açılmayan bagaj

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

açılmayan bagaj

İleti garzan » 08 Arl 2009, 21:13

Yaklaşık bir hafta önceydi arabadan indim.bagaja koyduğum poşetleri almak için bagajı açmaya çalıştımfakat açılmadı uzaktan kumanda ile açtım kapattım bi kaç kez denedim açılmadı.skoda yardımı aradım bana arka kapılardan birini açın kapatın o zaman açılır dedi. denedim açıldı ama bir haftadır bu şekilde. neden olabilir?

garzan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti balarest » 08 Arl 2009, 22:29

agaj ayarının yapılmadı lazım ben servıste ayarlattım kumandadan ıslem gormuyrdu onemlı arıza degıl

balarest
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Kayseri

İleti ADEPIRON » 08 Arl 2009, 22:29

benimde aynı dediginiz gibi arka kapıyı açınca açılıyor......yardımcı olanlara teşekkürler
Hepimiz, hayatın kısalığından söz ederiz de boş geçen zamanımızı, nasıl değerlendireceğimizi bilemeyiz.
Kullanıcı avatarı
ADEPIRON
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: RAMAZAN
Nereden: Bingöl
Arabanız: OCTAVİA 2006

İleti C@GL@R » 09 Arl 2009, 12:04

ben bagajı sadece içerdeki düğmeden açıyorum normalde nasıl açılıyor fabianın bagajı..
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti fıratt » 09 Arl 2009, 12:08

[quote="caglarkrbyk"]ben bagajı sadece içerdeki düğmeden açıyorum normalde nasıl açılıyor fabianın bagajı.. [/QUOTE]

nasıl açılacak..kapılar uzaktan kumandala açıldıktan sonra kapıları kitlemediğin durece bagaj kapagındaki açma koluyla açılıyor..LOL
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti C@GL@R » 09 Arl 2009, 12:09

[quote="samet"][quote="caglarkrbyk"]ben bagajı sadece içerdeki düğmeden açıyorum normalde nasıl açılıyor fabianın bagajı.. [/QUOTE]

nasıl açılacak..kapılar uzaktan kumandala açıldıktan sonra kapıları kitlemediğin durece bagaj kapagındaki açma koluyla açılıyor..LOL
[/QUOTE]

benim araçda sadece içerden açabiliyorum arakdaşım..merkezi kilit beyninde sorun var ondan olsa gerek bagaj kolu ile falan açılmıyor
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti fıratt » 09 Arl 2009, 13:57

[quote="caglarkrbyk"] [quote="samet"][quote="caglarkrbyk"]ben bagajı sadece içerdeki düğmeden açıyorum normalde nasıl açılıyor fabianın bagajı.. [/QUOTE]

[/QUOTE]

benim araçda sadece içerden açabiliyorum arakdaşım..merkezi kilit beyninde sorun var ondan olsa gerek bagaj kolu ile falan açılmıyor
[/QUOTE]

ustad sen yeni almadınmı arabayı ya bakmadınmı orasına burasına merkezi kilit sorunu uğraştırır..
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti C@GL@R » 09 Arl 2009, 15:04

baktım ustad ama önemli bir kusur olarak görmedim aracın merkezi kilit beyini sadece kumandalarla kapıları açamıyorum diğer tüm fonksiyonları çalışıyor arabamı alırken aldığım arkadaşım pili bitmiştir dedi pil taktık olmadı servise sordum 500 lira istediler o yüzden satan arkadaşım alırkende 500 lira indirim yaptırdım çünkü servis 500 lira istemişti elektrikçi 80 liraya aracın beynine dokunmadan artı bir beyin takarak kapıları kumandadan açtırıp kapattıracak bunuda arkadaş karşılayacak sağolsun... 2 gibi gideceğim onu yaptırmaya
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti cineration » 16 Arl 2009, 15:59

merkezi kilit zaman aldığı ve hassas iş olduğu için işçiliğine iyi para alırlar
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti buraxari » 06 Oca 2010, 13:58

Aynısı başıma geldi bagaj kilitli kaldı ne yaptıysak açılmadı ne kumanda ne anahtar nede kapı açıp kapama ile servise götürdük orada anca açtılar bnce servise git çünkü açılmıyor :))
buraxari
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fıratt » 06 Oca 2010, 14:01

[quote="buraxari"]Aynısı başıma geldi bagaj kilitli kaldı ne yaptıysak açılmadı ne kumanda ne anahtar nede kapı açıp kapama ile servise götürdük orada anca açtılar bnce servise git çünkü açılmıyor :))
[/QUOTE]
açılmıştır herhalde kapısı bagajı orası burası,kaç hafta oldu..Big%20smile
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti barutoglu » 19 Oca 2010, 02:33

Bu bir özellik olmasın. Mesela sıklıkla park ettiğim bir duvar dibi var. bazen şoför kapısını kullanamıyorum inmek için. duvara çarpıyor. ben de yolcu kapısından iniyorum. bu sefer bagajı açmıyor. yani şoför kapısı açılmazsa bagaj kapısını da bırakmıyor. ilkin anlamamıştım sonra tahmin ettim tekrar arabaya binip şoför kapısını açtım. Düzeldi. Fabianın şoför araçtan inmezse bagajı başkalarının açmasını engellemek için bir tedbir olarak düşünülmüş herhalde.

Sür çıkar ağyârı dîlden ta tecelli ede Hakk
Padişah girmez saraya hane ma'mur olmadan.
Kullanıcı avatarı
barutoglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gazi BARUT
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 FABİA SP COMBİ 16V GRANİT GRİ ATİKER FAST SYS

İleti taner_octavia » 19 Oca 2010, 02:54

bence kapı sensorleri arızalı.sofor kapısı veya herhangi bir kapıyı acıtıgınızda tavandaki lamba yanıyor ise bagaj kapısı acılması lazim.kapıları actıgımızda tavan lambası yanmıyor ise bagaj acılmaz.
Octavia'ya hayranım , Elegance hastayım :)
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Taner Semercioğlu
Nereden: Bursa
Arabanız: Kia Sportage

İleti cineration » 19 Oca 2010, 12:35

Benim araba çalışır vaziyetteyken ve şoför kapısı kapalıyken bagaj kapağı dışardan açılmıyor. Normalde anahtar üzerindeki kumandadan kapıları açtığımda (aracı çalıştırmadan)bagaj da dışarıdan açılabiliyor. Ama araç çalışırken içerden bagaj kapağının açılıp açılmadığını hatırlamıyorum.

Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti grey_wolf » 19 Oca 2010, 13:25

[quote="cineration"]

Benim araba çalışır vaziyetteyken ve şoför kapısı kapalıyken bagaj kapağı dışardan açılmıyor. Normalde anahtar üzerindeki kumandadan kapıları açtığımda (aracı çalıştırmadan)bagaj da dışarıdan açılabiliyor. Ama araç çalışırken içerden bagaj kapağının açılıp açılmadığını hatırlamıyorum.

[/QUOTE]

arkadaşlar bu dediğiniz bir araıza değil güvenlik amaçlı bir sistem. isterseniz serviste iptal edebilrler. benimkindede oyle
mesela bir AWM'ye girerken bagaç kontrolu yapıyorlarya o zaman ben kapıyı açıp kapamam lazım ki bagaj açılsın. normal durumda uzaktan kumanda ile açtığınızda bagaç açılır. bu dediğim sadece anahtar kontakta iken oluyor.

2006 Fabia Sedan 1.4 16V Ambiante + landirenzo omegas
Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EROL YÜKSEL
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2006 FABİA AMBIANTE SEDAN 1.4 16V

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir