kalorifer ısıtma sorunu çözüldü ve triger zinciri?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

kalorifer ısıtma sorunu çözüldü ve triger zinciri?

İleti yargic » 04 Kas 2009, 23:21

mrb. yeni üyeyim. fabia 1.2 2005 model aracım var. sorunu olanlara yardımcı olmak maksadıyla yazıyorum. kalorifer 1 dakika sıcak hava üfleyip soğuyodu, sıkıntı basınçlı su uygulamasıyla çözüldü. petek tıkanmıştı. birde kelebeği temizlettim ve adaptasyon yaptırdım. araç 90 000 de ve içi baya kurum bağlamıştı. 45 tl işçilik verdim. kırmızı antifiriz koydurdum 25 tl 1,5 litresi. fiyatlar konusunda bilgisi olan arkadaşlara soruyorum. fiyatlar nasıl size göre. birde forma baktımda bu araçlarda zincir var kayış va şeklinde iki görüş var. triger zincirmi kayışmı.
debriyaj baskı balata değşecek. avrupa yakasındayım. işçilik fiyatında uygun ve iyi bir servis bilirmisiniz. ayrıca hangi marka set kullanılmalı beni yönlendirirmisiniz.  teşekkürler

yargic
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 05 Kas 2009, 15:00

Yaptırdığınız işlere göre normal ücret ödemişsiniz.1,2 lt lik fabia'nın egzantriği zincir tahriklidir ve değişimi uzunca bir süre daha gerekmez.Ama gergi sistemine yine de bakılması yerinde olur.Olabilecek sorunu ise sadece ses yapmasıdır.Kopma, sıyırma gibi bir tehlike oldukça düşük olasılıktır.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti dejavu » 05 Kas 2009, 16:54

45 tl sadece boğaz kelebeği içinse fazla, kalorifer dahilse normal denebilir. Ancak antifiriz neden o kadar pahalı anlamadım. Bir kaç yere sormuştum ben 8 tl litresi, 3 litre koyuyorlar genelde 24 yapar. 1,5 litre olduğuna emin misin?
dejavu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakan48 » 05 Kas 2009, 23:19

[quote="yargic"] mrb. yeni üyeyim. fabia 1.2 2005 model aracım var. sorunu olanlara yardımcı olmak maksadıyla yazıyorum. kalorifer 1 dakika sıcak hava üfleyip soğuyodu, sıkıntı basınçlı su uygulamasıyla çözüldü. petek tıkanmıştı. birde kelebeği temizlettim ve adaptasyon yaptırdım. araç 90 000 de ve içi baya kurum bağlamıştı. 45 tl işçilik verdim. kırmızı antifiriz koydurdum 25 tl 1,5 litresi. fiyatlar konusunda bilgisi olan arkadaşlara soruyorum. fiyatlar nasıl size göre. birde forma baktımda bu araçlarda zincir var kayış va şeklinde iki görüş var. triger zincirmi kayışmı.
debriyaj baskı balata değşecek. avrupa yakasındayım. işçilik fiyatında uygun ve iyi bir servis bilirmisiniz. ayrıca hangi marka set kullanılmalı beni yönlendirirmisiniz.  teşekkürler
[/QUOTE]

ben bir skoda özel servisinde sorumlu ustayım kırmızı antifirizler genelde 1.5 kg lık ambalajlar halinde satılır. alman malı bir kaç markada bu fiyatlar 20-25 tl arasında değişir.

adaptasyon ve bogaz kelebegiyle beraber bu fiyatlar gayet normal

içiniz rahat olsun piyasada 5 lirayada antifiriz bulabilirsiniz. ama plastik radyatörler ve su boruları oldugu için yeni nesil araclarda mutlaka kırmızı antifiriz kullanılır.ucuz antifirizler kısa sürede çamurlaşarak motoru korumak yerine dahada zarar verebilmektedirler.

hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti hakan48 » 05 Kas 2009, 23:23

bu arada debriyaj seti olarak luk  marka debriyaj setini öneririm yedek parca konusundada iskontolu yedek parca bulabileceğiniz. www.otoyedekparcacim.net  otoyedekparcacim@hotmail.com mail atarak ögrenebilirsiniz.kapıda ödeme secenegi vardır.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti cineration » 06 Kas 2009, 17:12

parsan otodan fiyat almanı öneririm
bu forumda soranlara parça fiyatı ve uygulamayı detayları ile söyleyebiliyor
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti lazianke » 06 Kas 2009, 18:34

[quote="cineration"]parsan otodan fiyat almanı öneririm
bu forumda soranlara parça fiyatı ve uygulamayı detayları ile söyleyebiliyor
[/QUOTE]
 +100000
forumdan hakan bey gibi kalite markayı en ucuza satan varken internet sitelerine akmaya hiç gerek yok. tlf ile sorun o size hangi markayı önerirse onun alın derim.

ama benim ustam luk un sachs tan daha iyi olduğu, çok yumuşak bir şekilde kavrattığını söylemişti...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti yargic » 06 Kas 2009, 23:50

tüm arkadaşlara teşekkürler. hakan beye birde sorum şu. 1,5 kg antifiriz 1,2 için istanbul kışında yeterlimidir. ayrıca lok debriyaj seti konusunda sizinle görüşmek isterim. nitekim bayramdan önce yaptırmalıyım
yargic
CLASSIC
CLASSIC

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir