YETKİLİ SERVİS'TE DÖNEN DOLAPLAR

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

YETKİLİ SERVİS'TE DÖNEN DOLAPLAR

İleti saday » 05 Kas 2009, 12:18

Yetkili serviste bakım yaptırırken gözlemlediğim olayı sizinle paylaşayım;
aracımın sol ön cam motorunun beyni olan elektronik kart bozulmuştu,daha önce kartı elektronikçiye tamir ettirmiştim ama ömrü bu kadarmış.Cam motoruda elektronik kartla beraber satıldığından vede sadece yetkili servislerde olduğundan hem bakım yaptırayım hemde cam motorunu değiştireyim diye Skoda Atik servise gittim.Gitmeden önce telefon açıp şasi numarasıyla cam motorunun olup almadığını sordum, bakıp elimizde mevcut dediler.

Serviste hasbel kader tanıştığım ve yedek parçada çalışan bir kardeşim vardı.

Servise gittim ve hem cam motorunu değiştirecem hemde 75.000 bakımı yaptırıcam dedim.Hemen aracı içeri aldılar,bu arada yedek parçada çalışan arkadaşla karşılaştım,o da beni yanına çağırdı gel abi sana çay ısmarlıyayım dedi. bende yanına gittim,oturup çay içiyordum ki benim araçla ilgilenen usta gelip bu parça uymadı şasi numarası aynı ama parça farklı dedi,parçada kutusunda değil ve çıkma parçaydı,sonra aralarında konuşup bu parçayı uydurma yoluyla takmayı tartışıyorlardı ama aracın sahibinin ben olduğumu bilmiyorlardı sonra usta uydurmak için başka çareler düşünmeye başladıki bir ara benim tanığım arkadaş ustayı uyardı,aracın sahbi bu abi falan gibi bir ifade yaptı,o zaman usta hemen kendini toplayıp bu parça buna uymaz sipariş verelim yenisi gelsin dedi ve yanıma gelip açıkladı:

Abi bu parçanın kodu değişmiş, arkadaşlar bu elimizdeki parçayla oynamışlar motoruyla kart kısmını uydurmuşlar gibi saçmaladı,bende bunun üstüne aracın üstünden çıkan cam motorunu ve yeni takılan cam motorunun kutusunu aracı teslim almaya gelince bana vermelerini söyledim.

Demekki ben orda olmasam adamlar sıfır orjinal parça diye eldeki çıkmayı uydurup vermeye çalışacaklar ve benden sıfır parça parası alacaklar uyanıklar.

saday
CLASSIC
CLASSIC

İleti Balki, Burak » 05 Kas 2009, 12:38

Doğrudur abi.
Ceplerine paramı giriyor şirketin sahibi onlarmı anlamadım.Orda maaşlı çalışıyorsan eğer adam gibi yap işini kazık atınca ne geçecek eline.Demekki şirket politikasındada bir sorun varki ustalar böyle davranabiliyor.
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Burak BALKI
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 306

İleti saday » 05 Kas 2009, 12:39

Kardeş selamlar nasıl oldun iyileştinmi?
saday
CLASSIC
CLASSIC

İleti mygokhan » 05 Kas 2009, 12:46

Üç kağıtla iş yapanın sonu hayırlı olmaz..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti Bluedays » 05 Kas 2009, 13:49

Suç servislerde mi? o serviste bu dolapların döndüğünü bile bile ısrarla, inatla onlara gidip, onları zengin edenlerde mi??? Tartışılır...
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti sonertevfik » 05 Kas 2009, 14:00

Ben servislerin dürüst çalıştığına kesinlikle inanmıyorum...
    Kul hakkı yiyenlerin sonu perişanlıktır, bu kural asla değişmeyecektir... Dediğin gibi Fatih abi sen orada olmasan hiç acımadan takacaklar demekki adi herifler, birde 0 parça fiyatı alacaklar, bu bir gerçek... Demekki asla servise gittiğinizde arabanızın işi 4-5 saat de sürecek olsa başından ayrılmamalısınız...
BİZ OSMANLIYIZ... ÇOK ÖZLÜYORUZ...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Soner Tevfik
Arabanız: Skoda Felicia GLX-İ

İleti ufuk05 » 05 Kas 2009, 14:18

Bu skodaya has bişi değil.Her markanına yetkili servisinde bu tarz sorunlar vardır.Türkiye' ye özel bi durum olsa gerek.

ufuk05
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti saday » 05 Kas 2009, 16:49

[quote="Bluedays"]Suç servislerde mi? o serviste bu dolapların döndüğünü bile bile ısrarla, inatla onlara gidip, onları zengin edenlerde mi??? Tartışılır...[/QUOTE]
Kardeş normalde ben özel servise giderim ama araç 45000 km den beri servis kaydına girmemiş vede cam motoru sadece yetkili serviste var mecburen girdim,yoksa girmezdim.Parayı sokaktan toplamıyoruz ki.
saday
CLASSIC
CLASSIC

İleti Musa » 05 Kas 2009, 18:37

Zaten bir çok insan yetkili servislere güvenmiyor.Çünkü araç sahipleri arabalarına ne yapıldığını sadece kağıt üzerinde görüyor ne taktığını bilmiyor ki.Ama özel servislerde bu konu söz konusu bile olamaz ne takıldığını kendileri görüyor zaten.
Kullanıcı avatarı
Musa
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda felicia

İleti cancanamca » 05 Kas 2009, 21:48

bence bu yapılanın yetkili veya özel servis olması ile veya sokak arası basit bir işletme olmasıyla bir alakası yok, bunun adı o işi yapan adamın ahlakı ile ilgili, eğer insan ahlaksız ve üçkağıtçı ise ister yetkili olsun ister özel olsun bu işlere meyilli olur. Sanki özel servisler çokmu dürüst. Daha birkaç ay önce skoda-vw özel servisi aracımda olmayan bir arıza için tamir parası olarak 600 tl istedi. Ama bence gerçekden işini dürüst yapan yetkili servisde vardır. Son bakımı yaptırdığım yetkili servis bagaja bakımda çıkan malzemeleri koymuş birkaç gün sonra bagajı açıp onları gördüğümde adamlara kızmıştım (bu pislikleri niye koymuşlar diye) ama şimdi anlıyorumki, o parçaları gerçekden değiştirdiklerini kanıtlamak için koymuşlar, ama orjinaliylemi değiştirdiler yoksa uydurupdamı değiştirdiler orasını Allah bilir artık...

cancanamca
Yeni Üye
Yeni Üye

Arabanız: choice

İleti sucan » 05 Kas 2009, 22:30

gittiğin servis hakkında bu sitede okadar çok olumsuz konu açıldıki galiba sen denk gelmedin
2006 Octavia Elegance Triptonik
Kullanıcı avatarı
sucan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: Antalya
Arabanız: 2008 mondeo 1,6 titanyum-2005 getz 1,3 gli

İleti mbarman » 05 Kas 2009, 22:42

atik ile ilgili dönendolapları bende buraya ayrıntılı şekilde yazdım ve bu servisten uzak durun dedim. oranın servis müdürü değişti bir bayan başladı. servis olmaktan çıktı. şirket sahibi oktay beylede bu konuyu defalarca konuşmama rağnen bir halt olmadı. uzakdurun.
ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR, O GÜN BUGÜNDÜR
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Kırklareli
Arabanız: SEAT LEON 1,6TDİ CR DSG STYLE BEYAZ 2011

İleti emre_tokay » 05 Kas 2009, 22:51

Arkadaşlar bende size bişey anlatayım bakalım ne diyeceksiniz.

Bursada bi işim vardı ve yolda giderken bi anda far, sinyal, korna, silecekler, klima zınk diye kesildi neyse bi oto eloektrikçiye gittim abi kontak termiği yanmış servise gitsen iyi olur ben yapamam dedi bu arada bursa orhangazi ilçesindeydin. Kaskomu aradım en yakın bursa merkezde 5evler sanayi sitesinde bi servis olduğunu söledi hemen gittim

Biraz kötü olsada bir huyum var yetkili yada özel hangi servis olursa olsun aracın basında durup aracıma neler yaptıklarını nasıl parçalar taktıklarını görmek istiyorum.  Neyse usta direksiyonu sökmeye basladı bende basındayım amaSmile airbag cıktı direksiyonun altındaki plastik koruyuclar cıktı derken direksiyon simidini sökücekti açı sensörüne bağlı bir jack vardı onu cıkartmayı unutup simidi bi çekti açı sensörü kutusu fırladı acıldı ve içindeki sargı dışarı fırladı usta bi anda şok oldu ama bana bişi çaktırmamaya çalıştı ama telaşlandı.

Neyse termik değişti hersey çalısıyo açı sensörünü sardı taktı ama olmuyor bi türlü bana geldi abi bu olmuyo yenisi takılması lazım bu iflah olmaz ben içerden sordum yenisi 1000-1500TL arası bişey dedi suan hatırlamıyorum. Ben bi anda şok oldum ustaya sen hiç bişey yapmadan bekle dedim servisin sahibinide aldım odasına cıktım.

Parçaları sökerken bende başındaydım kendi hatası ben aracı getirdiğimde öle birşey yoktu ya bunu yaparsınız yada bende gereken yerlere telefon açıp tutanak tuttururum dedim.  Bana açı ensörünün acılmasının olabilecek bir durum olduğuna ikna etmeye çalıştı filan baktı ki ben sert çıkısıyorum bi tırstılarki anlatamam. Servis sahibi babası ordaki bi kaç usta habire ateşli bi görüşme  içindeler bende uzaktan ne yapcaklar diye izliyorum.  Yapmamaları durumunda isimlerinin lekeleniceğini hissettiler sanırım gece 12 filandı aracı sapasağlam teslim ettilerBig%20smile özürler dilemeler havalarda ucusuyorLOL 

Belki çalışanı rahatsız eder ama ne olursa olsun aracınızın basından ayrılmayın özellikle yetkili servislerde. Ben aracın başında olmasam 1500tl bana kitliyeceklerdi.

Herşeyden önce insanlarda ALLAH korkusu ve Helal Haram çekincesi olması lazım yoksa böle durumlar asla bitmez...

emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre TOKAY
Arabanız: A4 Octavia Elegance 2004 (SATILDI) Felicia GLXi

İleti saday » 06 Kas 2009, 11:24

Herşeyden önce insanlarda ALLAH korkusu ve Helal Haram çekincesi olması lazım yoksa böle durumlar asla bitmez...

Bu sözün altını çiziyorum çok çok doğruClap
saday
CLASSIC
CLASSIC

İleti iceman70 » 06 Kas 2009, 12:12

ağbi direk skodaya bildir ya şikayet et böyle böyle diye.Ben bir kargodan beklediğim vardı internetten baktım karaman inmiş kargo ama bana ulaşmadı neyse bekledim o gün gelmedi ertesi gün oldu yine gelmedi kargonun uzaklığıda bize 500metre.sonra kendim gittim aldım dedim niye getirmiyorsunuz diye ağbicim anca felan derken yaw ne diyon sen evim buraya 500 metre uzaklıkta istanbuldan 1 günde geliyor siz 2 günde getiremediniz dedim kardeşim beğenmiyorsan başka kargoyla getir dedi senmisin bunu bana diyen.zaten kutuları felan gelişi güzel atıyorlardı.Gittim hemen şikayet ettim bir dahaki varışımda o müdür yoktu orda :))
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 06 Kas 2009, 12:25

Servis değil, ne olursa olsun aracınızın başında beklemezseniz bu tür şeylere maruz kalma olasılığı fazla olacaktır.Heryerde olabilecek birşey bu...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti sucan » 06 Kas 2009, 13:09

[quote="iceman70"]ağbi direk skodaya bildir ya şikayet et böyle böyle diye.Ben bir kargodan beklediğim vardı internetten baktım karaman inmiş kargo ama bana ulaşmadı neyse bekledim o gün gelmedi ertesi gün oldu yine gelmedi kargonun uzaklığıda bize 500metre.sonra kendim gittim aldım dedim niye getirmiyorsunuz diye ağbicim anca felan derken yaw ne diyon sen evim buraya 500 metre uzaklıkta istanbuldan 1 günde geliyor siz 2 günde getiremediniz dedim kardeşim beğenmiyorsan başka kargoyla getir dedi senmisin bunu bana diyen.zaten kutuları felan gelişi güzel atıyorlardı.Gittim hemen şikayet ettim bir dahaki varışımda o müdür yoktu orda :))[/QUOTE]
emin olun yüceye şikayet etmek bir işe yaramıyor özellikle yazılı olmayan yada kanıtlayamıcağınız bir durumsa önce ilgileniyormuş izlenimi verip size konuyu unutturmaya çalışacaklar ardından biraz zorlarsanız işi zora koşacaklar oda olmazsa tüketici mahkemelerine gidin diyecekler ben bunları aynen yaşadım
2006 Octavia Elegance Triptonik
Kullanıcı avatarı
sucan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: Antalya
Arabanız: 2008 mondeo 1,6 titanyum-2005 getz 1,3 gli

İleti mayham85 » 06 Kas 2009, 14:38

denediniz mi hiç şikayet etmeyi?

ön yargılarınızı bırakın hakkınızı yasal yerden arayın adamlarda işini düzgn yapsn denetlendiğini hatasının cezasını çekeceğini bilsin. eğer şikayet işe yaramzsa tüketici koruma dernekleri falan var onlarla görüşün.
mayham85
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 18 misafir