Gaz yememe problemi ve egsoz emisyon lambası

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Gaz yememe problemi ve egsoz emisyon lambası

İleti socloose » 17 Kas 2009, 10:54

Arkadaşlar bikaç konunun altına yazdım laf kalabalığı yapıyorum ama sanırım biçok kişinin başına geliyor bu arıza. O nedenle bu konuda tecrübeli arkadaşlar varsa bilgilerinden faydalanmak isterim.

Problem şu ki araba gaz yemiyor, kalkışlarda titriyor, düşük devirlerde çok kötü çalışıyor. Biraz hızlanınca yüksek devirlerde fena değil ama düşük devirlerde araba gitmiyor. Hele yokuşlarda kalkmak ölüm. Egsoz emisyon ışığı da yanıp sönüyor, bi süre sonra sabit yanıyor.

Ustama gösterdim %99 katalitik dolmuş dedi. İptal edelim dedi. Kafama yatmadı başka bi ustaya götürdüm bobinler değişmeli dedi. 2 bobini değiştirdik ama düzelmedi.

Sizce de katalitikten olabilir mi? Katalitiğin dolması böyle bir arızaya sebep olur mu?

socloose
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ozanakif » 17 Kas 2009, 23:32

Söylediğiniz arızalar katalizörün tıkanmasında sık görülen arızalardır.Anlattıklarınıza yakın arızalar sente atlamasında da gerçekleşebilir.Yakın zamandaaracı vurdurarak çalıştırdıysanız veya triger kayışı değiştiyse olabilir.
  En doğrusu bence arıza lambasıda yanıyormuş madem servise götürüp lambanın neden yandığını tespit etmektir.Çünkü oksijen sensörü yanmamış yakıt eksoza gittiğinde bile arıza verir.
Karanlığa küfredeceğine,bir mum yak.
Kullanıcı avatarı
ozanakif
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ozan AKİFOĞLU
Nereden: Erzurum
Arabanız: 2004 TDI Fabia

İleti hakanerdogan » 17 Kas 2009, 23:35

buradan arıza için bişi sölemek zor ama katalizör arızalı ise iptali yoluna gitmeyin, üst devirleriniz güçlense bile araba alt devirlerde cansızlaşır, değişen pek bişi olmaz. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti C@GL@R » 17 Kas 2009, 23:37

yakın zamanda bir arakdaş bu konuyu açtı sizmisiniz bilmiyorum

katalitik konvektor 2500 tl imiş çakması 150 tl imiş sorun bundan olabilir

iptal ederlerse muyeneyi geçemezsiniz dikkat edin
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti frekans55 » 18 Kas 2009, 01:43

gaz yememe problemı bende de vardı ama baska sorunlarda vardı tabı hocam bende bıkacyere sor derım sana benım bı usta bogaz kelebegını degıstırmeye kalkıstı yokuslarda arca pasıflesıyordu acı sensoru arızalıymıs suan yokusları eskısı gıbı cıkıyor ve gaz yeme problemı duzeldı bence bı kacyere sor yoksa hıc afları olmuyor herseyı degıstırmek ıstıyorlar parcalarda cok ucuz degıl hanı umarımsorununu cozersın ama bence bı kac ustadanfıkır al derım
frekans55
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti socloose » 18 Kas 2009, 17:21

Cihaza bağlayınca "silindir-1 yakıt kesintisi" diye bi arıza görünüyor. Sürekli benzinde kullandım sorun olmadı, ama lpgye geçince titremeler başlıyor, ondan sonra benzine alsam bile gaz yemiyor araba. Lpg'dedir inşallah problem.
socloose
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir