90 BİNİ GEÇMİŞ ARACI 46 BİNE İNDİRMİŞLER

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

90 BİNİ GEÇMİŞ ARACI 46 BİNE İNDİRMİŞLER

İleti felicia042 » 11 Arl 2009, 10:52

ikinci el araç alıp satan kişilerin sıkça başvurduğu işlem bu, maalesef km düşürüyorlar. aslında aracı satanda kabahat yok km düşüren ustalarımızda kabahat tahminimce 40-50 lira için bu işi yapıyorlar. polisimizde bu işin üstüne düşse bakın nasıl kaybolurlar ortadan.

Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ayhan
Nereden: Konya
Arabanız: VW POLO 1.0

İleti puZZle » 11 Arl 2009, 12:21

Bana da Ankara'da bir büyük servis (skoda servisi) km ile oynanmış araç satmıştı. aracı servisten alıyorum, başka bir araç alsaydım zaten bu servise gösterecektim diyerek araca baktırmadım. daha sonradan aracın km ile oynandığı ve hasarsız dedikleri aracın önden ve arkadan iki hasarı olduğu ortaya çıkınca aracı iade edip paramı geri aldım.

arkadaşlar bunu neden yazdım. araç aldığımızda bazılarımız güvendiği bir ustaya, bazılarımızda servise götürüyor. servise güvenmeyin!!! illaki sizin hakkınızı koruyacağına inandığınız, güvendiğiniz bir ustaya daha gösterin aracı.
ayrıca aracın km ile oynayan şahıs için dolandırıcılıktan suç duyurusunda bulunulması lazım. tamam siz paçayı yırtmışsınız ama, yaptığı bu ******izin yanına kar mı kalacak!!!
puZZle
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Bluedays » 11 Arl 2009, 12:59

Burada bende hep aynı şeyi savunuyorum. Vatandaşımızın huyudur. Ucuzsa vardır birseyi diye gidip de tamirciye güvenmez. Götürür, en pahalı servislere 3 kat pahalı fiyata yaptırır arabasını.

Çok örnek var ya. Arkadaşın sağ ön kapının camı kapanmıyordu biliyorsunuz 2-3 liralık bir aparatı var onun değişmesi yeterli oluyor. Götürdü, adamın komple cam mekanizmasını değiştirmişler 325 TL aldılar.  Normalde en baba tamircinin 20 liraya yapacağı bir iştir!

Elini versen kolunu kaptırırsın. Güvenmeyeceksin bu adamlara. Birde dostum madem servisten böyle bir kazık yedin yaz şuraya adını vatandaş da kazık yemeye devam etmesin gitmesin o servise.

Bu adamları cezalandırmak lazım. Ben olsam bana satsalar o aracı şahidim falan da varsa verirdim savcılığa.

Ne zannediyor bu adamlar kendilerini?
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti C@GL@R » 11 Arl 2009, 13:04

şimdiye kadar 3 kez servis kapısından girdim allaha şükür ufak şeylerdi kimisinde para almadılar kimisindede çüzzi miktarlar aldılar fabia almadan önce 206 almayı düşünüyordum servis kontol için 20 lira aldı tam exper raporunu da çıkardılar.. bence gayet ucuz sonrasında fabia nin 20 km hıza ulaşınca kapıları otomatik kapama özelliğini açtırdım para almadılar..sonra le olduğu belitsiz bir elektrikçiye aracımı bağlattım oda arka kapıları iptal etti servise gittim onuda ücretsiz yaptılar..
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti serkant » 12 Arl 2009, 03:51

Can hocam,

Sonuçta ilanda verilen km'ye göre gidiyoruz ve ona göre fiyat biçiyoruz. Mesajımda da yazdığım gibi arabada küçük bir boya vardı. Elektronik kontrolünde de bir problem çıkmadı. Ancak, km ile oynama olayına gelince orda bir durmak lazım. Eğer mesajından yanlış anlamadıysam, satıcıları biz alıcılar bu işe yönlendiriyoruz. Buradaki satıcı, km ile oynamadan dürüstçe davransaydı, biz de ona göre fiyat biçer; sorun olmadığını öğrencince de alırdık. Düşün bir kere, 2 sene içinde 100 bin km yapmış bir araç. Neredeyse arabanın üstünden inmemişler. 400 bin gider, 500 bin gider  orası ayrı mesele. Alnımızın teriyle  gece gündüz çalışarak bir arabaya almaya kalkıyoruz sonra da neyle karşılaşıyoruz.

Sonuçta hata nerde biliyor musunuz? Öyle bir memlekette yaşıyoruz ki tüketiciyi koruyan ne bir kanun var ne de  vicdan denen bir şey.  Düşünün, şimdi ben bu arabayı alsaydım ve sonra da birkaç sene sonra satmaya kalksaydım düşeceğim durumu düşünebiliyor musunuz?  Sonuçta şu sözü herzaman hatırlamak lazım " Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste".
serkant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti C@GL@R » 12 Arl 2009, 12:41

[quote="cancanamca"]Ben yine sizlerden........[/QUOTE]

Thumbs%20Up  size katılıyorum..çünkü benim aracım 147 bin km de aldığımda 144 bindeydi ve ben bu km yi bilerek aldım çünkü benden önce kullanan kişi bayandı ve bu km nin büyük bir kısmını uzun yolda mecburiyettten yaptı.. sonra aracın 130 bin de ağır bakımlarını yaptırdı şimdi burda çoğu arkadaş 90 bin km lik aracımı alır yoksa bendeki 147 binlik aracımı tabiki kmsi tüsük olanı ama benim araçda ne boya ne değişen var tamamıyla orjinal ve ben bu aracın bakımlarını yaptırdığım sürece 500 bin km yi de sorunsuz geçiririm...bizim insanımızı km anlayışı yüzünden milleti böyle km yi düşürmeye itiyoruz..uzun yolda 100 bin yapmış aracı şehiriçinde 30 bin yapmış araca tercih etmem...

tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti Bluedays » 12 Arl 2009, 12:50

Yazdıklarına katılmıyorum arkadaşım bunun hiçbir açıklaması olamaz. Neden üçkağıtçılık yapmak zorunda kalıyor diye bir yorumu kabul etmiyorum. Üçkağıtçılığın zorunlu olduğu hiçbir durum yoktur. Toplum olarak alıştığımız için tepki vermediğimiz için bu adamları bu zorunluluğa itiyoruz bence. Bu adamı versen savcılığa yese cezayı bir daha cesaret edemez değil mi bunu yapmaya?
Ne yapıyoruz biz? Allah'ından bulsun diyip, çekiliyoruz köşemize.

Adam ne yapıyor? Ahmet'e olmazsa, Mehmet'e satıyor.

Olan yine vatandaşa oluyor. Kişisel zevklere kimse müdahale edemez ki.

Kimisi düşük model, düşük km li araç almak ister ,

kimisi modeli yüksek olsun km si önemli değil der.

kimisi için ikisi de önemli değil arabanın gidişi, konforu önemlidir.

Bunlarla tüketiciyi yargılayamayız. Ama satıcı için esas olan durum dürüstlüktür.

Malını kusurlarıyla alıcıya bildirmeli, bu neticeyle satışını gerçekleştirmelidir.

Ben arabamı satarken hatasız, boyasız yazmıştım. Her arayan internette yazdığım halde tekrar soruyordu. Hata boya var mı???

Artık bıkmıştım sorulardan.  Bir bayan aradı dedi ki,

Şu an siz aradığımız 4. satıcısınız. 3 arabaya baktık. 3'üde hatasız yazıyordu. 3'ünüde götürdük gösterdik ve ne hatalar kusurlar çıktı inanamazsınız dedi.

İşte bu kadar adi insanlar var piyasada.

Bunlar yüzünden de dürüst insanlara bile güvenemiyor vatandaşlarımız.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti SELİM_ANK » 12 Arl 2009, 15:04

ata plazaya gidelim dediğinizde adamın yüz halini merak ettim şimdiSmile çok geçmiş olsun dikkatli olmak lazım..
Kullanıcı avatarı
SELİM_ANK
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Elegance 2003

İleti cancanamca » 12 Arl 2009, 16:41

ya ne biçim satıcılar var en iyisi neden ve niçinini düşünmeden sadece beddua edelim, nede olsa kazıklanmamak için düşünmektense kazık yemek daha kolay.Clap
cancanamca
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: choice

İleti isikayhan » 12 Arl 2009, 17:33

ilanın 18 kasımdaki hali google'ın önbelleğinde (cache) duruyor, o zaman 52.000 km'deymiş ve fiyat 21.000 TL'ymiş:

Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Octavia 2009 1.6 MPI Facelift Elegance Tipt.

İleti serkant » 12 Arl 2009, 18:02

işin komik tarafı, ben şu anda araç kaç km diye sorduğumda (ilan tarihinde 52 bin yazıyordu, ben de doğal olarak biraz daha binmişlerdir demiştim) 46. 750 demişti sayın satıcımız. Nedenini sorduğumda, satılıncaya kadar o km'ye yaklaşacağı için demişti. Ben ne düşünceli satıcılar var demiştim :))
serkant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti somet » 13 Arl 2009, 04:00

araç alırken çok dikat etmek gerek teknoloji ile hertür hileler yapılıyor artık

Kullanıcı avatarı
somet
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Bursa

Önceki

Fabia