Fabia Direksiyon

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia Direksiyon

İleti Bluedays » 02 Kas 2009, 11:47

Arkadaşlar forumda arama yaptım bu hususta baya bi konuşulmuş fakat güncel bilgi olarak aktarmak istedim.
Dün araçta giderken birden direksiyon ve ünlem işaretinin yandığını gördüm ve direksiyon aniden sertleşti. Allahtan tam göbekten dönüyordum yavaştım ve olduğum yerde durdum.

Direksiyon hidrolikten çıktı taş gibi oluverdi. Kontağı kapattım açtım ve düzeldi. Bir daha yapmadı.

Bugün servise gönderdim. Bilgisayara takıp, bakmışlar. Geçici arıza vermiş siliyoruz demişler. Bir daha yaparsa da direksiyon kutusunun değişmesi gerektiğini, bunun da 1.000 TL üzeri olduğunu fakat çıkmasını daha ucuza bulabileceğimizi söylemişler.

Yani ayvayı yedik bir daha yaparsa...

Bu durum başına gelen varmı? Yani geçici olarak arıza yapması normal mi?

Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti saday » 02 Kas 2009, 11:54

Hidrolik pompası tıkanma yapmış herhalde direksiyon hidroliğini bir kontrol et,pompanı ölçtür yeterli basınç veriyormu bir bak.
saday
CLASSIC
CLASSIC

İleti C@GL@R » 02 Kas 2009, 12:07

nasıl bir sertleşme oluyor araba çalışmadığı esnadaki gibimi eğer oyleyse direksiyon dönmüyor bile böyle bir sorunla uzun yolda yüksek hızlarda karşılaşmak istemem aman amanConfused
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti lazianke » 02 Kas 2009, 13:05

kardeşim eğer şarj dinamonda sorun varsa şarjda sıkıntısı varsa o zaman da yapabiliyor. araçlarımız elektronik yönü ve donanımı fazla olduğundan şarjdaki dalgalanmalar sorun çıkartabilir. uzak bir ihtimal ama akünüzdeki benzer bir sorun (eksik şarj-şarj almama vb) da bunu destekleyebilir.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti Bluedays » 02 Kas 2009, 18:44

[quote="caglarkrbyk"]nasıl bir sertleşme oluyor araba çalışmadığı esnadaki gibimi eğer oyleyse direksiyon dönmüyor bile böyle bir sorunla uzun yolda yüksek hızlarda karşılaşmak istemem aman amanConfused [/QUOTE]

Aynen öyle kardeşim. Direksiyonu dönderemedim olduğum yerde durdum allahtan göbekten yavaşca dönerken oldu. yüksek hızda olsaydı yanmıştık.

Servis geçici arıza dedi sildi bilgisayardan ama aklınızda bulunsun böyle birsey başınıza gelirse bile hemen kontağı kapatıp tekrar çalıştırın düzeliyor.

Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir