ARKA TAMPONUN TUHAFLIĞI

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ARKA TAMPONUN TUHAFLIĞI

İleti saday » 22 Ekm 2009, 15:45

Benim arabanın arka tamponunun eksoz çıkışına gelen kısmı oval bir şekilde yamuk duruyor.Arkadan dik bakınca biraz tuhaf gözüküyor,tampon alt çizgisi dümdüz giderken eksozun çıktığı yere yaklaşınca yukarı doğru bir yay çizerek yamuluyor.

Sizin araçlarda böyle bişey varmı?Bana biraz tuhaf geldi yoksa tamponu eritip yamultmuşlarmı.

saday
CLASSIC
CLASSIC

İleti agros » 22 Ekm 2009, 16:43

aracın ilk sahibi değilseniz önceki sahibi tamponu biyere vurmuş olabilir. benim aracın tamponunun sol tarafı oyle duruyordu sağ tarafınıda ben kaldırıma dokundurdum şimdi orjinalinden oval gibi duruyor.
Kullanıcı avatarı
agros
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: 2011 Toyota Corolla 1.33 Comfort Dual VVT-i

İleti hakanerdogan » 22 Ekm 2009, 16:46

HB lerde sıcaktan esniyor. kazalı-değişmiş diye bi kaide yok. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti AhmetH » 22 Ekm 2009, 18:44

bunu  yeni yeni fabia  ya ısınan bir kardeşim de  sordu..

abi bütün fabialar arkadan kazalı heralde  diyor ..  hakkaten baktım  asimetrik bir yamulma söz konusu

sanırım o kısımda  biraz  mühendislik hatası yapılmış

benim şahsi yorumum  o kısmın içinin boş olduğu yönünde..

araçla  yüksek  süratte  yapılınca  oraya aracın altına giren hava doluyor  yelken gibi direnç gösteriyor ve zamanla esniyor..

çok rahatsız  olan varsa iç taraftan bir  iki  direk atılabilir kuvvetli bir yapıştırıcı ile
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti Öner » 22 Ekm 2009, 21:26

[quote="agros"]aracın ilk sahibi değilseniz önceki sahibi tamponu biyere vurmuş olabilir. benim aracın tamponunun sol tarafı oyle duruyordu sağ tarafınıda ben kaldırıma dokundurdum şimdi orjinalinden oval gibi duruyor.
[/QUOTE]
LOLLOLLOLLOLLOLWinkWink
LOL
Öner
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 22 Ekm 2009, 21:48

o bölgede performans egzoz (örneğin fabia vRS, sport edition) için hazırlık yapılı ve yeri belli, egzoz belli bir sürede o bölgeyi ısıtıp, esnetiyor, gördüğünüz şey de onun etkisi.Ben tamponcuda düzelttirdim.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti saday » 22 Ekm 2009, 23:04

[quote="hetepe"]o bölgede performans egzoz (örneğin fabia vRS, sport edition) için hazırlık yapılı ve yeri belli, egzoz belli bir sürede o bölgeyi ısıtıp, esnetiyor, gördüğünüz şey de onun etkisi.Ben tamponcuda düzelttirdim.[/QUOTE]

Sizin söylediğiniz diğer arkadaşların söylediklerinden daha mantıklı geldi bana,biraz dikkatlice bakınca egsozun tam o bölgeden çıkmış olduğunu anladım,eğer tamponun o kısmı oval olmasaydı egsoz dışarı nasıl çıkacaktı diye düşünmeye başladım.
saday
CLASSIC
CLASSIC

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir