benzin yokken benzin ışığı söndü

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

benzin yokken benzin ışığı söndü

İleti cineration » 28 Ekm 2009, 12:35

Merhaba,

2001 model 68BG LPGli fabia arabamda ilginç bir durumla karşılaştım.

Aracımı ilk çalışma sonrası sürekli olarak LPG ile kullanıyorum. Benzin ışığı yandığında her kontak açtığımda buzzer ötmesin diye 25-30TL lik benzin alıyorum.

16.10.2009 Cumartesi günü benzin ışığı yandı benzinliğe gittim ve cebimde para olmadığı için 10,00TL lik benzin aldım. Benzin ışığı sönmedi fakat yol bilgisayarı depodaki benzinle 0km yol yapabilirsin yazıyordu. 10 gündür her kontak açışımda buzzerin bağırma sesine katlanarak kullanıyordum arabayı. 3gün önce arabayı çalıştırdıktan 300mt sonra benzin ışığı söndü ve yol bilgisayarı depodaki benzinle 115km yol yapabileceğimi gösterdi. 3 gündür benzin ışığı yanmıyor (allaha şükür buzzer sesini duymuyorum).

LPG li aracı olan arkadaşlardan böyle bir durum yaşayan varmı, bu durum normal mi?

Aracın benzin depo şamdırası arızalı olabilirmi?

Selamlar

iyi günler

Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti C@GL@R » 28 Ekm 2009, 12:43

lpg li araçlarda bu normal siz deponuzu fulleyin 600 km gidin lpg de gittiğiniz halde benzin lambasının yandığını ve benzin göstergesinin düştüğünü göreceksiniz yeni sistem arabalarda benzin göstergesi yol bilgisayarı ve teker dönüş sayısı bir hesaplama yaparak benzin olduğu halde sizin benzin lambanızı yakacaktır...

bu sorunu benzin rolesi takarak veya psi modülü takarak bu sorunu halledebilirsiniz yanlız buda benzin pompasına zarar verecektir..aynısı bende oluyor 100 km lik benzinim vardı lpg de gittiğim halde benzin harcıyormuş gibi gösteriyordu ve gösterge 0 km kadar düştü 10 liralık benzin aldım bi anda 150 km ye çıktı..merak etmeyin benzin deponuz dolu orda bitti göstersede....
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti zurna1788 » 28 Ekm 2009, 22:27

aynı araç bendede var... çağlar abimin dediği gibi  depoda benzin olsada yol bilgisayarında benzin değerleri düşüyor...ayrıca benim arabada sizin o gıcık kaptığınız ses hiç susmuyor :))) bi ara babam benzin almış.arabayı çalıştırdım buzzer sesi çıkmadı... sanki anormal birşeymiş gibi karşıladım :)))
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir