LPG Lİ FABİA ARAÇ SAHİPLERİ YARDIM

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

LPG Lİ FABİA ARAÇ SAHİPLERİ YARDIM

İleti C@GL@R » 26 Ekm 2009, 16:48

FABİA YA LPG TAKTIRDIM TAKTIRMADAN ÖNCE ARACIMDA 20 LİRALIK BENZİN VARDI YOL BİLGİSAYARI 90 KM LİK BENZİN GÖSTERİYORDU ŞİMDİ 25 KM LIK BENZİN GÖSTERİYOR LPG DE GİTTİĞİM HALDE USTAYA SORDUM O BENZİN YAKTIĞINI SANDIĞI İÇİN DÜŞER DEDİ SİZİN ARAÇDADA BU BÖYLEMİ KAFAMA TAKILDI....

tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti rechanerr » 26 Ekm 2009, 17:30

ne alakası var yok öle bişi
arac yakmadıgı benzını nıye az gostersınkı
sistemde muhakkkak sorun vardır
rechanerr
CLASSIC
CLASSIC

İleti C@GL@R » 26 Ekm 2009, 17:31

[quote="rechanerr"]ne alakası var yok öle bişi
arac yakmadıgı benzını nıye az gostersınkı
sistemde muhakkkak sorun vardır

[/QUOTE]

SİZİN ARAÇ FABİA MI VE LPG Lİ Mİ
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti dejavu » 26 Ekm 2009, 17:42

1- LPG'ye geçmeden önce araç benzinde çalışır ve belli bir ısıya geldiğinde LPG'ye alır, yada motor sıcaksa belli bir saniye sonra LPG'ye geçer.
2- 4000 devir üzerinde LPG aracı kasar, oda LPG yakıyormuş gibi görünüp benzine atar. 4000 devir altına indiğinde tekrar LPG'ye döner. (Birçok LPG montajcısı bunu inkar etse de durum budur)
Şimdi her iki durumda da benzin yakacağı için benzinin zamanla azalması normaldir.
Ancak son bir senede bir iki defa başıma geldi LPG ile seyrederken yol bilgisayarında kalan km'nin azaldığını gördüm. Bazen kafası karışıyormuş aracın, ancak stop edip tekrar çalıştırdığında gerçek değere çıkar yeniden.

Bunun haricinde devam ediyorsa kalan benzin azalışı sistemde bir arıza mevcuttur, LPGcinin tepesine binmek farz olmuştur.

dejavu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti C@GL@R » 26 Ekm 2009, 17:53

[quote="dejavu"]1- LPG'ye geçmeden önce araç benzinde çalışır ve belli bir ısıya geldiğinde LPG'ye alır, yada motor sıcaksa belli bir saniye sonra LPG'ye geçer.

2- 4000 devir üzerinde LPG aracı kasar, oda LPG yakıyormuş gibi görünüp benzine atar. 4000 devir altına indiğinde tekrar LPG'ye döner. (Birçok LPG montajcısı bunu inkar etse de durum budur)

Şimdi her iki durumda da benzin yakacağı için benzinin zamanla azalması normaldir.

Ancak son bir senede bir iki defa başıma geldi LPG ile seyrederken yol bilgisayarında kalan km'nin azaldığını gördüm. Bazen kafası karışıyormuş aracın, ancak stop edip tekrar çalıştırdığında gerçek değere çıkar yeniden.

Bunun haricinde devam ediyorsa kalan benzin azalışı sistemde bir arıza mevcuttur, LPGcinin tepesine binmek farz olmuştur.

[/QUOTE]

evet başlangıçta benzinle çalışıyor belli bir ısıdan sonra benzine atıyor yaklaşık 5-10 sanıye sürüyor bu esnada harcanan benzin küçük bir miktardır sanırım..2.maddeye gelince onu biliyorum ama 4 bin devire sadece 1. vitesden 2.vitese veya 2-3. vitesler arasında çıkarım sanırım aracın kafası karşıyor dediğiniz gibi mesala gidiş esnasında 25 km diyor arac bir süre durduktan sonra 35km ye çıkıyor...lpg taktırdıktan sonra 90 km yaptım...araçda 90 km benzin vardı yol bilgisayarına göre şimdi 30 gösteriyor lpg ci denemek için bi 5 liralık benzin al diyor o yine normal haline gelir siz lpg de gittiğiniz zaman azalır benzin göstergesi yine diyor bakalım gaz tamamen bitsin veya bi benzinciden 10 liralık benzin alıp deneyim olmadı bineceğiz tepesine artık..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti rechanerr » 26 Ekm 2009, 17:55

fabia htp
20 000  km yi devırdım  lpg li
hiç bir sorun ile karşılaşmadım
5000 6000 7000  devirdede benzine gecmedi
bi ilk çalışmalarda benzınle oldugu için ayda max 20 tl benzın belkı harcamıştır
arac gunde en az 15 defa marsına basılmaktadır
yol bilgisayarında hiç sapıtma olmadı
100 km deki yakıtı benzındede lpg dede ayrı ayrı gostermekte
tek sorun lpg den kaynaklanan egzos -yakıt  lambasının yanması
rechanerr
CLASSIC
CLASSIC

İleti BaTeRRiiSStt » 26 Ekm 2009, 18:09

Benım lpglı aracımda 20lıralık benzın yaklasık 2ay gıdıyor..4000 devırden sonrada benzıne gecmıyor sanırım enjektor sıstemınden kaynaklanıyor..
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti C@GL@R » 26 Ekm 2009, 18:12

[quote="BaTeRRiiSStt"]Benım lpglı aracımda 20lıralık benzın yaklasık 2ay gıdıyor..4000 devırden sonrada benzıne gecmıyor sanırım enjektor sıstemınden kaynaklanıyor..[/QUOTE]

peki 20 liralık benzin aldığınızda yol bilgisayarındaki km değeri ani mi düşüyor yoksa 2 aya yayılıyormu internette biraz araştırdım bu durum başına gelen birkaç kişi var uzun yolda araç benzin yakıyor gibi görünüyormuş ama araçta hala benzin varmış bu düşüşün nedeni araçın benzin pompası zarar görmesin diye benzin depodan alınıp pompalanıp tekrar depoya veriliyormuş bu ne kadar doğru acaba
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti LiLPlayya » 26 Ekm 2009, 18:26

ÇağLar bey bu durum sadece çeyrek depo altı için geçerlidir. Deponuzu yarısına kadar doldurun azalmadığını göreceksiniz
LiLPlayya
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti C@GL@R » 26 Ekm 2009, 18:29

[quote="LiLPlayya"]ÇağLar bey bu durum sadece çeyrek depo altı için geçerlidir. Deponuzu yarısına kadar doldurun azalmadığını göreceksiniz[/QUOTE]

anlamadım dediğiniz yarım depo olunca ne oluyor..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti BaTeRRiiSStt » 26 Ekm 2009, 19:12

[quote="caglarkrbyk"]
[quote="BaTeRRiiSStt"]Benım lpglı aracımda 20lıralık benzın yaklasık 2ay gıdıyor..4000 devırden sonrada benzıne gecmıyor sanırım enjektor sıstemınden kaynaklanıyor..[/QUOTE]peki 20 liralık benzin aldığınızda yol bilgisayarındaki km değeri ani mi düşüyor yoksa 2 aya yayılıyormu internette biraz araştırdım bu durum başına gelen birkaç kişi var uzun yolda araç benzin yakıyor gibi görünüyormuş ama araçta hala benzin varmış bu düşüşün nedeni araçın benzin pompası zarar görmesin diye benzin depodan alınıp pompalanıp tekrar depoya veriliyormuş bu ne kadar doğru acaba[/QUOTE]
benım benzın azalması doğru orantılı yayılıyor yanı ne kadar benzınım harcanırsa o kadar gostergede oynama oluyor.. benzın pompası sureklı devır daım yapıyor çalışıyor bu sebepten dolayı depoda en az ceyrek depo benzın bulundurun derler.
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti C@GL@R » 26 Ekm 2009, 19:14

[quote="BaTeRRiiSStt"] [quote="caglarkrbyk"]

[quote="BaTeRRiiSStt"]Benım lpglı aracımda 20lıralık benzın yaklasık 2ay gıdıyor..4000 devırden sonrada benzıne gecmıyor sanırım enjektor sıstemınden kaynaklanıyor..[/QUOTE]peki 20 liralık benzin aldığınızda yol bilgisayarındaki km değeri ani mi düşüyor yoksa 2 aya yayılıyormu internette biraz araştırdım bu durum başına gelen birkaç kişi var uzun yolda araç benzin yakıyor gibi görünüyormuş ama araçta hala benzin varmış bu düşüşün nedeni araçın benzin pompası zarar görmesin diye benzin depodan alınıp pompalanıp tekrar depoya veriliyormuş bu ne kadar doğru acaba[/QUOTE]

benım benzın azalması doğru orantılı yayılıyor yanı ne kadar benzınım harcanırsa o kadar gostergede oynama oluyor.. benzın pompası sureklı devır daım yapıyor çalışıyor bu sebepten dolayı depoda en az ceyrek depo benzın bulundurun derler.[/QUOTE]

elektronik röleye takılımı sizin araçda
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti C@GL@R » 26 Ekm 2009, 21:35

YOKMU LPG Lİ FABİA SI OLANStern%20Smile
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti BaTeRRiiSStt » 26 Ekm 2009, 22:44

[quote="caglarkrbyk"]
[quote="BaTeRRiiSStt"] [quote="caglarkrbyk"]
benım benzın azalması doğru orantılı yayılıyor yanı ne kadar benzınım harcanırsa o kadar gostergede oynama oluyor.. benzın pompası sureklı devır daım yapıyor çalışıyor bu sebepten dolayı depoda en az ceyrek depo benzın bulundurun derler.[/QUOTE]elektronik röleye takılımı sizin araçda[/QUOTE]
parçaları isim olarak tam bılemıyorum o parça ne işe yaradıgını soylersen var yada yok soylerım.
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ihsann » 26 Ekm 2009, 22:46

Lpg li Fabiam yok ama yol bilgisayarı aracın ecu suna bağımlı çalıştığı için(o da benzine göre çalıştığı için) verimli çalışmaz. Kalan menzil gibi özelliklere bakmamak gerek,yakıt tüketimine ise az fazlasını düşünerek bakabilirsiniz. Ayrıca 4bin devirden sonra benzine geçme gibi özellikleri yeni duyuyorum,Fsi sistemlerde falan bahsediliyordu öyle şeylerden,şayet sizde varsa sisteme baktırın derim.
ihsann
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti C@GL@R » 27 Ekm 2009, 09:22

yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar arkadaşıma sordum bu normal dedi bendede aynısı oluyor dedi çeyrek deponun üzerinde benzin bulundurmadığın için oluyor dedi çünkü benzin pompası çalıştığı için sürekli benzin sarfıyatı oluyor gibi aldıluyor yol bilgisayarı dedi...
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti HTP » 27 Ekm 2009, 15:53

Arkadaslar 1 sene oldu Lpg ile kullaniyorum 60000 km yaptim.Belli bir devirden sonra benzine gecmesi diye bir sorunla karsilasmadim.Özellikle uzun yolda öyle bir sorun olsa yolda kalirdim muhtemelen :)
HTP
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim çakır
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 HTP

İleti C@GL@R » 27 Ekm 2009, 21:04

sorun halloldu arakdaşlar konu kapandı aracıma 10 liralık benzin aldım bi anda nerdeyse yarım depo benzine çıktı yeni sistem araçlarda yapılan km ile yol bilgisayarı verileri hesaplayarak benzin ibresini düşürüyormu role ve psi modulu ile sorun halloluyor...yani araçda benzinim duruyor sadece göstergeler düşüyor 
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Sonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir