biraz kötü ama

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

biraz kötü ama

İleti fantastik » 26 Kas 2009, 22:10

arkadaşlar konu biraz kötü ama sizden yardım almak zorundayım.bizim kardeş yani daha genç sıpa diyeyim validenin arabayla 3-4 gün önce arkadaşlarıyla içmiş ve bitanesi arka koltuğa kusmuş.tabi bizimki sabah ayılınca silmiş biraz.dün arabaya bindim aman allahım kokudan kullanamadım tabi alkolde var koku sinmiş.dün akşam arka koltuğu söktüm evde baya sildim şimdi kurumada aracın içinide sildim ama e yaptıksa bugün hala berbat kokuyo koltuk hala evde ama aracın içi hala berbat.neyle silicem bilgi verin lütfen ve ne yapmalıyım yada.(çamaşır deterjanı suyla sildim)

fantastik
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti y.emre » 26 Kas 2009, 22:20

genç sıpaya söyleyin o çözüm bulsun ve temiz kokana kadar da arabayı vermeyin : )
hatta eve almayın :D
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti iceman70 » 26 Kas 2009, 22:20

Heralde vanish cosla varyap pembe o çıkarır diy düşünüyorum.İğrenç bişey ya alkol kullandım bir kaç kere hiç sarhoş olmadım süperde içiciyimdir ama kullanmam.içmesini bilmeyenlerde içiyor ya orası ayrı bi durum. Ben olsam herşeyi yasaklardım ona çünkü herşeyi geçtik alkollü araba kullanmak resmen katillik... Geçmiş olsun diyim dediğim gibi cosla halleder heralde.
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti skodaizm » 26 Kas 2009, 22:24

Silme ile kokudan kurtulamazsınız. Evde küvet veya banyonun içinde duşu iyice açıp bir şampunan ile yıkayın . Bırakın 3-4 saat süzülsün daha sonra tekrar sampuanlı su  ile yeniden yıkayın. Hem temizlenecek hemde yeni gibi olacak .
   Yanlız kuruması için iyice suyu süzüldükten sonra  arabanın içinde güneşli bir yere parkederek yine 5-6 saat bekletmeniz ve bu sırada camları aralık bırakmanız gerek.

Eğer halı yıkayan bir süpürgeniz var ise bununla da koltukta süzdükten sonra suyu çekip kuruma sürecini kısaltabilirsiniz.

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti iceman70 » 26 Kas 2009, 23:12

vanish kosla nın çok ağır bir kokusu var kokuyuda geçireceğine eminim bence kullanın kesinlikle işe yarayacak benim arabada çok iyi iş çıkardı

iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti skodaizm » 27 Kas 2009, 00:41

Koku  başka bir koku ile bastırılma yoluna giderse,  bastıran kokunun etkinliği bitince ve herhangi bir nemlenme durumunda mideden koltuk dokusuna gecen sıvı yeniden ve daha beter kokmaya başlar.  Bu kokudan kurtulmanın tek yolu iyice yıkamaktır. Ayrıca mide asiti temizlenmez ise döşeme ve alt süngere zamanla zarar verip ufalanmasını ve yırtılmasını sağlar.
__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti fıratt » 27 Kas 2009, 00:49

iğrenç otesi bir durum...hastanelik etmişti kardeşimi şimdiyeAngry
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti tolga_kaan_ » 27 Kas 2009, 11:49

Ben arabayı boyatırken  koltukları söküp  komple  oto yıkamacıda  yıkatmıştım. Durumları vahim görünen koltuklar  yıkandıktan sonra  yeni gibi oldu. Senin zaten tek parçaymış  götür bi yıkamacıya  güzelce  temizlet   çok fazla maliyeti olmaz.  Küvet  fikri de fena değil tabi. Yanlız kuruması  2-3 gün falan sürer. Geçmiş olsun. Bu alkol başa bela  sizin sıpa yine  kusmakla kurtulmuş  bizimki hem ehliyeti kaptırdı hem de kendini bıçaklattırdı :S  Neyse   İyi bayramlar herkese. 
tolga_kaan_
CLASSIC
CLASSIC

İleti zurna1788 » 27 Kas 2009, 13:37

gençlik işte... her gencin başından bu tarz olaylar geçmiştir muhakkak... ama tabiki alkollü iken arabaya kusmak bambaşka bir boyut :)küvet fikrine ek olarak...  küveti sıcak suyla doldurup koltuğu içine atın.KARDEŞİNİZİDE ÜSTÜNE ÇIKARTIN İYİCE TEPELESİN. sonra güzel kokulu bir şampuanla yıkayın. sonra bidaha TEPELETİN. sonrada güçlü bir halı yıkama makinasıyla suyu çekip kurumak üzere 5 saat felan güneşe koyun. ayrıca arabayıda iyice yıkamak lazım tabi iç dış ( HEPSİNİ KARDEŞİNİZE YAPTIRIN BENCE )  :)))
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti cineration » 02 Arl 2009, 14:26

Herkes arabaya kusmanın cezasını kardeşinize kesmeniz gerektiğini belirtmiş.
Bence arabayı kardeşine temizletme. Çünki arabaya arkadaşını kusturan adam da kokudan tiksinir ve arabayı hergün kendisi kullanmayacağı için doğru düzgün temizlemez.  Detaylı temizlik yapan bir yere git bence onlar bunun gibi neleri temizliyorlar.

1999 Depreminde benim arabamın içi çok kötü olmuştu (kan, kusmuk, çiş, çamur vs vs) 10 gün sonra Ankara da OSTİM de detaylı temizlik yapan biryere götürüp temizletmiştim.

Tavsiye ederim.
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir