Fiba Sigorta Kasko?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fiba Sigorta Kasko?

İleti barutoglu » 10 Kas 2009, 14:52

Değerli arkadaşlar, aracıma ilk defa kasko yaptırmak istiyorum. Fiba sigortanın önerdiği fiyat makul geldi. Fiba Sigorta ve Ray Sigorta Kasko hakkında görüş ve tecrübelerinize ihtiyacım var. Bilgilendirirseniz minnettar kalırım.

Sür çıkar ağyârı dîlden ta tecelli ede Hakk
Padişah girmez saraya hane ma'mur olmadan.
Kullanıcı avatarı
barutoglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gazi BARUT
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 FABİA SP COMBİ 16V GRANİT GRİ ATİKER FAST SYS

İleti C@GL@R » 10 Kas 2009, 15:25

sigorta ne kadar fiyat biçti?
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti barutoglu » 10 Kas 2009, 15:26

ray sigorta 700 tl fiba sigorta 600 tl...
Kullanıcı avatarı
barutoglu
CLASSIC
CLASSIC

İleti Bluedays » 10 Kas 2009, 15:46

Tam üzerine bastın arkadaşım.
Ray sigortadan geçen yıl kaskomu yaptırdım. Yıllardır sigortayı yaptırdığım acenteden diil, bu kez internet kanalı ile genel müdürlükten yaptırdım. Fiyatını da acenteden 100 lira kadar düşük verdiler. Ertesi gün de poliçemi yolladılar.

Buraya kadar hersey normal ama acente benim adıma ray sigortaya mail atmış. Pert araca kasko yaptınız demiş, genel müdürlük beni aradı vs.....

Görüyor musunuz adi adamın yaptığını? Neyse ray sigorta genel müdürlükle görüştüm hemde defalarca.

En son müşteri temsilcisibeni aradı ve yapılacak birsey olmadığını söyledi. Bana acente ismi veremeyeceğini belirtti. Ben biliyordum ama elimde delil olmadığından birsey yapamadım.

Neticede ray sigortaya siz acentenizi korumaya devam edin, artık sizle çalışmayacağım dedim.

Sigortam bu ay doldu , kaskom da dolacak ikisini de ray sigortadan yaptırmayı düşünmüyorum.

Arkadaşım,

Ray sigortanın kötü bir yanı da şudur,

Poliçede şunlar yazıyor.

Kaza durumunda aracını ray hızlı onarım servislerinde yaptırmak zorundasın. Şayet yaptırmazsan, diyelim ki dedin ki ben bunu yetkili skoda servisine yaptırcam,

Aracının 10.000 hasarı var diyelim, %20'si olan 2.000 TL'yi sen ödeyeceksin.

Bu çok sakat bir durum. Saçma sapan tamircilerle anlaşmışlar ve oraya yaptırmaya zorunluluğu kılıyorlar seni.

Bu yüzden tavsiye etmiyorum ve nereye yaptırırsan yaptır kasko poliçeni önce oku sonra imzala derim.

Birde acenteleri devreden çıkar, internetten genel müdürlüklerden teklif al çok daha ucuz oluyor.

SAygılar
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti fıratt » 10 Kas 2009, 16:41

aynne arkadaşa katılıyorum ray beşkuruş etmez ilçedeki aracı 200km uzaklıktaki serise yonlendiriyor çekiciyi siz bulun odemeyi yapın ve fatura kestirin biz size odeme yapacagız diyor.saçma salak işleri var başımıza geldi gecenin bi vakti 400tl para bulmak olumdu çekici için
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti C@GL@R » 10 Kas 2009, 16:53

eyvah bizimki ray sigorta kasko yok bende..
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti cineration » 10 Kas 2009, 21:05

internetten teklif almanı tavsiye ederim. Fakat bilmediğin tanınmamış sigorta şirketlerine yaptırmamanı da öneririm.
Yalnız kriterlerini belirle ve buna göre fiyat teklifi al. Çünki bazı değerlerle oynayarak ucuz fiyat veriyorlar sonra herhangi birşey yaşandığında senin başın ağrıyor.

Elma ile armutu karşılaştırmamak için kriterlerin aynı olsun.

Ben Ocak 2009 da allianz sigortaya kasko yaptırdım 873,00TL

ikametgah Tekirdağ/Çorlu
30 yaş üzeri 2 kullanıcı
ilk defa kasko yapılıyor
Hiç bir muhafiyet yok
mini hasar dahil
Araç bedeli 11300,00TL
İhtiyari mali mesuliyet;
bedeni zararda şahıs başına 20000,00TL
kaza başına 60000,00TL
maddi zararda kaza başına 20000,00TL
Ferdi kaza 12000,00TL

Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti yargic » 10 Kas 2009, 21:42

ankara sigortadan full kasko yaptırdım. biraz dost işi teminatlarda en yüksek tutarlardan. aracım 2005 1,2 fabi ve 10 taksit 550 YTL. ilgilenirsen bana ulaş
yargic
CLASSIC
CLASSIC

İleti RAZOR10 » 10 Kas 2009, 21:43

ankara sigorta fiyatları makul oluyor. 1 de aksigortan fiyat al bakalım
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: selçuk ÇİMŞİR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia ambiente 2005

İleti barutoglu » 10 Kas 2009, 22:34

[quote="Bluedays"]Tam üzerine bastın arkadaşım.
Ray sigortadan geçen yıl kaskomu yaptırdım. Yıllardır sigortayı yaptırdığım acenteden diil, bu kez internet kanalı ile genel müdürlükten yaptırdım. Fiyatını da acenteden 100 lira kadar düşük verdiler. Ertesi gün de poliçemi yolladılar.

Buraya kadar hersey normal ama acente benim adıma ray sigortaya mail atmış. Pert araca kasko yaptınız demiş, genel müdürlük beni aradı vs.....

Görüyor musunuz adi adamın yaptığını? Neyse ray sigorta genel müdürlükle görüştüm hemde defalarca.

En son müşteri temsilcisibeni aradı ve yapılacak birsey olmadığını söyledi. Bana acente ismi veremeyeceğini belirtti. Ben biliyordum ama elimde delil olmadığından birsey yapamadım.

Neticede ray sigortaya siz acentenizi korumaya devam edin, artık sizle çalışmayacağım dedim.

Sigortam bu ay doldu , kaskom da dolacak ikisini de ray sigortadan yaptırmayı düşünmüyorum.

Arkadaşım,

Ray sigortanın kötü bir yanı da şudur,

Poliçede şunlar yazıyor.

Kaza durumunda aracını ray hızlı onarım servislerinde yaptırmak zorundasın. Şayet yaptırmazsan, diyelim ki dedin ki ben bunu yetkili skoda servisine yaptırcam,

Aracının 10.000 hasarı var diyelim, %20'si olan 2.000 TL'yi sen ödeyeceksin.

Bu çok sakat bir durum. Saçma sapan tamircilerle anlaşmışlar ve oraya yaptırmaya zorunluluğu kılıyorlar seni.

Bu yüzden tavsiye etmiyorum ve nereye yaptırırsan yaptır kasko poliçeni önce oku sonra imzala derim.

Birde acenteleri devreden çıkar, internetten genel müdürlüklerden teklif al çok daha ucuz oluyor.

SAygılar
[/QUOTE]
Enteresan. Ben geçen hafta bir genel internet sitesine çeşitli kaskolardan öneri almak için kayıt olmuştum. ankaradan ray sigorta acentası beni aradı ve 700 TL dedi ben o günün akşamı ray sigortanın internet sitesine bilgilerimi verdim. ertesi gün beni aradılar ve dediler ki size fiyat vermek isterdik ankaradaki acentamız sizinle dün irtibat kurmuş. siz kaskonuzu bizden değil oradan yaptırın dediler. Ben de bir daha dönmedim. işte size sordum. Bu işler hep danışıklı demek ki... Sağolasın bilgiler için...
Kullanıcı avatarı
barutoglu
CLASSIC
CLASSIC

İleti barutoglu » 10 Kas 2009, 22:36

[quote="yargic"]ankara sigortadan full kasko yaptırdım. biraz dost işi teminatlarda en yüksek tutarlardan. aracım 2005 1,2 fabi ve 10 taksit 550 YTL. ilgilenirsen bana ulaş[/QUOTE]
Açıkçası bu sigortayı ilk kez duyuyorum. Sigorta tanınmıştır da belki benim ilgisizliğimdendir. Bunu düşüneceğim Sağolasın.  
Kullanıcı avatarı
barutoglu
CLASSIC
CLASSIC

İleti barutoglu » 10 Kas 2009, 22:42

Arkadaşlar görüş belirten herkese teşekkür ederim. Ak sigortaya da bi bakayım
Kullanıcı avatarı
barutoglu
CLASSIC
CLASSIC

İleti yargic » 10 Kas 2009, 22:45

[quote="barutoglu"][quote="yargic"]ankara sigortadan full kasko yaptırdım. biraz dost işi teminatlarda en yüksek tutarlardan. aracım 2005 1,2 fabi ve 10 taksit 550 YTL. ilgilenirsen bana ulaş[/QUOTE]
Açıkçası bu sigortayı ilk kez duyuyorum. Sigorta tanınmıştır da belki benim ilgisizliğimdendir. Bunu düşüneceğim Sağolasın.  [/QUOTE]

kardeş galiba senin ilgisizliğin. yılların sigorta şirketidir.
yargic
CLASSIC
CLASSIC

İleti cancanamca » 11 Kas 2009, 01:32

ben bugüne kadar anadolu, ak, hdi,ray, ve ankara sigortadan kasko yaptırdım açıkçası içlerinden en dürüstü anadolu sigorta, en kötüsü ise ak sigorta, ak sigortada iken hırsız arabanın sol camını kırmış içinden birşey çalamayınca herhalde gıcıklığına gitmiş arka sileceğide kırmış ben kaskodan yaptırdım, sol cam senede birkezden muaf değişti silecek 35 tl lik birşey ama bana ilk başta birşey olmaz demelerine rağmen sene sonunda onun yüzünden hasarsızlık indirimini geri aldılar neymiş efendim araç kazalı imiş ya kardeşim alt tarafı arka silecek vereyim parasını dedim kabul etmediler.hdi deyken kaza sonucu aracı yetkili servise götürdüm rent a car istedim dedilerki aracı bizim anlaşmalı servise koymamışsınız veremeyiz dediler, gittim aracı geri alıp onların dandik servisine koydum 7 gün rent a car aldım aracım 15 günde çıktı yapılan birkaç çekiç işi biraz boya o kadar..., ray da iken anahtar kaybından anahtar yaptırmıştım adamlar bir yıl sonra o yüzdende hasarsızlığı bozmuşlar ve işin garibi aracın değeri bir önceki yıla göre daha düşük iken bana daha fazla prim çıkarttılar, anahtar parası ödedilerya akılları sıra onu çıkaracaklar... Ama anadolu sigora hiçbir konuda sorun çıkarmamıştı, aracım basit bir kaza geçirdi direk kendi istediğim yetkili servise çektirdim ve birkuruş para ödememiştim...Ankara sigortayı bu yıl deniyorum pek güven vermedi, umarım kaskoyu kullanmak zorunda kalmam....
cancanamca
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: choice

İleti hakanerdogan » 11 Kas 2009, 01:44

Axa Oyak, gerisine bakmam...

Cam çatladı, St. Gobain Sekurit Skoda logolu orjinal camı derhal taktılar...

kaza yaptım, suçsuzdum, her ne kadar karşı taraf ödüyor olsa dahi, karşı tarafın kıytırık HDI sigortası problem çıkarmış evraklarda, Axa kaskom dedi ki,

''sen git canın nere isterse oraya bırak arabanı, biz anında işlemleri başlatacaz, hiç uğraşma senin yerine karşı tarafla tüm işlemleri yapacağız, hatta gerekirse kendimiz ödeyip, karşı taraftan parayı alırız sonra, ayrıca korkma hasarsızlığınada zerre dokunmayacaz....''
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti bahane » 11 Kas 2009, 12:00

BENCEDE AXA SİGORTA.. BENİMDE ARACIN TAVANINA CAM ÇERÇEVESİ DÜŞMÜŞTÜ GARAJDAN ÇIKARKEN ACENTE BİR YER ÖNERDİ BENDE SKODA SERVİSİNDE YAPTIRMAK İSTİYORUM DEDİM TABİ NE DEMEK DEDİLER EVRAKLARI VERDİM ONLAR KARŞI TARAFA GÖNDERDİ BENDE GİTTİM ARABAMI YAPTIRDIM İMZA ATTIM ALDIM YAPILINCA ARABAYI HİÇ SORUNSUZ.....
ŞİDDETLE AXA DERİM AMA BURADA BİRDE ACENTENİN İŞİNİ ÇOK İYİ BİLİYOR OLMASI GEREK SİGPRTA ŞİRKETİ İYİDİR ACENTECİ İŞİ BİLMEZ UĞRAŞTIRIR İNSANI...
bahane
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Sami
Nereden: Zonguldak
Arabanız: 2007 Skoda Fabia 1,2 Classic Plus Sedan-Benz+Lpg

İleti yusufbyz » 12 Kas 2009, 12:21

peki axa sigorta kaça yapıyor bu işi 2008 model için. taksiti falan varmı?
yusufbyz
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir