baskı balata

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

baskı balata

İleti berat555 » 12 Kas 2009, 01:33

[quote="parsanoto"][quote="berat555"]ben bugün aracımın baskı balatasını değiştirdim luk marka paçayı peşin alamadım için 20tl vade farkı ile 280liraya aldım ustayada 120tl el emeği verdim toplam 400tl ye baskı balatayı değiştirdim ustanın yanında idim gerçekten zor iş ha bide luk markalarda bilye ayrı satılıyormuş biz bilyeyi almadık çünkü usta bakalım önceki bilye de bir sorunyoksa almaya gerek yok dedi ve bilyede sağlam çıktı yoksa bilyeyide ayrı 50ytl satılılor bilginiz olsun ama araba on numara oldu sanki sıfır araba almış gibiyim acayip yumşak vites geçisleri var şuan arabanın ha aracım 2001 comfort 68lik ha bide aracın yakıtı düştü çekişide arttı (parantez içindede belirtim benim baskı bitmekten ziyade içinde kırılmış ustada şaşırdı valla helal olsun bu araba çalışıyor diye başka araba olsa yürümezdi diye fotoları çektim ama ekleye bilirsem gösteririm baskının kırık halini )[/QUOTE]

dostum yanlış anlamada 68 lik fabia için 280 lira baskı balata çok fazla fiyat.bunun orjinali sachs.baskı balata serviste bile bu rakam değil.[/QUOTE]

berat555
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Adana
Arabanız: fabia II 2008 1.6 Elagance

İleti berat555 » 12 Kas 2009, 01:34

dostum sende yanlış anlama luk marka debriyaj setini sende araştır ben fiyat 260tl yazdım ayrıca otosatart a 348tl yazıyor ben sanayide en az 3yere sordum 260tl in altında satan yok ayrıca lukla  sachs ı karıştırma luk daha iyi olmasıdan dolayı fiyatı bu ayrıca ha belki aksaraya gitsek birazdaha uygun alabilirdim ama o an için ikitelli aksaray arası uzak olmasından dolayi ikitelli organize sanayiden aldım parçayı peki luk marka debriyaj seti sizde nekadar eğer daha ucuz ise bidaya sizden alim ?
berat555
CLASSIC
CLASSIC

İleti yargic » 13 Kas 2009, 21:49

luk markanın en az 10 yerden fiyatını sordum. 1 yer 250 fiyat verdi. bir kaç yer 400. fakat en son şunu öğrendim bu markayı türkiyeye ithal eden bir firma var, p ile başlıyor adı şimdi unuttum. katolok fiyatı artı kdv 320 milyon civarı. tüm set in fiyatı bu. yani bundan aşağısı çakma luk olabilir. eğer katalok fiyatları yanlış değilse tüm set 250 diyen parçacıya dikkat etmk lazım, çin malı veya çakma luk alıp sıkıntıya girmeyin. fakat bilyesi olmadan 250 normal gibi. ha 1,2 65 fabianın daha düşük fiyatta balata seti var mı var. 130 a bile var piyasada fakat ben valio bile taktırmam. luk ile orjinalıyani sakse mi ne onun arasında kaldım. bilen söylein hangisini taktırayım

yargic
CLASSIC
CLASSIC

İleti yargic » 13 Kas 2009, 21:54

[quote="parsanoto"][quote="berat555"]ben bugün aracımın baskı balatasını değiştirdim luk marka paçayı peşin alamadım için 20tl vade farkı ile 280liraya aldım ustayada 120tl el emeği verdim toplam 400tl ye baskı balatayı değiştirdim ustanın yanında idim gerçekten zor iş ha bide luk markalarda bilye ayrı satılıyormuş biz bilyeyi almadık çünkü usta bakalım önceki bilye de bir sorunyoksa almaya gerek yok dedi ve bilyede sağlam çıktı yoksa bilyeyide ayrı 50ytl satılılor bilginiz olsun ama araba on numara oldu sanki sıfır araba almış gibiyim acayip yumşak vites geçisleri var şuan arabanın ha aracım 2001 comfort 68lik ha bide aracın yakıtı düştü çekişide arttı (parantez içindede belirtim benim baskı bitmekten ziyade içinde kırılmış ustada şaşırdı valla helal olsun bu araba çalışıyor diye başka araba olsa yürümezdi diye fotoları çektim ama ekleye bilirsem gösteririm baskının kırık halini )[/QUOTE]

dostum yanlış anlamada 68 lik fabia için 280 lira baskı balata çok fazla fiyat.bunun orjinali sachs.baskı balata serviste bile bu rakam değil.[/QUOTE]

yapma kardeş be biliptemi söylüyorsun yoksa bizimi kazıklıyolar. sadece baskı balata 280 ise artı 50 rulmansa benim dediğim fiyata geliyo yani 330. bundan aşağı piyasada satılması imkansız. gerçek lukun.
yargic
CLASSIC
CLASSIC

İleti shumenli » 16 Kas 2009, 12:52

Arkadaşlar burada yazdıklarınızı okudum da kafam iyice karıştı benim. Benimde debriyaj baskı balata değiştirmem gerekiyor. Yüce Oto ile görüştüm az önce biliyorsunuz üstelik şuan kampanya nedeniyle indirimli işçilik & parça. Ama bana bu iş için ödemem gereken iskontolu net fiyat 550 TL dediler. Sizce normal mi? Yani indirim olmasa 700 TL falan oluyor bu ya. Sizce 550 TL bu iş için iyi bir fiyat mıdır?
2001 FABIA ELEGANCE 1.4 16V 101BG

A5 - 2005 OCTAVIA ELEGANCE 1.6 FSI 115BG

B6 - 2011 SUPERB ELEGANCE 1.4 TSI 125BG
Kullanıcı avatarı
shumenli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: EROL GÜLER
Nereden: Yurt Dışı
Arabanız: B6 - 2011 SUPERB ELEGANCE 1.4 TSI 125BG

İleti parsanoto » 16 Kas 2009, 14:05

arkadaşlar internette otostart gibi yerlerde luk marka debriyajın fiyatlarına bakarken karışıklık yaşanabilir.genelde bakılan 101 hp fabiaların baskı balatasıdır.101 hplerin ve 75 hp 1,4 fabiaların debriyajları aynıdır.belli bir döneme kadar bu araçların orjinalinde luk marka çıkıyordu.daha yeni modellerde ise valeoda çıkmaya başladı.101 hp nin luk marka baskı seti bilyası ile birlikte bizdeki fiyatı 300 lira kdv dahil.luk kodu da 620305400.
68 hp araçların orjinalide sachs markadır.bana sorarsanızda 68 lik fabialarda sachs luktan daha iyi.halen sölüyorum 280 lira rakamlar 68 lik fabianın debriyajı için yüksek rakamlar.

ben size orjinal parça kodlarını yazayım yetkili servise fiyat sorun.hazır kampanyada var.

047141034K BALATA,DEBRİYAJ (50KW) 99,33

047141025F BASKI,DEBRİYAJ (50KW) 73,43
bu rakamlar artı kdv yetkili servis fiyatıdır.kampanya kapsamında kdv dahil 163 lira fiyat çıkıyor.
parsanoto
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakan48 » 16 Kas 2009, 22:52

[quote="parsanoto"]arkadaşlar internette otostart gibi yerlerde luk marka debriyajın fiyatlarına bakarken karışıklık yaşanabilir.genelde bakılan 101 hp fabiaların baskı balatasıdır.101 hplerin ve 75 hp 1,4 fabiaların debriyajları aynıdır.belli bir döneme kadar bu araçların orjinalinde luk marka çıkıyordu.daha yeni modellerde ise valeoda çıkmaya başladı.101 hp nin luk marka baskı seti bilyası ile birlikte bizdeki fiyatı 300 lira kdv dahil.luk kodu da 620305400.
68 hp araçların orjinalide sachs markadır.bana sorarsanızda 68 lik fabialarda sachs luktan daha iyi.halen sölüyorum 280 lira rakamlar 68 lik fabianın debriyajı için yüksek rakamlar.

ben size orjinal parça kodlarını yazayım yetkili servise fiyat sorun.hazır kampanyada var.

bu rakamlar artı kdv yetkili servis fiyatıdır.kampanya kapsamında kdv dahil 163 lira fiyat çıkıyor.[/QUOTE]

evet katılıyorum bu modelde sachs luktan daha iyidir. sebebi ise çek malı orjinal sachs lar

kalite olarak çok kalitelidir.

hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti berat555 » 17 Kas 2009, 01:34

[quote="hakan48"][quote="parsanoto"]arkadaşlar internette otostart gibi yerlerde luk marka debriyajın fiyatlarına bakarken karışıklık yaşanabilir.genelde bakılan 101 hp fabiaların baskı balatasıdır.101 hplerin ve 75 hp 1,4 fabiaların debriyajları aynıdır.belli bir döneme kadar bu araçların orjinalinde luk marka çıkıyordu.daha yeni modellerde ise valeoda çıkmaya başladı.101 hp nin luk marka baskı seti bilyası ile birlikte bizdeki fiyatı 300 lira kdv dahil.luk kodu da 620305400.

bu rakamlar artı kdv yetkili servis fiyatıdır.kampanya kapsamında kdv dahil 163 lira fiyat çıkıyor.[/QUOTE]

evet katılıyorum bu modelde sachs luktan daha iyidir. sebebi ise çek malı orjinal sachs lar

kalite olarak çok kalitelidir.

[/QUOTE]
berat555
CLASSIC
CLASSIC

İleti berat555 » 17 Kas 2009, 01:37

peki parsan otoda 68hb nin luk marka baskı balata fiyatı rulmansız nekadr ben 260 ın altında bulamadım ikitelli sanayide sizde nekadar ayrıca üzerinden çıkan sachs dı ama 50binde bitti ben luk un debriyaj konusunda bir numara olduğunu düşünüyorum   ha ayrıca otostart tan da bakarken önce aracın beygir gücünden motor gücüne kadar yani aracın motor kodu ile bakıyorum yani bir yanlış yok 346ytl  diyor ame kodlu 68hb likler için. valla yıllardır aracımı yaptırırken mutlak suretle araştırır öle yaptırırım ben luk marka bir debriyaj için fiyatın normal oldğunu düşünüyorum ha bide 5-10 kuruşunda lafı olmaz ama sanki parsan oto luk marka debriyajı 170 e satıyor gibi imaj yapmaya çalışıyor ama ben ta ilk mesajımdan beri belirttim ama galiba okumuyor yazdığımı ben kendisine soruyorum bana lukun fiyatını yazmıyor habire sachs ın 170tl oldğunu yazıyor ha ben istesem sahcs taktırır dım ama dedim gibi daha önce sachs taktırdım memnun kalmadım buseferde luku tercih ettim
berat555
CLASSIC
CLASSIC

İleti kaya » 17 Kas 2009, 01:43

Arkadaşlar benim 2001 fabia 68 hp arada kolayca stop etmeye başladı...Yani 1. ve 2. vitesle seyir halinde giderken biraz da yavaşladığımda daha kolay stop ediyor eskisine göre, daha doğrusu eskiden böyle birşey yoktu yeni çıktı 1-2 haftadır...Baskı balata bitmeye yaklaşmışsa sebep o olabilir mi? Baskı balatanın böyle bir işlevi ya da etkisi olabilir mi? Ya da acaba boğaz kelebeğinden mi...(sabah ve akşam ilk çalıştırdığımda devir saati yukarı aşağı oynuyo ve araba stop edecek gibi oluyor, bazen de ediyor)..
kaya
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti parsanoto » 17 Kas 2009, 10:59

[quote="berat555"]peki parsan otoda 68hb nin luk marka baskı balata fiyatı rulmansız nekadr ben 260 ın altında bulamadım ikitelli sanayide sizde nekadar ayrıca üzerinden çıkan sachs dı ama 50binde bitti ben luk un debriyaj konusunda bir numara olduğunu düşünüyorum   ha ayrıca otostart tan da bakarken önce aracın beygir gücünden motor gücüne kadar yani aracın motor kodu ile bakıyorum yani bir yanlış yok 346ytl  diyor ame kodlu 68hb likler için. valla yıllardır aracımı yaptırırken mutlak suretle araştırır öle yaptırırım ben luk marka bir debriyaj için fiyatın normal oldğunu düşünüyorum ha bide 5-10 kuruşunda lafı olmaz ama sanki parsan oto luk marka debriyajı 170 e satıyor gibi imaj yapmaya çalışıyor ama ben ta ilk mesajımdan beri belirttim ama galiba okumuyor yazdığımı ben kendisine soruyorum bana lukun fiyatını yazmıyor habire sachs ın 170tl oldğunu yazıyor ha ben istesem sahcs taktırır dım ama dedim gibi daha önce sachs taktırdım memnun kalmadım buseferde luku tercih ettim[/QUOTE]

dostum neyin peşindesin anlamadımki.bu arabanın orjinali sachs dır.luk sachssdan daha randımanlı olsa üretici firma aracı üretirken sachs yerine luk kullanırıdı.sachs aldım 50 bin gitti diyosun.nerden aldın orjinal sachsmı aldın bunları bilmek lazım.aldığın luk kaç bin gidicek onuda görmek lazım.bide debriyajda kullanan kişdide çok öenmlidir.bana sorup duruyosun luk ne  kadar .satmıyorum kardeş luk.burdaki bütün ww ve skoda servislerinin ilk tercihi her zaman için sachsdır.
parsanoto
CLASSIC
CLASSIC

İleti sonerx » 17 Kas 2009, 13:00

...luk sachssdan daha randımanlı olsa üretici firma aracı üretirken sachs yerine luk kullanırıdı. ... diyorsun ama üretici firma her zaman uygununu koyar...,,,,!
Bu ustalar adamı USTA eder!
Kullanıcı avatarı
sonerx
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yaşar balcı(soner)
Nereden: Trabzon
Arabanız: Hyundai Getz 1.5 CRDİ 2006

İleti parsanoto » 17 Kas 2009, 13:37

[quote="sonerx"]...luk sachssdan daha randımanlı olsa üretici firma aracı üretirken sachs yerine luk kullanırıdı. ... diyorsun ama üretici firma her zaman uygununu koyar...,,,,![/QUOTE]

alakası yok.aracın motor ve şanzıman tipine en randımanlı hangisi ise onu kullanır.uygun olanı kullansa idi 101 hp lerdede luk yerine valeo kullanırlardı.
parsanoto
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakan48 » 17 Kas 2009, 20:43

[quote="parsanoto"][quote="berat555"]peki parsan otoda 68hb nin luk marka baskı balata fiyatı rulmansız nekadr ben 260 ın altında bulamadım ikitelli sanayide sizde nekadar ayrıca üzerinden çıkan sachs dı ama 50binde bitti ben luk un debriyaj konusunda bir numara olduğunu düşünüyorum   ha ayrıca otostart tan da bakarken önce aracın beygir gücünden motor gücüne kadar yani aracın motor kodu ile bakıyorum yani bir yanlış yok 346ytl  diyor ame kodlu 68hb likler için. valla yıllardır aracımı yaptırırken mutlak suretle araştırır öle yaptırırım ben luk marka bir debriyaj için fiyatın normal oldğunu düşünüyorum ha bide 5-10 kuruşunda lafı olmaz ama sanki parsan oto luk marka debriyajı 170 e satıyor gibi imaj yapmaya çalışıyor ama ben ta ilk mesajımdan beri belirttim ama galiba okumuyor yazdığımı ben kendisine soruyorum bana lukun fiyatını yazmıyor habire sachs ın 170tl oldğunu yazıyor ha ben istesem sahcs taktırır dım ama dedim gibi daha önce sachs taktırdım memnun kalmadım buseferde luku tercih ettim[/QUOTE]

dostum neyin peşindesin anlamadımki.bu arabanın orjinali sachs dır.luk sachssdan daha randımanlı olsa üretici firma aracı üretirken sachs yerine luk kullanırıdı.sachs aldım 50 bin gitti diyosun.nerden aldın orjinal sachsmı aldın bunları bilmek lazım.aldığın luk kaç bin gidicek onuda görmek lazım.bide debriyajda kullanan kişdide çok öenmlidir.bana sorup duruyosun luk ne  kadar .satmıyorum kardeş luk.burdaki bütün ww ve skoda servislerinin ilk tercihi her zaman için sachsdır.[/QUOTE]

bu iddalar boşuna luk kaliteli bir debriyaj markası olmasına ragmen sachs tan memnun kalmayan luktan hiç kalmaz.sachs dandik marka olsa bmw başta olmak üzere bazı markalarda luk marka setlerin içinden sachs baskı ve    valeo marka  balata  çıkar, madem sachs dandik neden luk kendi markasının içine sachs koyup küçük bir etiketle luk yazıyor.

luk ta valeo da sachs ta üçü aynı sınıftır. sadece valeo nun kore malları farklı kalitededir.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti C@GL@R » 17 Kas 2009, 23:24

baskı balatanın değişme zamanını nasıl anlarız..
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti cineration » 19 Kas 2009, 11:02

debriyaj çok yukarda kavrıyorsa anlarsın
araba vitesten (bütün viteslerden) sürekli atarsa anlarsın
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti C@GL@R » 19 Kas 2009, 11:39

[quote="cineration"]debriyaj çok yukarda kavrıyorsa anlarsın
araba vitesten (bütün viteslerden) sürekli atarsa anlarsın
[/QUOTE]

fabialarda debriyaj zaten yukardan kavrıyor..vitesten atma durumundan anlayacağız o zaman..tskler..
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti baho06 » 19 Kas 2009, 18:08

PARSANOTO.HAKAN DOSTUM BNM MOTOR DEBRİYAJ SETİ SACHS NE KADAR.BİLYADA ÇIKYORMU.OTOSTARTA YOKTU.KOYMUŞLAR.550 TL.70 HP TDİ.HAKAN BİDE ORJİNALİNİ NASIL ANLIYOZ DOSTUM

baho06
CLASSIC
CLASSIC

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir