ikitellide özel servis tavsiyesi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ikitellide özel servis tavsiyesi

İleti cancanamca » 20 Kas 2009, 15:07

Dün yetkili servise gidip aracıma bor katkısı koydurtmak istediğimi söyledim bana kendilerinin yapamıyacağını, tavsiyede etmediklerini söylediler ama ben yaptırmaya kararlıyım, bizim burdaki bağcılar-güngörende bir özel servisden ağzım yandığı için sizin gidip memnun kaldığınız iyi bir usta varsa yarın yani c.tesi günü hem yağı değiştireceğim hemde bor koydurtacağım,
ikitellideki organize san. bölgelerinde bildiğiniz iyi usta tavsiyesine acil ihtiyacım var.

cancanamca
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: choice

İleti cancanamca » 20 Kas 2009, 21:30

ikitellideki ustalardan memnun olan yok herhalde Shocked
cancanamca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cancanamca » 21 Kas 2009, 17:05

iş başa düşünce ne yapayım dedim, biraz düşününce buradaki bosch car service aklıma geldi, sanayiide bilmediğim bir ustada deneme yanılma yapmaktansa bosch a gitmyi uygun gördüm,
hepsiburdan 49 tl ya aldığım nnt bor power ve sanyiide 60 tl ye aldığım 4lt castrol magnetic 10w-40 ile gittim , malzemeler bunlar, yağ ve hava filtresini siz değiştirin birde kaloriferden hışırtı geliyor bir bakıverin dedim.

işlem yaklışık 1 saat sürdü bu aracda normal bakımda bakılması gerken yerlerde bakıldı,

benden;

yağ filtresi için 10tl

hava filtresi için 16tl

işçilik olarakda 25tl aldılar

bu arada triger içinde fiyat aldım

triger seti 140 tl

V kayışı seti 70 tl

devirdaim 90 tl

sıvı conta 10 tl

antifiriz 20 tl

işçilik 150 tl

toplam 480 tl + kdv=566 tl fiyat verdiler, biraz önce yetkili servisi aradım aynı şeyler için 1087 tl fiyat verdi bugün %20 indirimin son günü bugün yaptırırsam 879 tl !

sonuç olarak ben ikitellideki bosch car servisden memnun kaldım tavsiye ederim.
cancanamca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti parsanoto » 21 Kas 2009, 17:08

[quote="cancanamca"]iş başa düşünce ne yapayım dedim, biraz düşününce buradaki bosch car service aklıma geldi, sanayiide bilmediğim bir ustada deneme yanılma yapmaktansa bosch a gitmyi uygun gördüm,
hepsiburdan 49 tl ya aldığım nnt bor power ve sanyiide 60 tl ye aldığım 4lt castrol magnetic 10w-40 ile gittim , malzemeler bunlar, yağ ve hava filtresini siz değiştirin birde kaloriferden hışırtı geliyor bir bakıverin dedim.

işlem yaklışık 1 saat sürdü bu aracda normal bakımda bakılması gerken yerlerde bakıldı,

benden;

yağ filtresi için 10tl

hava filtresi için 16tl

işçilik olarakda 25tl aldılar

bu arada triger içinde fiyat aldım

triger seti 140 tl

V kayışı seti 70 tl

devirdaim 90 tl

sıvı conta 10 tl

antifiriz 20 tl

işçilik 150 tl

toplam 480 tl + kdv=566 tl fiyat verdiler, biraz önce yetkili servisi aradım aynı şeyler için 1087 tl fiyat verdi bugün %20 indirimin son günü bugün yaptırırsam 879 tl !

sonuç olarak ben ikitellideki bosch car servisden memnun kaldım tavsiye ederim.
[/QUOTE]

dostum aracın nedir.
parsanoto
CLASSIC
CLASSIC

İleti cancanamca » 21 Kas 2009, 17:17

2004 101 hp choice
cancanamca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti parsanoto » 21 Kas 2009, 17:22

[quote="cancanamca"]2004 101 hp choice[/QUOTE]

dostum açık ve net söleyim tiriger seti için mükemmel ötesi fiyat vermişler.emin ol 140 liraya bizim bile alma şansımız yok.bu fiyata gözün kapalı değiştir derim.ama muhakkakki orjinal bilya ve kayış olmasına dikkat et.orjinal bilyaları ına markadır kayışı contıtech markadır.
101 lerde toplam 4 tiriger bilyası+2 tiriger kayışı vardır.bunlara dikkat et.v kayış setindede 1 bilya +1 kayış değişir.
parsanoto
CLASSIC
CLASSIC

İleti cancanamca » 21 Kas 2009, 17:31

[quote="parsanoto"][quote="cancanamca"]2004 101 hp choice[/QUOTE]

dostum açık ve net söleyim tiriger seti için mükemmel ötesi fiyat vermişler.emin ol 140 liraya bizim bile alma şansımız yok.bu fiyata gözün kapalı değiştir derim.ama muhakkakki orjinal bilya ve kayış olmasına dikkat et.orjinal bilyaları ına markadır kayışı contıtech markadır.
101 lerde toplam 4 tiriger bilyası+2 tiriger kayışı vardır.bunlara dikkat et.v kayış setindede 1 bilya +1 kayış değişir.
[/QUOTE]
İlginiz ve uyarınız için teşekkür ederim. özellikle markalarını soracağım Thumbs%20Up
cancanamca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hüso » 21 Kas 2009, 18:19

walla daha yeni gördüm organize san. atatürk oto sande 10.sk no:291 uzman oto hüseyin usta orayı mutlaka dene kendisi eskiden  yetkili servis sahibi idi.212 485 50 24
hüso
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti can.tasan » 22 Kas 2009, 01:51

Arkadaslar ben de bu gun ankarada y. servis ozel servis ve bosch servise triger seti icin fiyat sordum. Aracim 101 bg fabia 2003 model ve 55.000 km

Fiyatlar su sekilde:

Yetkili servis Triger seti (su pompasi dahil) 928 TL

(su pompasi haric) 534 TL

Bu ucretler icerisinde 150 TL iscilik var ve su pompasi da degisirse (928 in icinde) +173 TL su pompasi isciligi varmis.

Gergi          : 87

z130 kayis  : 37

z58 kayis    : 18

Broket        : 135

makara 1    :  64

makara 2    :  58

eks. kasnagi : 55

van. kayisi    : 17

Su pompasi  : 221

iscilik   :   150

su pompasi icin ekstra iscilik : 173

%20 indirimin son gunu imis bu gun versem cikmayacagindan indirim olmazmis. %10 olurmus.

Ozel servis fiyati su pompasi ile beraber 375 TL malzeme + 100 TL iscilik

Triger seti : 270

V. Kayis    :   20

V. Bilya     :   20

1,5lt Kirmizi antifiriz :15

su pompasi : 70

indirim :        -20

Bosch car service ise su pompasi dahil 400 TL malzeme + 100 TL iscilik

Triger kayisi

Sare Kayisi

Gergi bilya

sarj gergi bilya

avare bilya

zemberek bilya

silindir bilya

devirdaim

Bosch serviste fiyat bu sekilde ayrica 1 yil parca garantisi veriyorlar ve de yaparken yanimiz da dur bak dedi ki, benim gibi merakli ve neler yapildigini gormek sorular sormak isteyen biri icin yetkili servisi tercih etmemek icin yeterli bir sebep. Parcalari gordum bugun hepsi orjinal imis kasnak ve bilyalar ina marka, kayislar ise continenatl mi ne oyle biseydi. Bakalim begenirsem balatalar filtreler falan da degisecek yakinda...

Sizlerin de yorumlarini bekliyorum

Kullanıcı avatarı
can.tasan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Can TASAN
Nereden: Ankara
Arabanız: 2003 Fabia Elegance 101

İleti cancanamca » 22 Kas 2009, 02:21

can bey aracınız 2003 model yani 6 yıllık (bu arada trafiğe çıkışı nezaman) trigeri daha yenimi değiştiriyorsunuz benim 5. yılım (haziran 2004 trfik çıkışlı) o yüzden geçen bakımda baktırmıştım usta triger iyi 1 yıl daha idare eder dedi ama içim içimi yiyor, sizde 6 yılda birşey olmadıysa bende biraz daha bekliyebilirim diye düşünüyorum kilometrelerimizde yakın benim araçda 54000 de şuan. bu arada hem yetkili servis hemde bosch servis fiyatlarımız farklı buda garibime gitti, mesela benden bosch 150 tl işçilik isterken sizden 100 istenmiş bunların standartı yokmu?
cancanamca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti can.tasan » 22 Kas 2009, 18:28

Adaşım,

Ben araci yeni aldim ve aracin miladi benimle baslasin diye yavas yavas gereken her seyi yeniliyorum. Trigerden basladim, zaten 2 yil gecikmis bile.

Bu gun arabayi bosch servise biraktim usta basladi sokmeye ben de yaninda durup inceliyordum, sokum islemi tamamlandiktan sonra iceriden parcalar geldi fakat zemberek bilya malesef 1 tane kalmis ve onuda benden hemen once gelen araca takmislar, pazar olmasi dolayisi ile hemen temin edemediler ve 2 saatte bitecek olan is icin araba serviste yatacak bir gece ve yarin alacagim.

Neyse gelelim fasulyenin faydalarina, ben de arabayi aldigimdan beri sizin gibi diken uzerinde idim, kopar mi diye korkumdan cok yuksek devvirlere cikmaktan kaciniyordum. Ama bu gun usta soktugu zaman kayisi inceledim oyle pek kopacak gibi durmuyordu acikcasi, uzerinde ufak catlaklar olusmustu ama zarar verecek cinsten degil gibiydi. Ama degistirmekte oldugum icin pisman degilim en azindan diken uzerinde degilim.

Size de tavsiyem degistirin, sonucta arabayi ureten muhendisler bir takim testler yapmislar ve bunun omrune 90.000 km ya da 4 yil demisler. Belki biraz eksik soylemis olabilirler ama onlarin dediklerinin uzerine de laf soylemek bize dusmez.

Bu arada bana da 125 TL iscilik vermislerdi ama duz hesap 100 dediler. Demin biraz daha pazarlik icin sansimi denedim ama nafile.

(Aracin trafige cikisi eylul 2003)
Kullanıcı avatarı
can.tasan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Can TASAN
Nereden: Ankara
Arabanız: 2003 Fabia Elegance 101

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir