Kışlık Lastik mevzuu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Kışlık Lastik mevzuu

İleti hakanerdogan » 17 Kas 2009, 19:08

bazı lastikçiler sizin için kılıflayıp saklar. 

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti tivoli » 17 Kas 2009, 23:17

[quote="hakanerdogan"]bazı lastikçiler sizin için kılıflayıp saklar.  [/QUOTE]
ClapClap
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti fmaka » 18 Kas 2009, 00:53

[quote="hakanerdogan"]bazı lastikçiler sizin için kılıflayıp saklar.  [/QUOTE]
benm lastıkçim aynen öyle yapıyor.4 tane er300 şuan lastikçide...

fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti adilektasli » 18 Kas 2009, 11:10

[quote="Bluedays"]

Arkadaşlar şu kıslık lastiklerin karda ve buzda nasıl yol tuttuğunu görmeyi çok istiyorum :)

Buzda iyi bir frene asılın, eğer araba kontrolden çıkmıyorsa helal olsun diyorum o lastikleri söyleyin hakikaten alacağım.

[/QUOTE]

NOKIAN
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Alper
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia 1.6 MPI Ambiente++

İleti adilektasli » 18 Kas 2009, 11:12

[quote="caglarkrbyk"]ben bu dediklerinizi hiç yapmadım ankarada yaz kış aynı lastiklerle gittim geldi kış lastikleride buzda karda kayıyor yaz lastikleride..alırsanız sadece önlere birer çivili lastik takın en iyisi [/QUOTE]

Lütfen yapmayın. Sizin gibiler yüzünden trafikte tehlike oluşuyor. Kendi aracımın güvenliğini alıyorum ama sizin gibilerin kayarak gelip çarpmalarına engel olamam. Unhappy
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

İleti mygokhan » 18 Kas 2009, 12:19

Aracımı az kullandığımı dşünüyorum.Ama yinede hafta sonu, bazende hafta içi bir yerlere giderim haliyle..Riske girmeyi sevmiyorum..4 tane kış lastiği almıştım..Güvenli bir şekilde yol alıyorum.Kafam rahat....
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti Bluedays » 18 Kas 2009, 12:24

[quote="adilektasli"][quote="caglarkrbyk"]ben bu dediklerinizi hiç yapmadım ankarada yaz kış aynı lastiklerle gittim geldi kış lastikleride buzda karda kayıyor yaz lastikleride..alırsanız sadece önlere birer çivili lastik takın en iyisi [/QUOTE]

Lütfen yapmayın. Sizin gibiler yüzünden trafikte tehlike oluşuyor. Kendi aracımın güvenliğini alıyorum ama sizin gibilerin kayarak gelip çarpmalarına engel olamam. Unhappy[/QUOTE]

Sizin gibiler öylemi :))

Biraz ağır olmuş gibi.

Şahsen ben kendi adıma konuşayım, karlı buzlu havada bile bile trafiğe çıkmak mı tehlike oluşturuyor? Yoksa toplu taşıma aracı kullanmak mı? Hangisi daha güvenli.

Lastiğiniz de aracınız da ne kadar güvenli olursa olsun, karda buzda araba kullanmamanızı öneririm. Sen istediğin kadar önlemini al.

Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti saday » 18 Kas 2009, 12:28

Hiç düşünmedim ihtiyacım vardı 4 lastik 4 çelik jant aldım.12 taksit yaptırdım.(lassa impetus revo 4 mevsim)
saday
CLASSIC
CLASSIC

İleti arj22 » 18 Kas 2009, 13:31

benim araba 2006 model sıfır aldım hala orjinal lastikleri takılı arabamda gayette memnunum.

arj22
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yusufbyz » 18 Kas 2009, 13:51

arkadaşlar bu marshall lastikleri nasıldır ya. benim eski arabaya lassa snowvays takmıştım çok memnun kalmıştım. gerçekten asvaltı kazıyordu fren yapınca. fakat bu marshallar ıslak zeminde kaydırıyor arabayı anlamadım dandik bir markamı acaba....
yusufbyz
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RoadFighter » 18 Kas 2009, 15:20

[quote="yusufbyz"]arkadaşlar bu marshall lastikleri nasıldır ya. benim eski arabaya lassa snowvays takmıştım çok memnun kalmıştım. gerçekten asvaltı kazıyordu fren yapınca. fakat bu marshallar ıslak zeminde kaydırıyor arabayı anlamadım dandik bir markamı acaba....[/QUOTE]

Lastiğin deseni nasıl? V desenli ise bu kayma işi çok normal.
Orta halli bir markadır Marshall.
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti sonertevfik » 18 Kas 2009, 15:35

[quote="delidolu"]
[quote="sonertevfik"]kış lastiklerine hiç ilgi duymadım, gerek de duymadım, kışın çok süratli gitmiyorum, yağmurlu havalarda çok yavaş gidiyorum, kar yağıncada taksiye biniyorum... ne öyle her mevsim lastikle falan uğraşamam ben...
[/QUOTE]
sonerim 180° karşı konumundayım ona göre :)))

yaz lastiksiz yaparım da kış lastiksiz asla...
kışın da yazınki gibi aynen aynı hızla yola devam...
yağmurlu havalarda su birikintisi+takip/fren mesafesi durumuna göre yine aynen devam...
kar+buzlanma da sadece arabayı öncesinde ısıtmak için 10 dk çalıştırıyorum, taksilere hiç alışamadım...
Ege/Akdenizde yaşasaydım ben de kışlık lastikle uğraşmazdım; ama Karasal İklim gerçekleri ....
[/QUOTE]

ÖZKAN ABİ SONUNA KADAR HAKLISIN, DOĞRU SÖYLÜYORSUN, GERÇEKTEN ÇOK HATALI SÖZLER SARFETMİŞİM...  DÜN İKİ ADIM YERE (TOPLASAN 3 KM BİLE GİTMEDİM 5 LİRA YAZDI) BEN FELİME 5 LİRALIK GAZ ALINCA 25 KM GİDİYORUM... BİRAZ FERAHLASAM MADDİ AÇIDAN SENDEN BİZİM FELİYEW GÖRE KIŞLIK LASTİK TAVSİYESİ ALACAĞIM... bİRDE SADECE ÖNLERE TAKSAK YETERLİ Mİ, YOKSA 4 LASTİĞE Mİ TAKMAK GEREKİYOR? BEN HİÇBİR İŞİN YARIM YAPILMASI TARAFTARI DEĞİLİM AMA...
BİZ OSMANLIYIZ... ÇOK ÖZLÜYORUZ...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Soner Tevfik
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Felicia GLX-İ

İleti yusufbyz » 18 Kas 2009, 16:10

[quote="RoadFighter"][quote="yusufbyz"]arkadaşlar bu marshall lastikleri nasıldır ya. benim eski arabaya lassa snowvays takmıştım çok memnun kalmıştım. gerçekten asvaltı kazıyordu fren yapınca. fakat bu marshallar ıslak zeminde kaydırıyor arabayı anlamadım dandik bir markamı acaba....[/QUOTE]

Orta halli bir markadır Marshall. [/QUOTE]

desenine bakmadım ancak marshalın kışlık lastikleridir. V desenli olunca vakumlu,,, değilse vakumsuz falan mı?
yusufbyz
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RoadFighter » 18 Kas 2009, 16:21

[quote="yusufbyz"][quote="RoadFighter"][quote="yusufbyz"]arkadaşlar bu marshall lastikleri nasıldır ya. benim eski arabaya lassa snowvays takmıştım çok memnun kalmıştım. gerçekten asvaltı kazıyordu fren yapınca. fakat bu marshallar ıslak zeminde kaydırıyor arabayı anlamadım dandik bir markamı acaba....[/QUOTE]

desenine bakmadım ancak marshalın kışlık lastikleridir. V desenli olunca vakumlu,,, değilse vakumsuz falan mı?
[/QUOTE]

Pardon.Ben yazlık lastik zannettim sizinkileri.

V desenli olan yazlık lastikler var da. Su tahliyeleri zayıf V desenlilerin.

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti adilektasli » 18 Kas 2009, 18:19

[quote="Bluedays"][quote="adilektasli"][quote="caglarkrbyk"]ben bu dediklerinizi hiç yapmadım ankarada yaz kış aynı lastiklerle gittim geldi kış lastikleride buzda karda kayıyor yaz lastikleride..alırsanız sadece önlere birer çivili lastik takın en iyisi [/QUOTE]

Lütfen yapmayın. Sizin gibiler yüzünden trafikte tehlike oluşuyor. Kendi aracımın güvenliğini alıyorum ama sizin gibilerin kayarak gelip çarpmalarına engel olamam. Unhappy[/QUOTE]

Sizin gibiler öylemi :))

Biraz ağır olmuş gibi.

Şahsen ben kendi adıma konuşayım, karlı buzlu havada bile bile trafiğe çıkmak mı tehlike oluşturuyor? Yoksa toplu taşıma aracı kullanmak mı? Hangisi daha güvenli.

Lastiğiniz de aracınız da ne kadar güvenli olursa olsun, karda buzda araba kullanmamanızı öneririm. Sen istediğin kadar önlemini al.

[/QUOTE]

Alınacak, gücenecek birşey yok. Yazlık lastiklerle karlı, buzlu yollarda araç sürmeye çalışan ve trafiği tehlikeye sokan kişilerden bahsediyorum. Aradaki farkı anlamak için iyi bir kış lastiği kullanmış olmanız şart. Ben, lastiklerimi uygun mevsimde kullanarak hem kendi güvenliğimi hem de başkalarına verebileceğim zararlar nedeniyle diğer sürücü ve yolcuların güvenliğini tehlikeye sokmamaya çalışıyorum. Oysa, yazlık lastikleri ile karlı-buzlu yola çıkan kişiler(zincirsizlerden bahsediyorum) hem kendi güvenliklerini hem de trafikteki diğer insanların güvenliğini tehlikeye sokuyorlar. Bu gibi zamanlarda kayıp bir yere çarpmaktan çok, başka birisinin gelip aracıma çarpmasından korkuyorum. Zira eski dönemlerimde ben de yazlık lastiklerimle kışın kayak yapardım aracımla. Kimsede söylemezdi kışlık lastik diye birşey var diye.
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

İleti yusufbyz » 18 Kas 2009, 18:22

[quote="RoadFighter"][quote="yusufbyz"][quote="RoadFighter"][quote="yusufbyz"]arkadaşlar bu marshall lastikleri nasıldır ya. benim eski arabaya lassa snowvays takmıştım çok memnun kalmıştım. gerçekten asvaltı kazıyordu fren yapınca. fakat bu marshallar ıslak zeminde kaydırıyor arabayı anlamadım dandik bir markamı acaba....[/QUOTE]

[/QUOTE]

Pardon.Ben yazlık lastik zannettim sizinkileri.

V desenli olan yazlık lastikler var da. Su tahliyeleri zayıf V desenlilerin.

[/QUOTE]
yok ya üzerinde kar işareti var. aracı satın aldığım amca (a.r.o.) yazlık lastiklere çelik jant taktırmış orj. lastiklere de kışlık taktırmış hepsini birlikte vermişti. kışlık yani anlayacağın. fakat frene asılıyorum yağmurlu yolda kaydırıyor. ankarada akm içerisinden geçiyorum her sabah. orada her sabah trafiğe kapalı alanda test imkanımız var yani. :)
yusufbyz
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Bluedays » 18 Kas 2009, 18:25

:) Valla bende aynen kardeşim bu sabah hele sinir oldum ne trafikti yaf yarım saat geç kaldık işe :)
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti yusufbyz » 18 Kas 2009, 18:31

[quote="Bluedays"]:) Valla bende aynen kardeşim bu sabah hele sinir oldum ne trafikti yaf yarım saat geç kaldık işe :)[/QUOTE]
gerçektende ya bu sabah acaip trafik vardı ya. ama allahtan ben çok fazla takılmadım. hemen geçtim yani. 3 tane kaza vardı ist yolunda 1 tane de fen işleri yolunda vardı. ama yine de fazla gecikmedim bugün ilk defa hep sağdan gittim baya hiç durmadan gittim diyebilirim... :)
yusufbyz
Yeni Üye
Yeni Üye

ÖncekiSonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir