satıcılar deli ediyor beni

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

satıcılar deli ediyor beni

İleti zaferdurukan » 04 Arl 2009, 23:20

merhabalar tekrardan arkadaşlar

şu aralar yoğun bir şekilde araba bakıyorum kendime fakat hiç istediğim gibi araç değil ama araç sahibi bulamıyorumConfused anlayamıyorum bu insanları araçları hakkında neden dürüst olamıyorlar??? kaldı ki ben kusursuz bir araç zaten beklemiyorum karşımda çünkü istanbulda yaşıyoruz her araçta ufak tefek çizik,darbeiparça değişimi olabilir bu benim için normal.

karşımda ki insanla ısrarla ufak tefek ksurları varsa söyleyin diyaloğu yaşıyorum ama ne hikmetse hepsi full orjinalAngry yahu zaten bu araçları hepsini servise veya çom tanıdık ustaya götüreceğimi ima etmeme rağmen neden yalan söylüyorlar. serviste yalanları ortaya çıkınca  kem küm ediyorlar ne gerek var. ama beni deli eden olay bu da değil asla fiyatttan taviz vermiyıorlar ya servise gidene kadar bravo diyorum.

birde plaka gizliyorlar resimlerde sanki araştırmayacağızAngry

zaferdurukan
CLASSIC
CLASSIC

İleti AhmetH » 04 Arl 2009, 23:29

bu işler maalesef böyle kaporta  sorunlarını  açık  açık  söylerim  bende  ama  mekanik kısım  için yorum  yapmıyorum

şahsen  aracımızın diferansiyelindeki ıstavroz mili kırıldı  ve  ben  çıkma orijinal şanzımanı dağıttırıp  kız gibi çıkma diferansiyel  ile değiştirdim

aynı  olay  hidrolik direksiyon pompası içinde  geçerli  oldu

şimdi   bu  parçaları değiştirdim  çıkmalarıyla  desem  hoşunuza  gidecek mi  ?

bu parçaların  değişimi  aracımın  değirini  düşürür mü   bence  hayır

ama  siz  onca  alternatif varken  benimkini  almak istermisiniz ?

işte  bunlar bu yüzden oluyor..

Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti zaferdurukan » 04 Arl 2009, 23:35

bakın satarken daha açık olmalı. çünkü ne olursa olsun araç servise girince bu sefer alıcının motivasyonu düşüyor ve özellikle pazarlık konusunda satıcı burnu havalarda geziyorsa bu sefer kendim için konuşuyorum 5 kuruş vermem diyerek ordan ayrılıyorum.
  ne olursa olsun ikinci el araç alıyorum ve tabi ki kusurlarının olacağını bilmem gerek  ama karşımda ki insanlarda sanki sattıkları aracı ferrari gibi göstermelerine illet oluyorum
zaferdurukan
CLASSIC
CLASSIC

İleti deniznazım » 04 Arl 2009, 23:51

Millet Malını hint kumaşı sanıyor, biz skoda aldık, adam sadece abi bu senin işini görür dedi, gerisi sana kalmış, kapı kollları kırık sağ arka kapı bozuk sağ ön kapı kitlenmiyor vs. vs. ama önemli olan şu sana zorla al demiyorum. İki bin masraf ettik bin daha edince cıncık gibi olacak yani 3500 aldım 7 bine mal oldu e ben şimdi bunu satmak istesem kaç para vercekler 4000 değer mi yani.
deniznazım
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 05 Arl 2009, 00:08

Ben Allahtan araç alırken çakal satıcıya rastlamadım..Allaha şükür..

Araç bu deyip fazla bişey demediler.Zaten kişileri görünce arabayı servise bile götürmek istemiyordum..

ilk arabamı emlakçıdan aldım.Hemde çek ile..Adam bize güvendi bizde adama..Sonuç : OK

2. arabamı servisten aldım.Tanıdık vardı baktırmadım bile..Sonuç : kazalı yeri varmış ama sorun değil ufak bir şeydi. OK

Son aracımı subaydan aldım.Çok tatlı bir genç subaydı..Taa kayseride adamı bulup aldım.Arabayı ve adamı görünce baktırmak içimden gelmedi bile.Ama içim rahat etsin diye baktırdım servise..Hatası yoktu .Sonuç : OK

Satıcı çok konuşunca sevmiyorum..Bende satarken çok fazla övmem aracı..Adam baksın-baktırsın alsın..Kaldıki sattığım kişilere bende neyi varsa en ufak detayına kadar anlattım..

Satış işi güven işi..Ben Kayseriye gittiğimde arabayı almak için ilk önce arabayı üstüme aldım ondan sonra parayı verdim biraz gezdikten sonra..O kadar güzel ve güven veren bir alışveriş oldu iki taraf içinde..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti MEGAN » 05 Arl 2009, 02:08

Denetimler yokki :S Türkiyede birçok kurum başıboş iş yürütmeye çalışıyor.
-Skoda Octavia A5 1.6 FSI //
-34 EU 8105
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Arabanız: PEUGEOT 307 1.6//MAKYAJLI ALP BEYAZI // 34 EU 8105

İleti AhmetH » 05 Arl 2009, 02:33

bunun denetimi mi oluyor allah aşkına   alıcı olan  karşı taraf  işine  gelirse alıyor  gelmezse  almıyor.

Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti RoadFighter » 05 Arl 2009, 03:09

Herşeye söylenen bir milletiz ama kafamız üçkağıtçılığa iyi çalışır. El bizi aman kandırmasın da biz birşey satarken yolunu buluruz bir türlü!

Hele ki sürekli araç alım satım işi yapanlar ayak üstü bir sürü yalan söylüyorlar.

Tamamen orjinal ve sorunsuz denilen araç için satıcıyı arıyorsun ve birkaç soru sorunca aracın fiyatının neden uygun olduğu anlaşılıyor.

Klima çalışıyor mu? Hayır

ABS aktif mi? Sorunlu

Vs. vs.

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara

İleti MEGAN » 05 Arl 2009, 03:15

[quote="AhmetH"]bunun denetimi mi oluyor allah aşkına   alıcı olan  karşı taraf  işine  gelirse alıyor  gelmezse  almıyor.

[/QUOTE]
eh işte siz böyle derseniz abicim 30 bin tl lik araca 50 bin tl verirsiniz paşa paşa kurulur sürersiniz.. emin olun bizi zengin edecek 100 lerce hakkımız var ve biz hiçbirinden haberdar değiliz..Clap
-Skoda Octavia A5 1.6 FSI //
-34 EU 8105
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Arabanız: PEUGEOT 307 1.6//MAKYAJLI ALP BEYAZI // 34 EU 8105

İleti efsanea_06 » 05 Arl 2009, 18:20

telefondan aradığınız zaman adamın zaten palavra attığı belli oluyor çok konuşan adamı sevmem sadece benim sorduğum sorulara cevap vermesi yeterli

efsanea_06
CLASSIC
CLASSIC

İleti zaferdurukan » 05 Arl 2009, 18:38

satıcıda zaten kendini kandırıyor  ilanlara bakıyorum yemin ederim aynı araçlar aylardır aynı fiyata satılmaya çalışılıyor sebei belli. birde asla pazarlık yapılmaz lafı bana göre satıcının müşteri kaçırmasına sebeb oluyor. direk eliyorsun karşındaki arabayı. madem satamıyorsunuz ozaman indirin kardeşim fiyatı biraz daha esnek olun. 2010 yılına gireceğiz bir yıl daha eski olacak arabalar
zaferdurukan
CLASSIC
CLASSIC

İleti tunsew » 05 Arl 2009, 23:24

Bir de şu durum var bence; hasarlı araçların pek çoğu hafif darbeler sonucu parça değişmiş veya boya yapılmış. Sadece bu sebeple aracın değerinin düşmesi insanın kanına dokunabilir yalnız yalana da gerek yok tabiki, piyasa kurallarının bu hususta daha anlayışlı bir hal alması yalanı azaltabilir. Bunun dışında aracın teknik bir sorunu varsa satıcı tamir ettirip satmalı bence ve de bilgi vermeli. Bazen alıcılarda pek fırsatçı düşünebilir, araç alım satım işleri gereksiz yere problemlerle dolu sebebi fırsatçılık ve düşene tekme atabilme arayışı.
Kullanıcı avatarı
tunsew
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Tuncay Kör
Nereden: Trabzon
Arabanız: octavia 1.2 tsı

İleti yexplorer » 05 Arl 2009, 23:53

olay tamamen para kazanma hırsından kaynaklı 10000 e almış adam kaza yapmış değer düşecek ister istemez sonuç valla billa yemin ederim bişi yok gerekirse bi kaç ustada ayarlıyor satmaya çalışıyor. geçen sene arkadaşın başınada geldi istanbuıldan avensis alacaktı plaka şase adam her şeyi veriyor servise sorun isterseniz diyor. istanbula gidince toyota servisine gidiyorlar beraber. müdürle muhabbeti kurup araca bakıyorlar serviste ok veriyor araç ok diyor kayırları inceleyince 1 sene önce 20000 liralık bi hasar fiyatı adıkları ortaya çıkıyor. adamlar iki aracı birleştirip biiraraç yapmışlar ama sonuçta orijinal diyor
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti WXW » 06 Arl 2009, 00:41

satılık araç

ilk sahibinden ( doktor, aynı zamanda memur ve bayandan)

1996 reno 19 1.4rn. orjinal, hasarsız, full+full.

merkezi kilit(kapıları kitlememe rağmen geçen gece arabaya girmişler anlamadım nasıl, hasar yok)

hidrolik direksiyon(13 yılda 13 parmak kırdım döndürmek için).

ABS'li ( ayağınızı frenden cekince devreye giriyor),

elektrikli camlar (düğmelerin yerini hala bulamadım),

bor katılmamış, LPG işlenmemiş, far ayarı yapılmış,

acil, bmw-mercedes ile takas olunur.
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan

İleti onurhan2006 » 06 Arl 2009, 15:03

[quote="WXW"]satılık araç

ilk sahibinden ( doktor, aynı zamanda memur ve bayandan)

1996 reno 19 1.4rn. orjinal, hasarsız, full+full.

merkezi kilit(kapıları kitlememe rağmen geçen gece arabaya girmişler anlamadım nasıl, hasar yok)

hidrolik direksiyon(13 yılda 13 parmak kırdım döndürmek için).

ABS'li ( ayağınızı frenden cekince devreye giriyor),

elektrikli camlar (düğmelerin yerini hala bulamadım),

bor katılmamış, LPG işlenmemiş, far ayarı yapılmış,

acil, bmw-mercedes ile takas olunur.[/QUOTE]

tam benlik LOL
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti onurhan2006 » 06 Arl 2009, 15:04

güzel proje arabası olur Big%20smile
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti WXW » 06 Arl 2009, 19:32

satarken dikkat edeceğim. arabamı deney tüpü yapmam:)
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan

İleti zaferdurukan » 06 Arl 2009, 20:04

arkadaşlar biliyorum çoğunuz hasarlı araç alma olayına karşısınız ama ben artık ısrarla en azından hafif hasarlı araç bulup onu alacağım ve kendim yaptıracğım. en azından içim rahat olacak ve aracın hasarını kendim göreceğim. şimdik ısrarla neden hasarlı araç almak istiyorsunuz diye sorabilirsiniz.
   en büyük nedeni kısıtlı bütçemle yeni model ve modern bi araba alabilme ihtimalim düşük olduğundan bu yolu seçiyorum yani şaselerine en ufak zeval gelmeyen sadece kapı,çamurluk vs tarzı yerleri zedelenen araçları alma yoluna gideceğim. yanlış mı yapıyorum bilmiyorum ama piyasada ki araçları pek çoğu zaten böyle
zaferdurukan
CLASSIC
CLASSIC

Sonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir