satıcılar deli ediyor beni

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

satıcılar deli ediyor beni

İleti elekci » 07 Arl 2009, 00:29

kardeş gel satayım sana:) tek derdi sürekli forumda tartıştığımız farlarda göz kırpma ve direksiyon sesörü. bir biri ile bağlantılıysa ve sadece direksiyon sensörü neden oluyorsa bu göz kırpmaya masrafı 370 tl.
bunun dışında e-5 karayolunda giderken aracın biri sinyal vermeden önüme atladı adamın tamponu sol tarafı sıyırdı geçti ama adamın arabasının siyah aksamı orada epey bir masraf var gibi gösterdi. bende kaportacıya dedim abi sen bi pasta cila at beğenmezsek boyatırız. bende beğendim. şimdi alacak kişiye bunu anlatacam ve diyecem eğer istersen boyatayım satayım. benim tek derdim orjinalliği bozulmasın....

http://www.sahibinden.com/kazasiz-boyas ... isplayitem

elekci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cancanamca » 07 Arl 2009, 02:03

ya ne biçim satıcılar var en iyisi neden ve niçinini düşünmeden sadece beddua edelim, nede olsa kazıklanmamak için düşünmektense kazık yemek daha kolay.Clap
cancanamca
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: choice

İleti WXW » 07 Arl 2009, 12:06

[quote="cancanamca"]
arkadaşlar herşeyi tek taraflı düşününmeyin, önce kendinizi satıcı yerine koyun,

bunca yıldır öğrendiğim birşey varsa o da sıfır ve sıfır ayarında bir ürünün hata kabul etmediğidir, yani 2009 yılında 2009 veya 2008 hadi belki 2007 araç alacaksanız bu araçlar gerçekden hata kabul etmez boya-değişen gibi şeyler bu araçlarda ciddi fiyat indirimleri gerektirir çünkü muadili hatasız araç bulma şansı hem yüksektir hemde sıfır ları ile ile fiya farkı çok açık değildir,

ancak 3 yaş ve üzeri araçlar özellikle büyük şehir aracı ise çiziği yok lafı üçkağıtçılıkdan öte değildir, ya park yerinde diğer aracın kapısının çarpması yada sokakda yürüyen iyi aile çocukları! nın kasten yaptığı çiziklerin oluşması kaçınılmazdır. Doğma büyüme istanbulluyum ve çevremde yeni, temiz, gıcır gıcır kaliteli bir aracı çiziksiz görmedim daha. inadına bu tip araçları çizen bir topluluk var sanki!

Çizik bir yana dünyada kaza istatisliklerinde 1. olan bir ülkede yaşıyoruz, trafik.gov.tr ye giri bir araştırınız 2008 yılında güzel ülkemde 408.272 adet kaza olmuş el insaf arkadaşlar bir kaza için 2 araç lazım desek 408.272*2=816.544 araçda öyle veya böyle hasar var demektir. bu  ülkede trafiğe kayıtlı kaç araç var dersiniz yaptığım araştırmaya göre türkiyede trafiğe kayıtlı 14 milyon civarında araç kayıtlı, bu nedemek....

Trafiğe kayıtlı her 17 araçdan biri her yıl kaza yapıyor demektir, yani başka bir değişle 17 yıl boyunca bir aracın kazaya karışmama şansı nerdeyse %0 varın gerisini siz düşünün

Sonuç olarak dünyada kaza sıralamsında 1. olan bir ülkede yaşıyorsunuz ve bırakın kazayı araç alırken çiziksiz araç almaya çalışıyorsunuz, sonrada satıcılar yok öyle yok böyle diye topikler açıyorsunuz...

Önce nerde yaşadığınızın idrakine varın sonra neden satıcılar yalan söylemek zorunda kalıyor onu objektif düşünün...

Naçizane tavsiyem sırf bir iki parça değişmiş veya boyanmış diye bir aracı almakdan vazgeçip iyi işçilikle hatası belli olmayan aracı almak yerine ya olayı kabullenip pertten dönmüş veya ağır hasarlı araçları eleyip diğer basit kusurları görmezden gelin yada en iyisi sıfır alın ilk kazayı kendiniz yapıp olayın farkına varın.
[/QUOTE]

Bütün bu olanlar satıcının yalancı olmasını maalesef açıklayamaz.Herkes aracın hasarlı olabileceğini yaşına bakarak tahmin edebiliyor, ancak satıcının hasarsız demesine ve serviste hatalı çıkmasına ve bu sahtekarlığa kızıyoruz.Bize aracının orjınal olduğunu söyleyip, aracı hasarlı çıkınca ne geçiyor eline, hem aracını satamıyor hem sahtekar durumuna düşüyor.Zaten işimize geleni abartmak-ballandırmak, gelmeyeni ise kıskanmak-kötülemek toplumumuza has bir özellik olsa gerek (istisnalar hariç)
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan
Nereden: Ankara

İleti zaferdurukan » 07 Arl 2009, 18:33

wxw ye tamamen katılıyorum dürüst olsun ciğerimizi yesin :)
elekçi araban gerçekten temiz km si düşük ama şu an için o parayı çıkaramam en azından subata kadar
zaferdurukan
CLASSIC
CLASSIC

İleti elekci » 07 Arl 2009, 18:54

bakalım bugün biri gelecek görmeye...:D

elekci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elekci » 07 Arl 2009, 18:54

şubata kadar satılmazsa gelip bakarsın araca yakından. yada istediğin bir serviste buluşuruz. ok.
elekci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cancanamca » 07 Arl 2009, 19:21

ya ne biçim satıcılar var en iyisi neden ve niçinini düşünmeden sadece beddua edelim, nede olsa kazıklanmamak için düşünmektense kazık yemek daha kolay. Clap

cancanamca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti WXW » 07 Arl 2009, 20:30

evet aynen söyleyenler var.tutturabildiğine. nasıl olsa internette, büyükşehir arabası ya, ortaya cıkınca da "o kadar kusur oluverir" diyorlar. yalanın her türlüsü "SAH TE KAR LIK TIR".aracınızın satılmaması riski sizi yalan söylemeniz konusunda haklı çıkarmaz.o bana yalan söylemesin, kusuruna göre kararı ben vereyim.biz dürüst olanları tercih edenlerdeniz. siz ilanda yalan söyleyeni tercih edebilirsiniz, bu satış stratejiside olabilir, ancak bu dogru değildir, kendimi onun yerine de koysam, yanlıştır.adamın yakasına mı yapışıyorlar, tehdit mi ediyorlar yalan söylemesi için, hayır. e o zaman yalan söyleme zorunluluğu nerede?? malını satmak için yalan söyleyen, çürük mal satan pazarcıya kızıyorsunuz(misal), iş araba satmaya gelince malı kimse almaz diye yalan söylesekte olur. yalan söylemeyi savunmamakla, yalanın doğru/mantıklı tarafını anlamaya çalışmak bence çelişiyor.

hadi ben yanıldım düşüncelerimde. peki :

Peygamberimiz bazen çarşı pazarı dolaşır, bir haksızlık ve hile olmaması için kontrolde bulunurdu. Uygunsuz bir şeyle karşılaşırsa, satıcıyı ikaz ederdi. Bir gün Medine çarşısını dolaşırken bir hububat yığınının önünde durdu.

Elini içine daldırdı. Eline bir ıslaklık dokundu ve altından, üstünde olmayan şeyler çıktı. Satıcıya döndü: “Nedir bunlar?” diye sordu. Mal sahibi: “Ya Resulallah, yağmur yağmıştı. Ondan ıslanmış olacak” dedi.

Peygamberimiz, “Neden ıslak kısmını herkesin görebileceği şekilde üste koymadın?” şeklinde azarladıktan sonra: “Müslümanlar arasında aldatma olmaz. Bizi aldatan bizden değildir” buyurdu.

Bir başka ifadesinde de şöyle buyuruyor: “Müslüman Müslüman’ın kardeşidir. Kusurlu bir malı din kardeşine satan hiçbir Müslüman’a bu satış helâl olmaz. Ancak satarken malın kusurunu açıklarsa başka…”

Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan
Nereden: Ankara

İleti zaferdurukan » 07 Arl 2009, 21:55

kısmetse buluşuruz arkadaşım:)
zaferdurukan
CLASSIC
CLASSIC

İleti cancanamca » 07 Arl 2009, 22:01

ya ne biçim satıcılar var en iyisi neden ve niçinini düşünmeden sadece beddua edelim, nede olsa kazıklanmamak için düşünmektense kazık yemek daha kolay. Clap
cancanamca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti zaferdurukan » 08 Arl 2009, 00:06

bu konu daha fazla abuk subuk yerlere gitmeden bence yorum yapmasak iyi olur alakasız yerlere gitmeye başladı bence. konunun başlığı adı üstünde sadece başlıktır bir giriştir.. başlığı atarken konunun anafikrini başlığa sığdıramam satıcılar beni neden deli ediyor onu  paragrafta zaten sundum.
zaferdurukan
CLASSIC
CLASSIC

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir