2.EL fabia

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

2.EL fabia

İleti akt145 » 25 Ekm 2009, 01:54

MERHABALAR FORUMA YENİ ÜYE OLDUM UZUN ZAMANDIR SKODA FABİA ALMAK İSTİYORUM AMA NEDENSE KAZASIZ BOYASIZ DİYE ARAÇ SATAN KİŞİLERİN ARAÇLARINA BAKTIRDIĞIMDA YA BOYALI YADA DEĞİŞEN PARÇALARININ OLDUĞUNU GÖRDÜM O YÜZDEN  BURADA GERÇEKTEN ARAÇLARINA İYİ BAKAN KİŞİLERİN OLDUĞUNU VE İSTEDİĞİM ARACI BURADA BULABİLECEĞİMİ TAHMİN EDEREK SİZLEREDE SORMAK İSTİYORUM ELİNDE SATILIK 1.4 101 HP OLAN VAR MI  ?

akt145
CLASSIC
CLASSIC

İleti edoras » 27 Ekm 2009, 16:06

düşündüğün bütçe nedir bende var yeni aldım 1 ay felan oldu iyi fiyata satabilirim
araç 101 hp 1.4 2004 model granit gri 81.000 km de

4 lastik sıfır aldığımda koydum rot balans full yapıldı

aldığımda triger hava yağ polen bujiler yağ su vs. komple bakıma girdi ve değişti

balatalar ön takım ve amortisörlerde sorun olmadığından birşey yapılmadı

araç geçen pazar edirne yolunda otobanda 210kmh gördü

araçta sağ arka çamurluk sağ ön kapı da lokal boya

sağ arka kapıda macun ve boya var

araçta değişen yok birkaç noktada ufak lokal bolyalar var

ön cam otobanda taştan dolayı çatladı ama kasko var şuanda değiştirmiyorum satacak olursam değiştiririm

aracı satma nedenimde şu araçtan menunum ve herkez bayılıyor içi dışı tertemiz lakin ben günde 100 km gibi yol yapıyorum şuanda aracı ladığımdan bu yana 3. depo benzini doldurmuş durumdayım bu sebepten 2 alternatif ya bu araca gaz taktıracağım yada gaz masrafını üzerine koyup dizel araba alacağım aracı herhangi biryerde satışa koymadım o yüzden resimleri yok elimde arzu edersen mail atarım

sadete gelince araç 17.450 TL :)))

Skoda Fabia Choice 101Hp Düplü!!!!
Kullanıcı avatarı
edoras
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Fabia

İleti Bluedays » 28 Ekm 2009, 18:52

:) Kanka piyasa bunlarla kaynıyor. Üçkağıtçılarla, hatasız boyasız yazıpta hasarlı araçlarla dolu.
Ama şöyle birdurumda var. Şimdi ben geçenlerde sordum benim araba ne kadar eder dedim arkadaşlar 18,5 civarı fiyat söylediler. Ben 20.000 den aşağı satmam. İyi araba alacaksan 1-2 milyar fazla vereceksin. Ama şimdi örneğin sana sorsam ki yukarda ki arkadaş 17,450 demiş benimkini alırmısın desem? almazsın. Neden? Çünkü pahalı gelir sana.

Hatasız, boyasız, orjinal, 2005 model special full abs+asr 35.000 km'de sigara içilmemiş 6 ay önce BRC otogaz taktırılmış. 1,5 yıl garantisi var halen. Dört cam film kaplı (2005 yılında 750 tl'ye takıldı filmler ve faturası duruyor) Rengi de sahra beji,

Alır mısın arabamı??? 20.000 TL???

Almazsın. O yüzden alıcı olarak bu fiyatlara alıyoruz o yüzden hep satıcılara kızmayalım diil mi?

Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti asdfghjk » 28 Ekm 2009, 20:57

zaten bu "hasarsız" muhabbeti insanı delirtir, bigün arkadaşa 2. el araç bakıcaz internette ilan gayet güzel ve "hasarsız" araca bakıyoruz servise gittik ve araçta önceden değişen parça çıktı, bizde bu ne dedik? adam da aynen şöyle dedi:"abi ben şu an için hasarı yok dedim" dedi. Şimdi adamı gel de dövme, zor tuttuk kendimizi o kadar uğraş et sonra fıs o yüzden 2. el oto ya pek sıcak bakmıyorum ben, millet o kadar dil oyunları yapıyor ki, o yüzden çok dikkat edin...
asdfghjk
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir

İleti Metazolog » 28 Ekm 2009, 21:10

Metazolog
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti C@GL@R » 28 Ekm 2009, 22:07

2.el araba işi şanş oyunu gibi ya çok çok iyi araştıracaksını arabadan iyi anlayacaksınız yada sıfır araçlara yöneleceksiniz..bu sitede gerçekten temiz araç bulacağınıza inanıyorum ama arkadaşın dediği gibi 1-2 milyar fazla aracı mı alacaksınız yoksa 1-2 milyar düşük ne olduğu belirsiz aracımı benim tercihim tabiki 1 milyar fazla olsun araç temiz olsun
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti akt145 » 30 Kas 2009, 17:43

arkadaşlar yorumlarınıza ve desteklerinize çok teşekkür ederim sonunda istediğim gibi bi araç buldum biraz zor oldu ama ilk sahibinden 2001 model limon sarısı 1.4 mpı aldım ama uğraştıgıma değdi kazasız boyasız çiziksiz masrafı olmayan garaj arabası bi akrabamızda vardı satmaya ikna ettim ve de aldım
akt145
CLASSIC
CLASSIC

İleti cancanamca » 30 Kas 2009, 23:42

öncelikle yeni aracınız hayırlı olsun umarım sizde 8 yaşındaki bir arabayla bir 8 yıl kazasız çiziksiz uzun yollar katedebilirsiniz.
ben 2. elden pek anlamam, sizler galiba nedeni niçini biliyorsunuz, acaba kazalı veya boyanmış parçası olan araç neden alınmak istenmiyor, kaza derken öyle ağır kazadan veya pertden dönüştürülmüş aracı kastetmiyorum, basit bir kaza sonucu bir iki parçası orjinali ile değişmiş veya sadece düzeltilip boyanmış bir araç neden 2. elde alınmak istenmiyor? Bunun sebepini hep merak etmişimdir?

Biraz açıklarsanız sevinirim
cancanamca
Yeni Üye
Yeni Üye

Arabanız: choice

İleti zurna1788 » 01 Arl 2009, 01:28

biraz pimpirikli bir toplumuz.en ufak şeyi kafamıza takarız.herşeyin en iyisini isteriz.sanki biz mükemmelmişiz gibi. hiçbir insan mükemmel olmadığı gibi hiçbir arabada mükemmel değildir.mutlaka ufak tefek birşeyleri vardır.bazı sorunlara göz yummak lazım. mesela benim arabam 2001 model  sadece benzin depo kapağının üstünde sürtmeden dolayı boya var.başka hiçbirşey yok. böyle ufacık birşey bile insanların gözünde büyüyor.BURADAN TÜRK KAMU OYUNA SESLENİYORUM. HİÇ BOYA,ÇİZİK İSTEMİYORUM DİYENLER BAYİ YE GİTSİN SIFIR ALSIN :))  birşey daha var.ben bu boyalı arabayı alırsam satmak istediğim zaman ya satamazsam korkusu yüzündende almak istemezler...

Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti BaTeRRiiSStt » 01 Arl 2009, 11:55

[quote="akt145"] arkadaşlar yorumlarınıza ve desteklerinize çok teşekkür ederim sonunda istediğim gibi bi araç buldum biraz zor oldu ama ilk sahibinden 2001 model limon sarısı 1.4 mpı aldım ama uğraştıgıma değdi kazasız boyasız çiziksiz masrafı olmayan garaj arabası bi akrabamızda vardı satmaya ikna ettim ve de aldım [/QUOTE]

baska renk bulamadınmı :P
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti Güneş » 01 Arl 2009, 17:51

ne var renginde :P
Güneş
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Güneş » 01 Arl 2009, 17:52

Güle güle kullan kardeş, selametler dilerim.
Güneş
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti zurna1788 » 01 Arl 2009, 20:51

abicim sen elegance almışsın... mpı aldım demiştin... neyse hayırlı uğurlu olsun. elegance zevki bambaşkadır.içinden inesin gelmez...
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti akt145 » 02 Arl 2009, 23:31

arkadaşlar iyi dilekleriniz için hepinize teşekkür ederim.cancanamca arkadaşım sana başımdan geçen bi olayı anlatayım bende bu araçtan önce 1998 model renault broadway var dı aldığımda ön iki çamurluktan biri boyalı diğeri orjinali ile degişmiş sağ arka kapısında ise ufak bi rutuj vardı alırken buradaki arkadaşların söylediği gibi al bişi olmaz şasesinde motorda darbe yoksa sağlamdır dediler buna aldandık ama gel görki aracı satarken satın almak isteyen kişiler sizin emek vererek alın teri dökerek aldığınız aracı vay bu kazalı araca bu kadar para varilir mi para etmez bu gibi laflar beni çıldırttı ya ben alırken bu kazalar nedeniyle bişi olmuyor da ben satarken neden benim arabam sanki takla atmış gibi bi muamele görüyor anlamıyorum ben bu işi işte sırf ben bu yüzden vuruksuz kırıksız eziksiz boyasız araba arıyordum ve sonunda buldum vede gönül rahatlığıyla aldım neden bu
akt145
CLASSIC
CLASSIC

İleti oguz » 02 Arl 2009, 23:39

aracınız hayırlı ugurlu olsun kazasız belasız sürüşler dilerim.

bende bişey anlatmak isterim. 4 yasında 1.2 fabiam var. ben arabayı aldıgımdan beri neredeyse tasın ustunden geçmedim. yani cok titiz baktım cok korudum kolladım. daha cıtı yoktur. 44binde bi araba. yazın sonunda biliyosunuz eskişehirde biri arkadan dokunmustu. arka sol stopun sol tarafından 3 yerden nokta şeklinde ezildi. birde tampon catlamıstı bi karış boyunda ben onları yaptırdım. alın karsınıza 2 saat bakın anlamassınız. ben bu aracı satarken alan adama diyecem böyle böyle bişeler oldu al fotosu burda diye. bu adam benden bu araba hasarlı diye 1000tl indirim isterse satmam. yani tamam konusmaya degecek olanı var ama bu gibi şeylerde iyi inceleyin. arabanın camurlugu degişmiş alma diyolar. ya garajdan cıkarken takıp yamultmustur. degişir. iyi incelemek lazım. bazen cok abartılı olabiliyoruz.

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti akt145 » 02 Arl 2009, 23:47

doğru sizler haklısınız ama işte kendini bilmez bazı insanlar benim gibi kişileri bu konuda paronoyak etti bizlerde suç yok suç bu tip olayları abartarak bu işlerden anlamayan insanlara bunları yanlış lanse eden kişilerde

akt145
CLASSIC
CLASSIC

İleti skodaizm » 02 Arl 2009, 23:50

İstanbul gibi bir yerde vuruksuz çiziksiz bir araba bulmak imkansız gibi. Siz ne kadar korusanız da  densizin biri yanınıza yakın park edip kapıyı hızlıca açıp arabanızın yanlarına kapı izi eziği yapmaktan geri kalmıyor. Sokakta okula giden çocuklar arabaya sürterek geçip çantalarındaki metal arma veya fermuarlar ile rahatça çizik yapabiliyorlar. Arabanın üzerinde dolaşan kediler ve onları kovalayan köpekler arabaya pençeleri ile çizik hatta göçük bile yapıyorlar.
  Bu yüzden çiziksiz araba bulmak çok zor.  Ben şahsen böyle bir durum olsa hiç orjinalitesine bakmadan gider eski görüntüsüne kavuşturmak için gerekirse boyatırım. Çünkü o çizik sanki arabada değil benim vucudumdaymış ta tedavi edilmez ise daha büyük rahatsızlığa sebep olurmuş gibi gelir. Tüm titiz arkadaşlarda da sanırım aynı duygu vardır ve en ufak bir çiziği vuruğu sorun edip düzeltmeden rahat edemezler. 

Araba alırkende boyadan çok neresinin niçin boyandığı önemlidir. Arabasına değer veren birinin çizik veya küçük bir ezik için boya yaptırması da sorun değildir . Zaten arabanın içinin ve genel durumunun size bu şekilde fikir vereceği aşikardır. Bilmeyene de pert arabayı toplayıp  hiç boyasız orjinal diye yutturan satıcı ve bunu fark etmiyen bir sürü de alıcı mevcuttur.

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti cancanamca » 03 Arl 2009, 00:10

[quote="akt145"]arkadaşlar iyi dilekleriniz için hepinize teşekkür ederim.cancanamca arkadaşım sana başımdan geçen bi olayı anlatayım bende bu araçtan önce 1998 model renault broadway var dı aldığımda ön iki çamurluktan biri boyalı diğeri orjinali ile degişmiş sağ arka kapısında ise ufak bi rutuj vardı alırken buradaki arkadaşların söylediği gibi al bişi olmaz şasesinde motorda darbe yoksa sağlamdır dediler buna aldandık ama gel görki aracı satarken satın almak isteyen kişiler sizin emek vererek alın teri dökerek aldığınız aracı vay bu kazalı araca bu kadar para varilir mi para etmez bu gibi laflar beni çıldırttı ya ben alırken bu kazalar nedeniyle bişi olmuyor da ben satarken neden benim arabam sanki takla atmış gibi bi muamele görüyor anlamıyorum ben bu işi işte sırf ben bu yüzden vuruksuz kırıksız eziksiz boyasız araba arıyordum ve sonunda buldum vede gönül rahatlığıyla aldım neden bu [/QUOTE]

Benim merak ettiğim konu araçda boya veya değişen varsa fiyatını düşürmeye çalışanlar değil, şimdi alıcıya da hak vermek lazım sonuçda o da en iyisini en uygun fiyata almaya çalışıyor bir yerde sıfır hata 100 birim ise kendince az hatalıyı 90 birime alırsa alırken kazanmış olacaktır (ölü gömücüleri hariç tutuyorum) Mesela siz o brodway i alırken bu kusurlarında dolayı hiç fiyat kırdırtmadınızmı? eğer kırdırtmadıysanız o sizin acemiliğinize gelmiş demektir.
Asıl merak ettiğim özellikle hatasız, boyasız araç neden aranıyor, onun özel bir sebebi varmı ? yazdığınızdan anladığım olay biraz piskolojik, sıfır hatalı araca biniyorum kafam rahat diyorsunuz, peki o aracı, "atıyorum" 13000 e almaktansa iyi bir servise gösterdikten sonra ve sadece boyalı olduğu için 12000 hatta 11500 e  aynı özelliklerdeki bir araç alsaydınız sizi şuandaki kadar tatmin etmeyecekmiydi ?
satarken çok zorlandım dediniz sıfır hatalı araçdan 1000-1500 ucuza alacağınız bir aracı yine piyasadaki ogünkü koşullara göre 1000 altına verincede yinede satamıyormusunuz?

Kusura bakmayın ben araçlarımı bugüne kadar hep bayii ye takasa verip sıfır araç aldığım için bu konulara yabancıyım ama bu seferkini kendim satmayı planlıyorum merakım bu yüzden.
cancanamca
Yeni Üye
Yeni Üye

Arabanız: choice

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir