Yağ Lambası!!!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yağ Lambası!!!

İleti agros » 07 Arl 2009, 14:29

arkadaşlar şöyle bir problemim var.

Aracın yağ lambası arasıra yanıyor ama araçta yağ var. 5000km felan oldu değiştireli. aracı ben kullanırken yanıyor eşim kullanırken yanmıyor. bir de şuna dikkat ettim araçta 3 kişiden fazla olursak yanıyor bu lamba. iki kişi iken bir problem olmuyor. bayramda 500km yi geçik yol yaptım hic yanmadı.

acaba aracın bana gıcığı felan mı var yoksa muhtemel arızalar!

* filtre sorunu mu?
* müşür sorunu mu?
* Yoksa en pisi yağ pompası mı arızalı?

engin bilgi, deneyim ve tecrübelerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum.

simdiden tesekkur ederim!

Kullanıcı avatarı
agros
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: 2011 Toyota Corolla 1.33 Comfort Dual VVT-i

İleti alpino » 07 Arl 2009, 14:37

aklıma ilk gelen müşür oldu. ama pompa arızası da basınç oluşturmadığından müşür uyarı veriyor olabilir. yani en olası sebepler müşür veya pompa arızası. dikkatli olun motor yatak sarmasın yağsız çalışıp.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti C@GL@R » 07 Arl 2009, 16:20

ben o ikazları fabiam yolda kalıncaya kadar dikkat etmeyeceğim heralde eskiden ikazmı vardı onlara pek kafayı takmamak lazım bence gerekli bakımları yaptıktan sonra hiç bir sorun olmaz..peki siz bu lampa yandığında araçta bi değişiklik hissediyormusunuz
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti Güneş » 07 Arl 2009, 18:12

1,5 sene önce benim arabada da olmaya başlamıştı aynı problem. Yağ seviyesini takip ettim, seviye biraz düşünce viraj-yokuş gibi pozisyonlarda ikaz olarak yanabiliyor. O zamandan beri yağı sık takip ediyorum, eksildikçe tamamlıyorum. Birdaha yaşamadım.

Selametler.
Güneş
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ADEPIRON » 07 Arl 2009, 19:44

müşür ne dir ya
Hepimiz, hayatın kısalığından söz ederiz de boş geçen zamanımızı, nasıl değerlendireceğimizi bilemeyiz.
Kullanıcı avatarı
ADEPIRON
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: RAMAZAN
Nereden: Bingöl
Arabanız: OCTAVİA 2006

İleti agros » 07 Arl 2009, 20:13

[quote="Güneş"]1,5 sene önce benim arabada da olmaya başlamıştı aynı problem. Yağ seviyesini takip ettim, seviye biraz düşünce viraj-yokuş gibi pozisyonlarda ikaz olarak yanabiliyor. O zamandan beri yağı sık takip ediyorum, eksildikçe tamamlıyorum. Birdaha yaşamadım.

Selametler.

[/QUOTE]

evet dediginiz gibi bizim buralarda cok yüksek kasisler var onların üzerinden gecince yapıyor dediginiz gibi ama yağ seviyesi normal.
Kullanıcı avatarı
agros
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: 2011 Toyota Corolla 1.33 Comfort Dual VVT-i

İleti alpino » 07 Arl 2009, 20:15

[quote="ADEPİRON"]  müşür ne dir ya[/QUOTE]

motor çalışırken yağ pompasının ürettiği basıncı ölçerek yağlamanın yapılıp yapılmadığını anlamaya yarayan bir çeşit basınçölçer. bu parça arızalandığında veya yağ pompası arızası nedeniyle yeterli yağlama basıncı oluşmadığında bu parça gösterge ekranındak yağ lambasının yanmasını sağlar.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir