Skoda Fabia 1.4 TDI Ambiante, bu araç nasıl?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Skoda Fabia 1.4 TDI Ambiante, bu araç nasıl?

İleti serkant » 09 Arl 2009, 02:36

Merhaba Arkadaşlar,

2001 Model Felicia glx-i aracımı geçen hafta satmış bulunuyorum. İyiydi, güzeldi, hoştu ama maalesef şu lpg olayındın bıkmıştım artık. Bu güne kadar hep lpg'li araç kullandım. Çok sorun yaşamasam da bıktırdı. Aşağıdaki ilanda belirtilen arabayı almak istiyorum. Ancak Fabia hakkında özellikle dizel modelleri hakkında bilgim yok. Bilgili arkadaşlardan ricam, bir el atsınlar da bu araba hakkında fikir versinler bana. Satıcıyla görüştüm. En son 19.750 diyor.  Boyasız ve darbesizmiş. Tabiki kontrolleri yaptıracağım ama bu fiyata uygun mudur? Arabayı özellikle eşim kullanacağı için :)    dizel motorlardan biraz korkuyorum. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

http://www.sahibinden.com/skoda_fabia_1 ... isplayitem

serkant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mbarman » 09 Arl 2009, 10:48

sağ ön far sol fara göre daha yeni duruyor. ışıktan bukadar fark etmemesi gerek. ama fiyat bence uygun. şahsen ben kendi aracımı 22000 den aşağı vermem
ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR, O GÜN BUGÜNDÜR
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Kırklareli
Arabanız: SEAT LEON 1,6TDİ CR DSG STYLE BEYAZ 2011

İleti ihsann » 09 Arl 2009, 19:45

Sedan düşünürseniz forumdan bi arkadaşımız ilan vermişti;
http://www.sahibinden.com/2006_model_sk ... isplayitem
ihsann
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti serkant » 10 Arl 2009, 02:15

Benim için sorun yok ama eşim Sedan olan araçları maalesef kullanamıyor. Arka tamponu sürtüyor bir yerlere. Tecrübeyle sabittir :)      

Cevap yazan arkadaşlara teşekkür ederim. Diğer arkadaşlardan da mesaj bekliyorum.
serkant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti MEGAN » 10 Arl 2009, 02:21

10 numara Tertemiz Skoda ;) Hayırlısı neyse o olsun abicim..!
-Skoda Octavia A5 1.6 FSI //
-34 EU 8105
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: PEUGEOT 307 1.6//MAKYAJLI ALP BEYAZI // 34 EU 8105

İleti oguz » 10 Arl 2009, 11:53

evet evet. km az dizellere gore:D 2007 model eger dedigi gibi degişeni yoksa bakımları sorunsuz yapılmıssa kacmaz diye dusnuyorum guzel araca benziyor fiyat olarak bilemem ama.

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti elekci » 10 Arl 2009, 13:04

Arkadaşım bosh servisinde çalışıyordu 2 ay öncesine kadar. ağırlıklı dizel araçlara bakıyorlardı. bana söylediği şeyi sizlerle paylaşmak istiyorum. "aracın ne olduğu farketmez diyor dizel araç alacaksan gideceksin sıfır veya kmsi düşük bir araç alacaksın 80bini geçince elinden çıkarmaya çalışacaksın"  birde motorda  bir sorun olsun tamiri çok yüklü oluyor... eniştemin aracı 3 ay önce uzun yolda arıza yaptı 4000liraya çıktı daha buna benzer cok örnek var.
Ben bunu kaskoya benzetiyorum. kaza yapmazsan paran boşa gidiyor ama boşa gidecek diyede 1 sene boyunca tedirgin araba kullanmakta mantıklı değil. ufak çaplı ilk kazada zaten amorti ediyor verdiğin parayı. aynı dizel araç almakta böyle şansına ve kullanımına göre motora zarar gelmezse yakıt parasından epey kâr ediyorsun ama bu tip bir arıza olduğunda bir birini amorti etmiş oluyor....
ben o kadar şanslı olmadığım için güvenemiyorum:D

( http://www.sahibinden.com/kazasiz-boyas ... isplayitem )
elekci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mbarman » 10 Arl 2009, 13:19

[quote="elekci"]Arkadaşım bosh servisinde çalışıyordu 2 ay öncesine kadar. ağırlıklı dizel araçlara bakıyorlardı. bana söylediği şeyi sizlerle paylaşmak istiyorum. "aracın ne olduğu farketmez diyor dizel araç alacaksan gideceksin sıfır veya kmsi düşük bir araç alacaksın 80bini geçince elinden çıkarmaya çalışacaksın"  birde motorda  bir sorun olsun tamiri çok yüklü oluyor... eniştemin aracı 3 ay önce uzun yolda arıza yaptı 4000liraya çıktı daha buna benzer cok örnek var.
Ben bunu kaskoya benzetiyorum. kaza yapmazsan paran boşa gidiyor ama boşa gidecek diyede 1 sene boyunca tedirgin araba kullanmakta mantıklı değil. ufak çaplı ilk kazada zaten amorti ediyor verdiğin parayı. aynı dizel araç almakta böyle şansına ve kullanımına göre motora zarar gelmezse yakıt parasından epey kâr ediyorsun ama bu tip bir arıza olduğunda bir birini amorti etmiş oluyor....

[/QUOTE]
diesel araçlar sorunlu ve sağlam olmadıkları için ticari taşıtların nerdeyse %100 ü diesel motora sahip. birkaçyüzbin euro verip o otobüsleri kamyonları falan boşuna kullanıyor o vatandaşlar. zaten keriz hepsi. şanslarına bir arıza açarsa görürler analarının....
yorum yazmadan biraz araştıralım arkadaşlar. öyle kulaktan duyma laflarla yorum yapılmaz
ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR, O GÜN BUGÜNDÜR
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Kırklareli
Arabanız: SEAT LEON 1,6TDİ CR DSG STYLE BEYAZ 2011

İleti elekci » 10 Arl 2009, 14:56

[quote="mbarman"][quote="elekci"]Arkadaşım bosh servisinde çalışıyordu 2 ay öncesine kadar. ağırlıklı dizel araçlara bakıyorlardı. bana söylediği şeyi sizlerle paylaşmak istiyorum. "aracın ne olduğu farketmez diyor dizel araç alacaksan gideceksin sıfır veya kmsi düşük bir araç alacaksın 80bini geçince elinden çıkarmaya çalışacaksın"  birde motorda  bir sorun olsun tamiri çok yüklü oluyor... eniştemin aracı 3 ay önce uzun yolda arıza yaptı 4000liraya çıktı daha buna benzer cok örnek var.

[/QUOTE]
diesel araçlar sorunlu ve sağlam olmadıkları için ticari taşıtların nerdeyse %100 ü diesel motora sahip. birkaçyüzbin euro verip o otobüsleri kamyonları falan boşuna kullanıyor o vatandaşlar. zaten keriz hepsi. şanslarına bir arıza açarsa görürler analarının....
yorum yazmadan biraz araştıralım arkadaşlar. öyle kulaktan duyma laflarla yorum yapılmaz
[/QUOTE]

senin söylediklerinle yola çıkarsak çiftçiyede benzinli motor yaptırmak lazım.. sen yanlış değerlendiriyorsun olayı. ticari araçlar farklı. onlar hergün yollarda olup günlük 100 kmden aşağı yol yapmayanlar için geçerlidir.
elekci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti abdullah » 11 Arl 2009, 00:18

bu fabianın kilometresiile oynanmış iyice araştırın forumdan bi arkadaş bakmış bu araca
Kullanıcı avatarı
abdullah
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: 2005 fabia special gıranit gıri

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir