YETKİLİ SERVİSE BAKIM YAPTIRDIM MOTOR TEKLİYOR

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

YETKİLİ SERVİSE BAKIM YAPTIRDIM MOTOR TEKLİYOR

İleti saday » 05 Kas 2009, 11:55

Arkadaşlar aracımın 75.000 bakımı gelmişti ve sol cam motor arızası vardı bende aracı 2.el aldığımdan ilk açılışı yetkili serviste yaptım.Yapılan işlemler ve fiyatını sizlerle paylaşayım dedim.Bu arada servis Avrupa yakasında bayrampaşadaki Atik Skoda.
1-sol ön cam motoru değişimi

2-bujilerin değişimi

3-yağ değişimi

4-yağ filitresi değişimi

5-hava filitresi değişimi

6-elektronik kontrol

7-mekanik kontrol

8-ıvır zıvırlar(cam silecek suyu,antifiriz)

toplam kdv dahil 615 tl verdim,burda en çok para tutan cam motoru oda 330 tl. gerisi hikaye.

Bence biraz pahalı, adamlara pahalı deyince ama biz orjinal yedek parça takıyoruz diyorlar.

Orjinal mi yoksa muadilmi ALLAH bilir.

saday
CLASSIC
CLASSIC

İleti sonertevfik » 05 Kas 2009, 13:53

Gerçekten iyi para Fatih abi... 
BİZ OSMANLIYIZ... ÇOK ÖZLÜYORUZ...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Soner Tevfik
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Felicia GLX-İ

İleti murat321 » 05 Kas 2009, 13:55

E bi zahmet orjinal taksınlar o paraya.
murat321
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti grey_wolf » 05 Kas 2009, 13:56

615-330 =285 tl. 75,000 bakımı için bence ideal bir fiyat. yağ zaten 100 tl civarı olduğunu düşünürsek 185 tl ye yaptırmışsın. bence iyi bir fiyat. inş bende 45,000 bakımını bu fiyatlara yaptırabilirim.

2006 Fabia Sedan 1.4 16V Ambiante + landirenzo omegas
Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EROL YÜKSEL
Arabanız: 2006 FABİA AMBIANTE SEDAN 1.4 16V

İleti sonertevfik » 05 Kas 2009, 14:06

Hiçde iyi bir fiyat değil, birkere fabia'ya konulan yağ dün carrefour'da gördüm 60 lira civarıydı... castrol 10/40 magnatec 4 Litre... Bu servisler neden fiyatları böyle abartıyor ve siz müşteriler olarak bu kadar normal karşılıyorsunuz... Ben aracımın yağını ve her sene antifirizli soğutma suyunu değiştirdikten sonra (kendim), başka bir bakım yapmam asla... Hiç gerek yok... 9 yıldır skoda kullanıcısıyım, daha 1 kez servise gidip de bakım yaptırmadım... araba bozulacaksa zaten kullanıcısına bağıra bağıra söylüyor durumu, bozulacağım ben diyor... sağlam arabaya bakıma ne gerek var? yok yazlık bakımmış, yok kışlık bakımmış, hemsi hikaye... hayatta böylesine yazlık / kışlık bakım gibi angarya bakım yaptırmam, yaptırmadım, yaptırmayacağımda...  9 yılda yaklaşık 100.000 km yol katettim, hiç de yolda kalmadım, araç bakımsız olduğundan dolayı...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti sonertevfik » 05 Kas 2009, 14:09

HERKES ÖĞRENSİN (BEN DAHİL) FREN DİSKLERİMİZİ BASKI BALATAYI, VE BENZERİ MEKANİK BAKIM / ARIZALARI DA KENDİMİZ GİDERELİ... ELEKTRONİKTEN ANLAYAN ARKADAŞIMIZA DA NOTEBOOK ALALIM ORTAKLAŞA, (BEN PAYIMA DÜŞENİ VERİRİM) ELEKTRONİK SORUNLARIMIZI DA ELEKTRONİKTEN ANLAYN ARKADAŞLARIMIZ HALLETSİN... 
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti grey_wolf » 05 Kas 2009, 14:10

sonerim yanlış bir tutum seninki. alt tarafı iki buji ve 3 filtre değiştirmeyip büyük arızlaara sebep olunabiliyor. bunu sende biliyorsun. ha senin  başına gelmemiş. iyikide gelmemiş ama bizim başımıza gelebilir. ve artık yeni nesil araçlarda kullanılan parçalar eskisi gibi ömürlük değil. bir süre sonra mutlaka değişmesi gerekiyor. değiştirmezsen yakıt çok gider, araba yıpranır, ve sonunda oyle vir fatura gelirki 5 bakım bedeli tutar.

Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti dejavu » 05 Kas 2009, 14:12

iyi para. dışarıda aynı işlemleri yaptırsan yarısı bile tutmazdı belki ama güven veren servis yok, özel servislerde de tutan tuttuğuna.. Bu piyasa böyle malesef.
   Geçenlerde bi serviste hidrolik yağının kalitesini yitirmeye başladığını değişmesi gerektiğini söylediler, 50 tl fiyat verdiler. Dün bir benzinlikte sordum, hidroliği burdan alırsan ücretsiz değiştiriyoruz dediler, dedim hidrolik kaç para, 6 tl dediler.. ikisinden birinde i...lik var ama hangisi çözemedim.
dejavu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti grey_wolf » 05 Kas 2009, 14:14

[quote="sonertevfik"]HERKES ÖĞRENSİN (BEN DAHİL) FREN DİSKLERİMİZİ BASKI BALATAYI, VE BENZERİ MEKANİK BAKIM / ARIZALARI DA KENDİMİZ GİDERELİ... ELEKTRONİKTEN ANLAYAN ARKADAŞIMIZA DA NOTEBOOK ALALIM ORTAKLAŞA, (BEN PAYIMA DÜŞENİ VERİRİM) ELEKTRONİK SORUNLARIMIZI DA ELEKTRONİKTEN ANLAYN ARKADAŞLARIMIZ HALLETSİN...  [/QUOTE] 

bak buda yanlış. Big%20smile  bırak herkes kendi işini yapsın. o adamlar nasıl ekmek yiyecek. Big%20smile bu işin şakası tabide elinizden geliyorsa yapın tabi. ben teknik eğitim okumuş ve şuan makina tasarım ve imalat şefi olmama rağmen arabanın bilmediğim hiç bir yerini sökmem. yazık olur. elinizde makinanız aletiniz olması gerekir. kaş yapayım derken göz çıkartırsınızç ha illa yapmak isterseniz. ankaraya hakan'ın yanına gidin size 2 hafta kurs versin. ozaman olur işte Big%20smile

Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti saday » 05 Kas 2009, 16:57

Dostlar cam motoru olayı olmasa bende gitmeyecektim servise,adamlar 4 buji değişti sözde orjinalmiş,araba teklemeye başladı bu gün:) 2.viteste araba tak tak atlıyo tekleme yapıyor,şimdi gitsem servise anlatsam olayı bizle ilgisi yok boğaz kelebeği ve egr valfindendir diyecek yine bize 600tl fatura gömecek,işin kötüsü bu işleri dışarda yaptırsam adaptasyon için yine yetkili servise gitmek gerekir çünkü adamlarda orjinal vas-com var dışardakilerdekiler kırık program adaptasyon yapmıyor.
Hadi bakalım şimdi ne olacak?
saday
CLASSIC
CLASSIC

İleti mayham85 » 05 Kas 2009, 20:48

işini rezil bir şekilde yapan yetkililerde var işini layıkı ile yapanlarda.

ben 2001 den beri vw grubunun yetkili servisleri (seat,vw) kaliteli iş çıkartanda görmedim diğer makalara göre büyük orandada daha ucuz olanıda. bence yetkili servis fobisini bırakın aracınızda sorun olduğuna bununda yetkiliden kaynaklandığına inanıyorsanız başka bir servise gidip şikayetinizi belirtin aracı incelesinler servisten kaynaklanıyor ise garantiden yapsnlar. başka bir servisin diğer servisin pisliğini temizlemesi muhabbeti çabuk yayılır hem distribitörden onlara ceza gelir hemde sektmrde saygınlkarı sona erer.

bu şekilde 2003 2004 de eskieşhirde bir markanın bayiliği elinden alındı.

hakkınızı buralarda karalama yaparak asla alamazsınız. zira yazdıklarınız bir markanın TÜM servislerini zan altında bırakır ki işini en iyi şekilde yapan skoda servisleri var.

hatta istanbulda iseniz size tavsiye edebileceğim bir servis var. anadolu yakasonda erya. skoda ve seat bayisi aynı zamanda servisi. orada mert bey var servis danışmanı ona benim ismim ile giderseniz sorununuzu en iyi şekilde çözecektir.
mayham85
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cancanamca » 05 Kas 2009, 21:13

[quote="mayham85"]
 hakkınızı buralarda karalama yaparak asla alamazsınız. zira yazdıklarınız bir markanın TÜM servislerini zan altında bırakır ki işini en iyi şekilde yapan skoda servisleri var.

hatta istanbulda iseniz size tavsiye edebileceğim bir servis var. anadolu yakasonda erya. skoda ve seat bayisi aynı zamanda servisi. orada mert bey var servis danışmanı ona benim ismim ile giderseniz sorununuzu en iyi şekilde çözecektir.
[/QUOTE]
erya yı işini iyi yapanlar katagorisinemi koyuyorsunuz yoksa tanıdığınız olduğu için ismini verip "sayemde yaptırısınız" a mı getiriyorsunuz bilmiyorum ama arabamın 3. bakımını orda yaptırmıştım alt tarafı 30.000 kmde (ama 3.yıl) bakımı idi, arabayı rica minnet birazda hır-gür ile 2 günde zor aldım (diğerleri 2-3 saatte veriyorlardı) sonra arka tampon değişimi için sigortanın yetkili servisi diye mecburen gittim 1 haftada tamponu değiştirdiler ve kendileri arka park sensörünü bulamadılar!!! ve "siz bulursanız takarız" deyip beni sanayii sanayii dolaştırıp 2 günümüde öyle geçirttiler....
Eryada birilerinin ismini vermeden iş yaptırılamıyormu ?
cancanamca
Yeni Üye
Yeni Üye

Arabanız: choice

İleti saday » 06 Kas 2009, 11:30

Bende size şimdi Atik skodaya gidip adımı verin extra %5 indirim uygularlar diyeceğim ama bu işler indirimle olmuyor ustalık ve işine gösterilen özenle ve beceriyle alakalı mahalle ustaları bile bazen servislerden daha bilgili ve becerikli oluyor ama adamlarda vas-gom programı yok o yüzden gidemiyoruz bazen.
saday
CLASSIC
CLASSIC

İleti Metazolog » 06 Kas 2009, 11:39

Metazolog
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cineration » 06 Kas 2009, 19:12

sanayideki ustalar da taş yemesin ama işlerini tam öğrenip layıkıyla uygulasınlar.
iyi ustaya gidince yaptığı işten memnun kalınca emeğine karşılık verdiğin para da gözüne gözükmüyor.

Bu arada yetkili servislerde takılan parçaların hepsi orjinal parça olmayabiliyor. Bazı haysiyetsizler orjinal yedek parça kutusunun ve holgramlı bandrolün aynısını yaptırıp içine yan sanayi denen başka parça koyuyorlar. Sonra da orjinal parça diye araca takıyorlar. Ama bunu anlamak zor.

Güvendiğin bir usta yoksa kendi işini kendin yap. Ama kendi başına yapamayacağın işler de olacaktır onun için güvenilir bir usta bulman şart.
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti mayham85 » 06 Kas 2009, 23:43

[quote="cancanamca"][quote="mayham85"]

[/QUOTE]
erya yı işini iyi yapanlar katagorisinemi koyuyorsunuz yoksa tanıdığınız olduğu için ismini verip "sayemde yaptırısınız" a mı getiriyorsunuz bilmiyorum ama arabamın 3. bakımını orda yaptırmıştım alt tarafı 30.000 kmde (ama 3.yıl) bakımı idi, arabayı rica minnet birazda hır-gür ile 2 günde zor aldım (diğerleri 2-3 saatte veriyorlardı) sonra arka tampon değişimi için sigortanın yetkili servisi diye mecburen gittim 1 haftada tamponu değiştirdiler ve kendileri arka park sensörünü bulamadılar!!! ve "siz bulursanız takarız" deyip beni sanayii sanayii dolaştırıp 2 günümüde öyle geçirttiler....
Eryada birilerinin ismini vermeden iş yaptırılamıyormu ?[/QUOTE]

bütün seat klübünün araçlarının bakımları orada yapılıyor.sadece benim bildiğim onlarca araç yapar bu. sorun yaşayan duymadm hatta tersine hepsi ziyadesi ile memnun mutlu mesut keyifle ayrılıyorlar. bir kişi bir sorun yaşadı diye tüme vurulmaz.

ve hatta sırf bu memnuniyet durumu yüzünden aracımı oradan almaya karar verdim ve ankarada ki ATA (seat ve skoda bayisi) göre  2500 lira aşağı bir fiyata aldım aracımı. güvenimi boşa çıkarmadılar yani.

eğerki  niyetin YETKİLİ SERVİS fobisini kullanmak ve karalamak değil ise.

mayham85
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir