fabianın ayna gösterim farklıkları

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fabianın ayna gösterim farklıkları

İleti abdullah » 30 Ekm 2009, 22:20

arkadaşlar dikkat ederseniz fabianın sol aynadan geriye bakınca uzak ,dikiz aynasından bakınca  yakın sag ayna ise daha farklı gösteriyor geride ki aracı neden hepsi farklı gösteriyor acaba bilen varmı... herkese selam

Kullanıcı avatarı
abdullah
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: 2005 fabia special gıranit gıri

İleti hakanerdogan » 30 Ekm 2009, 22:26

sağ ve sol ayna için her iki aynaya olan uzaklığınız farklı birinci sebep, bir ikincisi ise tekinin boyu küçük, haliyle fark hissettirecektir. yoksa camları aynıdır.

dikiz aynalarının genel özelliğidir, hatta aynaların diyim, olduğundan biraz daha yakın gösterirler ki sen temkinli davran diye.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti AhmetH » 30 Ekm 2009, 23:28

kör nokta ihtimalinin azaltılması içindir asimetrik aynalar.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti iceman70 » 31 Ekm 2009, 12:06

sol aynanın uç tarafı cizgi ile ayrılan bölüm kör noktayıda gösteriyor bize ben öyle farkettim :D
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti C@GL@R » 31 Ekm 2009, 12:18

sağ aynada o şekilde olsa daha güzel olurdu sol aynada yanından geçtiğim kaldırımdaki adamı bile görürken sağ aynada kör noktalar oluşuyor..
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti Bluedays » 31 Ekm 2009, 12:32

Abi bunlar avrupaya göre yapmışlar galiba normalde onlarda direksiyon sağda olduğundan :) kör nokta bize ters geliyor. sağ aynada olsa daha mantıklıydı.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti C@GL@R » 31 Ekm 2009, 13:02

[quote="Bluedays"]Abi bunlar avrupaya göre yapmışlar galiba normalde onlarda direksiyon sağda olduğundan :) kör nokta bize ters geliyor. sağ aynada olsa daha mantıklıydı.[/QUOTE]

yok daha nelerSmile sol aynayı daha çok kullanıldığı için böyle yapmışlar ama orantısızlık var arkadan araba geliyor farkedemiyorsun   oraya küçk bi tümsek ayna takmayı düşünüyorum şu aksesuarcılarda satılan.
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti xufuk » 31 Ekm 2009, 13:09

Favorittede Aynı Enteresan bir Biçimde Sol Ayna Yakın Gösteriyor Büyüteçli Sağ Ayna Uzakta Gösteriyor.
 Dikiz Aynası Orjinalde Yakın Büyüteçli ama Benim aracımın Üzerindeki benden önceki Sahibi Daha Geniş Bir ayna Koymuş Ve uzak gösteriyor Orjinal haliyle Kullanmayı Denedim ama Sonradan Takılan ayna ile daha iyi görüş oluyor...

Neden Farklı bir Fikrim Yok...
xufuk
CLASSIC
CLASSIC

İleti yusufbyz » 02 Kas 2009, 16:23

[quote="Bluedays"]Abi bunlar avrupaya göre yapmışlar galiba normalde onlarda direksiyon sağda olduğundan :) kör nokta bize ters geliyor. sağ aynada olsa daha mantıklıydı.[/QUOTE] sadece ingilterede trafik sağdan akıyor. onun dışındaki ülkelerde aynen bizim gibi. yani avrupa farklı türkiye farklı değil yanlış bilgi olmasın.
yusufbyz
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AhmetH » 02 Kas 2009, 18:23

o çizgi dediğiniz aynaların ısıtmalı olduğunu anlatmak için diye bilirim  yıllardır.

sağ tarafında bombesi aynı şekil var ama çizgi yok 
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti C@GL@R » 02 Kas 2009, 18:25

[quote="AhmetH"]o çizgi dediğiniz aynaların ısıtmalı olduğunu anlatmak için diye bilirim  yıllardır.

sağ tarafında bombesi aynı şekil var ama çizgi yok 
[/QUOTE]

çizginin sol tarafı daha geniş görüş sağlıyor
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 02 Kas 2009, 18:26

yok Ahmet Abi bombenin başlangıç yeri şöforün aklı karışmasın diye. Çizginin solundaysa anlasın yakın görüp yanılmasın diye galiba.

Sağdakide ısıtmalı ama onda çizgi yok.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti can.tasan » 06 Kas 2009, 20:08

[quote="hakanerdogan"]sağ ve sol ayna için her iki aynaya olan uzaklığınız farklı birinci sebep, bir ikincisi ise tekinin boyu küçük, haliyle fark hissettirecektir. yoksa camları aynıdır.

dikiz aynalarının genel özelliğidir, hatta aynaların diyim, olduğundan biraz daha yakın gösterirler ki sen temkinli davran diye.
[/QUOTE]

Aksine Yan aynalar ve dikiz aynası daha geniş alanı göstermek ve kör noklaları azaltmak için tümsek olarak dizayn edilirler bu yüzden cisimleri olduğundan daha uzak ve küçük gösterirler, yakın değil. Hatta bazı arabaların aynalarında ilk alındıklarında uyarı bulunur dikkat cisimler görüldüğünden daha yakındadır diye.

Saygılar...
Kullanıcı avatarı
can.tasan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Can TASAN
Nereden: Ankara
Arabanız: 2003 Fabia Elegance 101

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir