LPG Lİ FABİA ARAÇ SAHİPLERİ YARDIM

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

LPG Lİ FABİA ARAÇ SAHİPLERİ YARDIM

İleti derude » 28 Ekm 2009, 15:28

[quote="rechanerr"]ne alakası var yok öle bişi
arac yakmadıgı benzını nıye az gostersınkı
sistemde muhakkkak sorun vardır
[/QUOTE]

Sistemde sorun falan yok.

Kontağı açıp kapattığınızda düzelecektir. Zaten  modülü taktırdığınızı söylemişsiniz.

derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti tusem » 30 Ekm 2009, 17:52

Arkadaşlar bende 2007 1.2 lpg li fabia var. bu araçtan önce 2004 ford focus ghia lpg'li vardı, depoda genelde az benzin olurdu, ışık yanmazdı ama hep çeyregin altındaydı. birgün araç çalışmakta zorlanmaya başladı, derken bir gün hiç çalışmadı, servis çağırdım  servis ; lpg'li araçlarda benzin deposu uzun süre az benzinle kalırsa benzin otomatigi yanar ve sizinkide yanmış yakıt gelmiyor dedi, hakikatten söküldü yandıgı görüldü değiştirildi, epeyde bir para tutmuştu. Şimdi aynı olayda bizim araçlar içinde geçerlimi acaba. Depoyu 20tl lik benzinle bırakmak zarar vermesin.
tusem
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti C@GL@R » 30 Ekm 2009, 17:58

[quote="tusem"]Arkadaşlar bende 2007 1.2 lpg li fabia var. bu araçtan önce 2004 ford focus ghia lpg'li vardı, depoda genelde az benzin olurdu, ışık yanmazdı ama hep çeyregin altındaydı. birgün araç çalışmakta zorlanmaya başladı, derken bir gün hiç çalışmadı, servis çağırdım  servis ; lpg'li araçlarda benzin deposu uzun süre az benzinle kalırsa benzin otomatigi yanar ve sizinkide yanmış yakıt gelmiyor dedi, hakikatten söküldü yandıgı görüldü değiştirildi, epeyde bir para tutmuştu. Şimdi aynı olayda bizim araçlar içinde geçerlimi acaba. Depoyu 20tl lik benzinle bırakmak zarar vermesin. [/QUOTE]

yarım depo bulundurun derler ne olur ne olmaz sonuçta depoya koyacağınız benzin yine cebinizde duruyor boşa giden para değil pompa arızası verse 200-300 tl masraftan iyidir ama fabialarda şamantıra altı 7 litre benzin var derler yani yol bilgisayarı 0 km gösterdiği anda 7 litre benzin varmı bilmem ne kadar doğru bu....bu arada sizin ibrelerde(benzin göstergesi ve yol bilgisayarı) düşüş oluyormu lpg de gittiğiniz halde birde hangi marka lpg kiti kullanıyorsunuz
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti ismail çelik » 03 Kas 2009, 01:10

çağlar bey merhabalar;
bildiğim kadarı ile sistem, depodaki benzin miktarı ile gidilen yolun ortalamasını hesaplayıp, kalan benzin ile kaç km yol gidilebileceğini hesaplıyor. buna göresiz 20 tl  benzin ile kaç sefer marşa bastınız (aracı her çalıştırdığınızda ilk benzin ile çalışır) bir de bazı lpg sistemlerinde ilk çalıştırma dan sonra lpg nin devreye girme değerleri yüksek oluyor ve ayarlanamıyor. bazıları ise ayarlanabiliyor. (bende zavoli var  20 sn ve 30 derece ye ayarlattım mesela )bu yönden araştırırsanız sorunu daha kolay çözersiniz. örneğin bandırma da arkadaşım kısa mesafede lpg nin hiç faydasını göremiyor çünkü sabah işe giderken lpg geçiş değerlerine ulaşmadan işe varıyor akşam da aynı olunca kısa mesafede lpg nin faydası olmuyor.

hoşçakalın.
ismail çelik
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir