Egzos Gazı Kontrol Sistemi Hatası

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Egzos Gazı Kontrol Sistemi Hatası

İleti xex » 14 Kas 2009, 12:17

Selam arkadaşlar 2001 model skoda fabia 2001 / 101 HP aracım mevcuttur.

Araçta herhangi bir sorun yoktu sadece kışlık bakımını yaptırayım diye bujileleri, filtreleri, boğaz kelebeğini ve antifrizi değiştirdim.

Araç 1-2 hafta sonra egzos gazı kontrol sistemi hatasına geçti yaptırdığım özel servise gittim.Araç daha önceden arızaya geçmiş bişey değil dedi sorun yok bilgisayara bağlayıp hata kodunu sildi.

Şimdi aynı sorunu tekrardan yaptı demekki bir sorun var servise gitmeden size danışmak isterim bu tarz sorunla karşılaşan varsa tecrübelerini aktarırsa sevinirim.

Kullanıcı avatarı
xex
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Oktay Var
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2005 Opel Astra 1.6 Elegance

İleti saday » 16 Kas 2009, 16:58

Aynı sorunu defalarca yaşadım bu EGR valfinin tıkanıklık yaşadığı anlamına geliyor.Ya kirli yakıt almışsındır ondan yanar yada dediğim gibi egr valfi dolunca yanar.Ben de bir kaç kez sildirdim uzun süre yanmadı,en son yandığında benim ustaya egr yi söktürüp temizlettim sonrada gidip vas-gom cihazına bağlatıp hatayı sildirip adaptasyon yaptırdım.Şu anda yanmıyor ama dolunca tekrar yanacak,o zamanda mecburen değiştireceğim,çünkü egr dolunca yakıt artışı oluyor km de 350-380 krş yakmaya başlıyor.
saday
CLASSIC
CLASSIC

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir