*BOĞAZ KELEBEĞİ TEMİZLİĞİ*

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

*BOĞAZ KELEBEĞİ TEMİZLİĞİ*

İleti C@GL@R » 07 Arl 2009, 15:54

aracım havaların soğumasıyla ilk çalıştırma esnasında rolanti düzensizliği titreme yapıyor fakat ısınınca yani iki dakika sonra araçta sorun olmuyor lpg den sanıyordum benzindede yaptı ustam boğaz kelebeğini temizlememiz gerekir dedi yarın öğleden sonra götüreceğim..yakın zamanda temizleten böyle bir sorunu olan be boğaz kelebeği temizliği ile çözen varmı merak ettim..

tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti Bluedays » 07 Arl 2009, 16:09

Kardeş benim araba kalkarken hafif gaz verince titreme yapıyordu kalkınca titreme geçiyordu ama istop ediyordu çoğu kez kaldırmaya çalışırken.
Örneğin rampada geri geri gideceğim hafif gaz veriyorum, o ara farlar sönecek gibi azalıyor araba titriyor ve stop edecek neredeyse eğer çok gaz vermezsem stop da ediyor.

Bu yüzden boğaz kelebeği temizlettim, bujileri değiştirttim.

Aynı sorun devam ediyor. Ne yapmam gerekiyor bilen var mı?
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti C@GL@R » 07 Arl 2009, 16:10

benim ki sadece soğukken yapıyor ilk çalıştırmada iki dakika sonra bir daha yapmıyor sizinki de mi oyle yoksa her zaaman mi yapıyor
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Bluedays » 07 Arl 2009, 17:08

yo yo soğukla alakası yok benim araç sürekli yapıyor aldığımdan bu yana.

Arabayla giderken ışıkta durdun diyelim, kalkmaya çalışırken hafif gaz ver araba kalkmaya yakın stop edecek gibi oluyor. Geri geri giderken de aynı şeyi yapıyor tam gaz vermezsen titriyor. Şimdi bana demeyin ki , bak o kavrama noktasıdır falan :)

Titriyor ve aynı zamanda da farlar sönmüş kadar az aydınlatıyor, araba kalkınca farlarda düzeliyor.

Anlamış değilim.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti C@GL@R » 07 Arl 2009, 17:18

o zaman sizin sorun daha önemli Smile götürmedinizmi servise falan 
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Bluedays » 07 Arl 2009, 20:19

hayır götürmedim yani sürekli servisteyim de benim açımdan bu büyük bir problem olmadığından ve şu an bunu problem olarak algıladığımdan (sayende) :)
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti omer_uzm » 13 Arl 2009, 02:26

Selam... Bende de 2001 101Bg var ... Senin yaşadığın kalkışdaki problemin aynısı bendede var... Bende daha önceden rölanti düzensizliği vardı,
otor devri rölantide 10-8-5-8-10 devirlede gezip sonra stop ediyordu kalibrasyon yaptıla r düzeldi ama senin yaşadığın problem devam ediyoo.. ustaya sordum enjektör yavaş kalıyo değişmesi lazım dedi ama değiştirmeye hiç niyetim YOK..
omer_uzm
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Ömer YILDIRIM
Arabanız: 2001 101 hp Fabia comfort

İleti felicia042 » 13 Arl 2009, 02:34

[quote="Bluedays"]yo yo soğukla alakası yok benim araç sürekli yapıyor aldığımdan bu yana.

Arabayla giderken ışıkta durdun diyelim, kalkmaya çalışırken hafif gaz ver araba kalkmaya yakın stop edecek gibi oluyor. Geri geri giderken de aynı şeyi yapıyor tam gaz vermezsen titriyor. Şimdi bana demeyin ki , bak o kavrama noktasıdır falan :)

Titriyor ve aynı zamanda da farlar sönmüş kadar az aydınlatıyor, araba kalkınca farlarda düzeliyor.

Anlamış değilim.
[/QUOTE]
debriyaj balatasına baktırdınız mı?
Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ayhan
Nereden: Konya
Arabanız: VW POLO 1.0

İleti C@GL@R » 13 Arl 2009, 14:17

boğaz kelebeğini temizlettim arkadaşlar 10 tl aldı usta 2 lirada tinere verdik 12 lira toplam bilginizeSmile araç daha güzel oldu rolanti düzensizliği gitti
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir