Ucuz Benzin Aldım!!!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Ucuz Benzin Aldım!!!

İleti coachoftheyear » 20 Ekm 2009, 00:32

Merhaba Arkadaslar,

2008 Skoda Fabia 1.4 85 hp arabam var.Gecenlerde dedımkı ya bıdıgımız markaların harıcınde de benzın ıstasyonları var neden almayayım dedım ve Soil dıye bır markadan lıtresı 3.15 ten kursunsuz benzın aldım.Kimse sorduysam sorun olmaz sorun olursa ucururlar o ıstasyonu dedıler.Bu fırmadan benzın almıs olan varmı bılgısı olanlar bana bılgı verırlerse sevınırım.

coachoftheyear
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AhmetH » 20 Ekm 2009, 01:28

benzin benzindir.

senelerdir  aytemiz petrolden  LPG  aldık  sonra akpet  oldu ..

yurtdışında  LUK oil  dolu ...  Türkiyede  1 sene  oldu  olmadı bazen güvenmek  lazım.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti kayamert » 20 Ekm 2009, 03:13

Türkiye'deki rafinerilerden alınan benzinler kendi katkı maddelerini ekleyip satıyolar bence hepsi aynı sıkıntı olmaz ayrıca EPDK nın denetimleri çok sıkı

kayamert
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti dejavu » 20 Ekm 2009, 11:15

Türkiye'de petrol şirketlerinin tekelleştiğinin resmidir. Arkadaşların dediği gibi benzin benzindir ama üç beş firma dışında diğerleri hakkında kaçaktır, sakattır diye bir imaj kalmış.
dejavu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti grey_wolf » 20 Ekm 2009, 11:32

bu imajı büyük firmalar yarattılar. ne zaman yeni bir marka çıksa. yok kaçak benzin,yok içine su koyuyorlar vb. şeyler ile eritmeye kalktılar ve başarılıda oluyorlar. ama anadoluda çok var o küçük firmalar ve insanlar alıp çatır çatır kullanıyor. bi haltta olmuyor. işte küreselleşen dünya ekonomisi böyle birşey. zengin hep zengin. gariban hep gariban. kısır bir döngüü.

Allahtan öbür tarafta herkes eşit

2006 Fabia Sedan 1.4 16V Ambiante + landirenzo omegas
Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EROL YÜKSEL
Arabanız: 2006 FABİA AMBIANTE SEDAN 1.4 16V

İleti aekaragoz » 20 Ekm 2009, 17:05

Hiç denemedim ama Erol Beyin dediği gibi Anadolu'da şehirlerarası yollarda adım başı ismi İstanbul'da hiç bilinmeyen istasyonlar var. Bir sıkıntı olsa çalışamazlar diye düşünüyorum. Bir denemek gerek.
aekaragoz
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Skoda Superb

İleti cineration » 22 Ekm 2009, 16:08

Eskiden ufak şirketlerden alınan akaryakıtın oktanlarına bakınca hep oktanları düşük çıkardı. Şimdi durum nasıl bilmiyorum. Eskiden akaryakıt şirketleri sattığı akaryakıtın %85 ini yerli rafineriden almak zorundaydı. Ufak şirketler daha fazla kar etmek için akaryakıt içine konan katkıların oranını değiştirirlerdi. Şimdi ise durum farklı. Akaryakıt şirketleri %90 ithal akaryakıt satabiliyorlar. Dolayısı ile büyük küçük tüm akaryakıt şirketleri ithal akaryakıt satıyor.

Artık nereden yakıt alırsan al %90 ithal akaryakıt alıyorsun ve EPDK nın sıkı denetimi sayesinde akaryakıt içerisindeki katkılar da artık oynama yapılamıyor.

Bilginize

Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir