ON PANELDE SEKIL RESMİ İÇİN BİLGİ ALMAK

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ON PANELDE SEKIL RESMİ İÇİN BİLGİ ALMAK

İleti kahraman54 » 18 Kas 2009, 11:47

SELAM arkadaşlar  bir sorunum var  sizlerden yardım beklıyorum
1 yıl evvel FABIA ALDIM 2005 MODEL 1.4 İ combi special  aldıktan 1yıl sonra  buna  atikel sıralı sızıtem tup taktırdım ve  bakımı geldı  senelık  onu yaptırmak için gitti bakımını yaptılar  dıkakrtımı ceken ben tup taktırdıgım zaman aynı yerden aldım hep fulledemım ama  son bakım oldukdan sonra  baska  yerden aldım lpg gaz  2 km gıtmedım on panelde   MOTOR   RESMI CIKTI   FABIA  YABANCI OLDUGUM DAN  ertesi gun servisi gittim  bana  tup lu fabıa  larda  boyle  sorun oldugunu  her zman aynı yerden  almamı soyledı  ben şimdi  deposunun bıtmesını ve  hep aynı yerden tup gazı almaya  karar  verdım  ŞİMDİ    bu tur sorun hep olurmu  ben her seferınde  servisi gidip bilgisayara  baglatıp  en paneldeki ( eksoz manıfot resmini sildirecenmı  

kahraman54
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti C@GL@R » 18 Kas 2009, 12:41

lpg takınca bendede motor arızası lambası yandı sildirdim bidaha yanmadı kısa zaman sonra yanar eminim normal birsey bu fabia da bu böyle.
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti kahraman54 » 18 Kas 2009, 13:03

ACABA   tup gaz  aldıgım zaman  degısık yerlerden  bu sorun olurmu  bazen  hep aynı yerden  denk gelmıyor  degısık yerden alıyorum  onun farkı olurmu
kahraman54
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti rechanerr » 18 Kas 2009, 13:09

araba yakıtı tanımıo yanması normal
arac lpg li olmasa bıle   kötü bir benzin koymuş olsanız bu lamba yıne yanacaktır

rechanerr
CLASSIC
CLASSIC

İleti socloose » 18 Kas 2009, 17:59

Lpgden dolayı arada yanabilir. Benimki kendi kendine sönüyor. Sönmezse götürüp serviste söndürtmeniz gerekir. Çok kötü bi gaz alırsanız sebep olabilir ama hep aynı yerden gaz almak bence çok saçma bişey. Kaliteli olduktan sonra istediğiniz yerden alabilirsiniz.
socloose
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Bluedays » 18 Kas 2009, 18:04

[quote="socloose"]Lpgden dolayı arada yanabilir. Benimki kendi kendine sönüyor. Sönmezse götürüp serviste söndürtmeniz gerekir. Çok kötü bi gaz alırsanız sebep olabilir ama hep aynı yerden gaz almak bence çok saçma bişey. Kaliteli olduktan sonra istediğiniz yerden alabilirsiniz.[/QUOTE]

Arkadaşlar lütfen kabullenilmiş davranışı sergilemeyin. Kim diyor bunun normal olduğunu hangi usta? Ben tüpü taktırmadan önce takacak olan usta bana en ince detayına, kullanacağı malzemeye kadar anlattı. Motor arızası olacakmı dedim hayır kesinlikle bir kez bile yanmayacak dedi. Dediği gibi de oldu. Bunun neden olduğunu da anlattı. Eğer yeni taktırmışsanız gidin taktırdığınız yere parça ile bu işi çözsünler.
Benim taktıralı 7 ay civarı oldu çok şükür bir sorun yaşamadım hemde 1 kez bile.

BRC taktırdım ankarada güzel bir yere.

Bu normaldir diyen usta utansın bence yaptığı işten.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti kahraman54 » 18 Kas 2009, 23:26

[quote="Bluedays"][quote="socloose"]Lpgden dolayı arada yanabilir. Benimki kendi kendine sönüyor. Sönmezse götürüp serviste söndürtmeniz gerekir. Çok kötü bi gaz alırsanız sebep olabilir ama hep aynı yerden gaz almak bence çok saçma bişey. Kaliteli olduktan sonra istediğiniz yerden alabilirsiniz.[/QUOTE]

Arkadaşlar lütfen kabullenilmiş davranışı sergilemeyin. Kim diyor bunun normal olduğunu hangi usta? Ben tüpü taktırmadan önce takacak olan usta bana en ince detayına, kullanacağı malzemeye kadar anlattı. Motor arızası olacakmı dedim hayır kesinlikle bir kez bile yanmayacak dedi. Dediği gibi de oldu. Bunun neden olduğunu da anlattı. Eğer yeni taktırmışsanız gidin taktırdığınız yere parça ile bu işi çözsünler.
Benim taktıralı 7 ay civarı oldu çok şükür bir sorun yaşamadım hemde 1 kez bile.

BRC taktırdım ankarada güzel bir yere.

Bu normaldir diyen usta utansın bence yaptığı işten.
[/QUOTE]
valla  arkadas  ilk işim taktırdıgım yere  gitmek soyledıgın gıbı  hataları varsa  duzetme  yapsın lar  yoksa  ekran  motor  işareti gormekten  ve servise  gitmekden  usandım artıkın
kahraman54
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cineration » 19 Kas 2009, 11:25

[quote="kahraman54"]SELAM arkadaşlar  bir sorunum var  sizlerden yardım beklıyorum
1 yıl evvel FABIA ALDIM 2005 MODEL 1.4 İ combi special  aldıktan 1yıl sonra  buna  atikel sıralı sızıtem tup taktırdım ve  bakımı geldı  senelık  onu yaptırmak için gitti bakımını yaptılar  dıkakrtımı ceken ben tup taktırdıgım zaman aynı yerden aldım hep fulledemım ama  son bakım oldukdan sonra  baska  yerden aldım lpg gaz  2 km gıtmedım on panelde   MOTOR   RESMI CIKTI   FABIA  YABANCI OLDUGUM DAN  ertesi gun servisi gittim  bana  tup lu fabıa  larda  boyle  sorun oldugunu  her zman aynı yerden  almamı soyledı  ben şimdi  deposunun bıtmesını ve  hep aynı yerden tup gazı almaya  karar  verdım  ŞİMDİ    bu tur sorun hep olurmu  ben her seferınde  servisi gidip bilgisayara  baglatıp  en paneldeki ( eksoz manıfot resmini sildirecenmı  

[/QUOTE]

farklı terlerden yakıt aldığın için ikaz ışığı yanmaz, Aldığın yakıt kötü ise ikaz lambası yanar. Ben Ocak 2009 da fabia aldım ve sık sık şehir değiştiriyorum ve farklı markalardan LPG alıyorum benim ikaz lambabm hiç yanmadı
bilgine
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir