Performance Box PD

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Performance Box PD

İleti ADEPIRON » 07 Arl 2009, 18:46

Peformance%20Box%20CR Peformance%20Box%20CR

YENİ NESİL DİZELİNİZİN GÜCÜNÜ ARTIRMAK BİZİM ELİMİZDE Performance Box CR Common Rail pompa sistemli diesel araçlarda fabrika ayarları ötesinde performans ve yakıt tasarrufu elde etmek için tasarlanmış bir üründür. Aracın yakıt basınç kütüğü (RAIL) soketi arasına yerleştirildiğinde yakıt basıncı artar ve ortalama %22 daha fazla güç, %40 daha fazla tork ve %12`ye varan yakıt tasarrufuna ulaşarak büyük avantajlar sağlar. Montaj ve sökülmesi uygulanacağı aracın marka ve modeline bağlı olarak ortalama 15 dakika kadar sürer. aracın yakıt basınç sensörüne giden sinyalleri düzenlemekle birlikte yükselterek yakıt basıncını artırır. Montajı, aracın yakıt basınç sensör kablosuyla pompası arasına seri bağlanmasından ibarettir. Aracın kontrol sistemi dışında uygulandığından araca zarar verme ihtimali yoktur ve aracı garanti kapsamından çıkarmaz.. 2 yıl garantilidir. Performance Box PD Birim basınç sistemli diesel motorlu araçlarda fabrika ayarları ötesinde performans elde etmek için tasarlanmış bir üründür. Montaj ve sökülmesi uygulanacağı aracın marka ve modeline bağlı olarak ortalama 10 dakika kadar sürer. Aracın elektronik ünitesinin dışında uygulandığı için araca veya elektronik aksamlarına zarar verme ihtimali yoktur ve garanti şartlarını zorlamaz. 2 yıl garantilidir.

TAVSİYE EDERMİSİNİZ ARKADAŞLAR YORUMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM RAMAZAN

Hepimiz, hayatın kısalığından söz ederiz de boş geçen zamanımızı, nasıl değerlendireceğimizi bilemeyiz.
Kullanıcı avatarı
ADEPIRON
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: RAMAZAN
Nereden: Bingöl
Arabanız: OCTAVİA 2006

İleti DEEPMURAT » 09 Arl 2009, 02:08

nerede var bu?

FABIA 1.4 TDI AMBIENTE
2007 - 80 HP - BLACK

Kullanıcı avatarı
DEEPMURAT
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: FABIA 1.4 TDI Ambiente

İleti tolga_kaan_ » 09 Arl 2009, 09:24

Farklı forumlarda  farklı markalarda  cihaz kullananlar genelde olumlu yorumlarda  bulunmuştu. Araca ara yazılım  montajı şeklinde  düşünülebilir ve  vaad ettiği rakamları tam olmasa da yakalıyor.  dizellerde  ~ %30  tork artışı sağlıyor. Ama uzun vadede motor için nasıl bir yansıması olur  onu  iyi düşünmek lazım. Grande punto forumuna bi göz atın derim.  "powerbox" şeklinde  ararsanız  daha net sonuçlara ulaşırsınız. Kolay gelsin. Ayrıca  bir firma  bunu denettiriyordu  memnun kalırsanız alıyordunuz ama adını hatırlayamıyorum...İyi günler...

tolga_kaan_
CLASSIC
CLASSIC

İleti iceman70 » 09 Arl 2009, 12:18

İşe yarar diye düşünüyorum ama söyle kaliteli markalardan birinden alırsanız.Çünkü bu araçlar fabrikadan çıkarken ne kadar çok güç üretsin diye programlanmıyor elektronikleri sonuçta dayanıklı olmaları çok daha uzun vadede kullanılmaları daha önemli oldugu için olabildiğince hafif yükleniyorlar motora o yüzden işe yarar diye düşünüyorum.Ama tabi motorun ömrü kısalabilir ama ne kadar kısalır bilemem.Bu benim işlemcimi hız aşırtmama benziyor.İntel fabrikadan 2.13 ghz çekirdek hızı ile çıkarmış ben şuan 3.6ghz'e çıkardım hızını.Şimdi intel saf mıda 3.6ghz'de çalışan işlemciyi 2.13'de çalıştırıyor.Sebebi çok daha uzun süre dayanabilmesi için vede işlemcinin aşırı ısınmaması için yoksa ekstradan bide kaliteli bir sogutma koyup masrafları artırması gerekir :)
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti cineration » 16 Arl 2009, 16:02

arabanın performans değerlerini değiştirmek için motora yapılan müdehaleler motorun ömrünü kısaltır ve arıza yapma riskini arttırır

Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti iceman70 » 16 Arl 2009, 16:37

Ben çok fazla etkileyeceğini düşünmüyorum tamam mutlaka etkiler ama bu çok uzun vadede çıkar zaten o zaman kadar arabayı satarsın :))
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti asdfghjk » 16 Arl 2009, 19:09

Peki, fabrika da çalışan "100 lerce mühendis" yıllarca uğraşıpta bunu akıl edemiyor mu. Hadi akıl edemediler ve yararlı birşey neden vw bunu alıp araçlarına takmıyor. Yapmayın etmeyin yahu. Kaldı ki diyelim bu güç ve torku artırıyor. Neyden nasıl alıpta neye veriyor ki bu oran artıyor ? Örneğin fazla güç olsun istersen yakıt artıyor ama bu hem az yaktırıyor hem de güç ürettiriyor. Böyle şeyleri ben asla önermiyorum. Zaten mantıklı şeyler olsa firmalar araçlara 0 km iken taktırır, haksız mıyım ?
asdfghjk
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir

İleti iceman70 » 16 Arl 2009, 20:09

Haksızsın çünkü dünyaca ünlü  west cost customs garajında bile yeni ecu ve performans kitleri takarak gücü artırıyorlar.Ama ben yukarıda açıklamasını yaptım bilgisayar işlemci örneğinde mühendisler salak değil sadece aracın ömrünü uzatmak için bu şekilde piyasaya sürüyorlar motoru %100 zorlamıyorlar bilerek :)
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 19 misafir