyet kemeri geri sarmıyo bunun nedeni bide maliyeti
  Farlar bana göre aydınlatması zayıf geldi,temizleterek bu sorun geçiyomu yoksa değiştirecekmiyiz yoksa orjinali mi böyle.
   son olarak araba dizel olduğu için sabah çalıştırdıktan sonra 5-6 dk beklememe rağmen hararet göstergesi hiç yükselmiyor. 2-3 km sonra çıkmaya başlıyor.
Bunların çözümlerini yazarsanız çok mutlu edersiniz,şimdiden sağolun.

ozgen83
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 04OctaviaElegance » 18 Ekm 2009, 01:31

emniyet kemeri ve far aydınlatması için yorumum olmayacak fakat aracınız dizel olduğu için dizellerin geç ısındığını kime sorsanız söyler Wink
dizel arabalar geç ısınır fakat aracı çalıştırdıktan sonra rölantide ısınmasını beklemek yanlış olur dizelde olsa benzinlide olsa araç çalışır çalışmaz yürütülmelidir.

aracın ısınması seyir halinde çok zorlamadan yapılmalıdır.

hatta bunlar kullanma klavuzlarında da yazar Embarrassed

aracınız hayırlı olsun güvenli sürüşler Star
04OctaviaElegance
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cineration » 18 Ekm 2009, 18:22

Öncelikle araban hayırlı uğurlu olsun. Allah kaza, bela ve ceza yüzü göstermesin.

Bu araba içerisinde 100kg üzerinde kişiler varken ve emniyet kemerleri takılı vaziyette yüksek süratte giderken çok ani fren yapmış ve gergi makaralarının yaylarını kırmış olabilir.  Eğer böyle bir vaka yaşanmadıysa gergi makarasını ancak elle gereğinden fazla zorlayarak bozabilirsin.

Emniyet kemerinin tamiri olmuyor diye biliyorum ve çıkmacılarda aynısını bulabiliyorsun diye biliyorum.

Dizeller geç ısınır

Farları hava yağışlı değilken kontrol etmenizi öneririm. Çünki fabianın orjinal farlarında sorun yok.

Benim görüşüm böyle
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti Musa » 18 Ekm 2009, 21:05

Araban hayırlı olsun allah kaza bela vermesin

abi emniyet kemerinin içinde zemberek diye bi parça var bu parça bozulursa yada sargısından çıkarsa geri sarmaz bide içinde bilye var o dağılmışsa geri sarmaz ancak elinle sararsın emniyet kemeri biraz pahalıdır ancak tamiri vardır Airbag ustası tamir ediyor yanlız bizde kemerin durumuna göre tamir ediyoruz.

Farlar belli bi kullanımdan sonra camı kararıyor içinde ki ayna kararıyor yan sanayisi de güzel aydınlatıyor.

Aracın dizel geç ısınması normaldir.Zaten 5 dk da rolantide motor hemen  ısınmaz.
Kullanıcı avatarı
Musa
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda felicia

İleti C@GL@R » 22 Ekm 2009, 21:51

alirken kemerleri kontrol etmeliydiniz ufak seyler olarak görülsede bunları yaptırmaya kalktığınızda maliyeti fazla oluyor..farlarda sararma var ise onları parlatarak yani sararan kısımı kazıyarak diyim sıfır gibi yapıyorlar ...ısınma konusunda dizel araçlar geç ısınır..
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti ozgen83 » 23 Ekm 2009, 00:23

cevaplar için saolun arkadaşlar
ozgen83
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir