AKÜ SORUNU

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

AKÜ SORUNU

İleti araskk » 19 Kas 2009, 22:00

Arkadaşıma arabamı verdim ışığını açık unutmuş ve akü bitmiş başka bir arabadan takviye yapılmış. şuanda teyp çalışmıyor ve motor arıza ışığı yanmakta servise götürdüğüm taktirde ne kadara mal olur veya daha pratik bir çözümü varmıdır bu işin şimdiden teşekkür ederim. 

araskk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cetin17 » 19 Kas 2009, 23:09

ışık bir süre sonra akü dolunca söner. teyp hakkında bir fikrim yok
Bir öyle şaşılası dünya ki burası, balıklar kahve içerken çocuklar süt bulamıyor. İnsanları sözle besliyorlar, domuzları patatesle... Nazım Hikmet RAN ...
Kullanıcı avatarı
cetin17
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: çetin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: fabia elegance 101 / landirenzo lpg

İleti araskk » 19 Kas 2009, 23:35

sanırım teybe bir kod girmem gerekiyormuş ama nasıl bilmiyorum.

araskk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cetin17 » 20 Kas 2009, 00:10

bende orjinal radyo kitapçığı var. bir bakayım yarın çözemezsen
Bir öyle şaşılası dünya ki burası, balıklar kahve içerken çocuklar süt bulamıyor. İnsanları sözle besliyorlar, domuzları patatesle... Nazım Hikmet RAN ...
Kullanıcı avatarı
cetin17
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: çetin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: fabia elegance 101 / landirenzo lpg

İleti araskk » 20 Kas 2009, 00:17

işte ben o kitapçığı bulamadım yarın bakabilirsen  çok sevinirim :)
araskk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti delidolu » 20 Kas 2009, 01:04

arabayı çalıştırdıktan sonra bisüre kullanmaya devam et akü kendi kendine (malum) şarj olur. kod içinse eğer sende yoksa ya 30 tl vereceksin ya da samimi bir servis bulup rica edeceksin sana ücretiz verecekler. başka seçeneğin yok.
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti C@GL@R » 20 Kas 2009, 01:08

arkadaşınız doğru olanı yapmış en azından arabayı vurdurmamış..ama yine olan olmuş akü bitme durumunda akü takviyesi yapmayacağız arabayı vurdurmayacağız ee ne yapacağız gidip hemen bir akümü alacağız ne iştir bu...
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti araskk » 20 Kas 2009, 02:41

[quote="delidolu"]arabayı çalıştırdıktan sonra bisüre kullanmaya devam et akü kendi kendine (malum) şarj olur. kod içinse eğer sende yoksa ya 30 tl vereceksin ya da samimi bir servis bulup rica edeceksin sana ücretiz verecekler. başka seçeneğin yok.
[/QUOTE]

bu kod kendine özgü müdür yoksa sizin teyp kodunuzu kendime girebiliyormuyum birde bu kod yazarsa nerde yazar kaç hanelidir teşekkür ederim...
araskk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mbarman » 20 Kas 2009, 10:35

[quote="araskk"][quote="delidolu"]arabayı çalıştırdıktan sonra bisüre kullanmaya devam et akü kendi kendine (malum) şarj olur. kod içinse eğer sende yoksa ya 30 tl vereceksin ya da samimi bir servis bulup rica edeceksin sana ücretiz verecekler. başka seçeneğin yok.
[/QUOTE]

bu kod kendine özgü müdür yoksa sizin teyp kodunuzu kendime girebiliyormuyum birde bu kod yazarsa nerde yazar kaç hanelidir teşekkür ederim...[/QUOTE]
teyp kodun arac ile verilen kullanım klavuzlarının içinde ayrıca radyo klavuzu var o klavuzun içindedir. büyük ihtimalle klavuzun kapağının iç kısmına yapıştırılmış bir etikettir
ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR, O GÜN BUGÜNDÜR
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Kırklareli
Arabanız: SEAT LEON 1,6TDİ CR DSG STYLE BEYAZ 2011

İleti maozkan64 » 20 Kas 2009, 11:56

Eğer teypin akıllı kod sistemine sahipse kontağı açıp sağ taraf radyo istasyon arama tuşuna basılı tutarsan ekranda "LEARN" yazısı çıkar, yani radyo aracı tanır ve kod girmeğe gerek kalmaz.

Ama bu şekilde olmazsa delidolu arkadaşın dediği gibi kod için ya servise 30 tl vereceksin ya da samimi bir servis bulup rica edeceksin.
Octavia Collection 2004
Kullanıcı avatarı
maozkan64
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mehmet Alaeddin ÖZKAN
Nereden: Kayseri
Arabanız: Octavia Collection 2004

İleti araskk » 20 Kas 2009, 18:23

[quote="maozkan64"]Eğer teypin akıllı kod sistemine sahipse kontağı açıp sağ taraf radyo istasyon arama tuşuna basılı tutarsan ekranda "LEARN" yazısı çıkar, yani radyo aracı tanır ve kod girmeğe gerek kalmaz.

Ama bu şekilde olmazsa delidolu arkadaşın dediği gibi kod için ya servise 30 tl vereceksin ya da samimi bir servis bulup rica edeceksin.
[/QUOTE]

dediğinizi yaptım(akıllı kod) fakat olmadı ve teyp sanırım 1 saat süreylen kitlendi bu esnada teybin kullanım kitapçığını buldum koduda beraberinde buldum 1 saat sonra tekrar deneyeceğim umarım hallederim kitapçık ingilizce anlamakta biraz zorlndım ama zor bişide yok sanırım akşama halolmuş olur umarım. Kodu daha önce giren bi arkadas var ise ve nasıl yaptığını söylerse iyi olur çunku bendeki teybin kitapçığında türkçe destek malesef yok.
araskk
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir