Yetkili Serviste Fabiamla Kaza Yaptılar :((

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yetkili Serviste Fabiamla Kaza Yaptılar :((

İleti mkemal » 18 Arl 2009, 10:16

Arkadaşlar günaydın, uzun süredir yazamıyodum ama bu konuyu sizlerle paylaşmak istedim. 2008 Model zamanında sıfır almış olduğum Fabia II aracımla Ankara Ata Skoda Servisi kaza yaptı. Test sürüşü yaparken kaza olmuş dediler daha raporlarını falan inceleyemedim ama tampon yok, ön sol çamurluk değişecek, tüm ön takım değişecek, direksiyon hidrolik pompası v.b. gitmiş. Hasar ağır sayılır açıkçası..

Şimdi benim arabamı tamir edecekler ama zararımı kim temin edecek??Araç orjinaldi gitti, ön takım düzen tutar mı bilinmez?

Siz siz olun sakın arabanızı çok çok mecbur kalmadıkça bırakmayın arkadaşlar....

Ben arabayı değiştirmelerini istiyorum ama kaç gündür ses seda yok..

Sizce haklarım nelerdir ne yapmalıyım. Teşekkürler 

mkemal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti bagci35 » 18 Arl 2009, 10:41

Geçmiş olsun arkadaş.
bagci35
CLASSIC
CLASSIC

İleti ADEPIRON » 18 Arl 2009, 10:50

BENDE 2 EL ALDIM FABİAMI BOYALIYMIŞ ARABAM SATARKEN FİAT ÇOK DÜŞERMİ?
Hepimiz, hayatın kısalığından söz ederiz de boş geçen zamanımızı, nasıl değerlendireceğimizi bilemeyiz.
Kullanıcı avatarı
ADEPIRON
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: RAMAZAN
Nereden: Bingöl
Arabanız: OCTAVİA 2006

İleti Konyalım » 18 Arl 2009, 10:51

mKemal arkadaşım büyük geçmiş olsun, arabanı güzelce servise yaptır, yaptırdıktan sonra git hem ceza davası aç, hemde hukuk davası aç kazanırsın, 3-5 yıl sürer ama çatır çatır da hakkını alırsın, mallarına tedbir bile konulmasını isteyebilirsin...

Konyalım
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti omer_uzm » 18 Arl 2009, 10:56

Geçmiş olsun ... sikayetvar.com sitesine bi yaz bakalım skoda ne cevap verecek çok faydalı bi sitee...
omer_uzm
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Ömer YILDIRIM
Nereden: Ankara
Arabanız: 2001 101 hp Fabia comfort

İleti C@GL@R » 18 Arl 2009, 10:58

evet sikayetvar.com dan yaz firmalara istediğimi yaptıramayınca oraya yazdınmı hemen sana ulaşıyorlar..illa şikayet etmek lazım bunları..
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti hetepe » 18 Arl 2009, 11:27

Anlattığın duruma göre aracın ağır hasarlı sayılır.Düzgün yapsalar ve sonradan sorun çıkmasa bile hakkını aramalısın.Aracın şimdiki durumunu, tamir aşamalarını resimleyerek sıkı takip et.Kaskonu falan kullandırmayacağına göre büyük olasılıkla çıkma, tamirli parça kullanacaklardır, çünkü ceplerinden çıkacak bir masraf, en ucuza kapatmaya bakacaklardır.Vuruklu aracın diğerlerine göre tabii olarak değeri düşecektir..Yapabilirsen kendilerinden bu duruma ilişkin imzalı tutanak gibi resmi ya da değil bir belge almaya bak, ilerdeki hukuk sürecinde kullabilirsin.Sonrasını da bir avukattan yardım al.
Geçmiş olsun, o kadar da dedik ATA ya uğramayın diye tok ve rahat servis onlar, satış ve müşteri tutma kaygıları yok...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti jel » 18 Arl 2009, 11:40

eğer yeni bir araç vermezlerse kesinlikle dava açmalısın. yeni araç vermeyeceklerini anlarsan yazılı olarak taleplerini ilet. yazılı belgenin bir örneğini kendine sakla. dava çok rahat kazanılır. böyle bir rezalet olamaz, yaptırıp vermek ne demek ya?
jel
CLASSIC
CLASSIC

İleti mkemal » 18 Arl 2009, 11:57

Arkadaşlar, hepinize teşekkür ediyorum. Bugün ilk işe kaza raporunu, kaza fotoğraflarını ve diğer belgeleri almakla işe başlayacağım. Burada da yayınlayacağım. Ama bildiğiniz üzere burası Türkiye herzaman hakkınızı arasanız da alabiliyor musunuz tartışılır. 

Öyle bir durum ki hem madur olmuşsunuz hem mesai harcıyorsunuz, hem de dava v.b. ile uğraşarak moraliniz bozuluyor. Halbuki bizler söylemeden kurumsallığa ulaştığını idda eden firmaların bize yardım etmesi gerekmez mi?

Yoksa neden yetkili servise arabamızı götürelim ki dışarıya göre 2 kat para vererek... Umarım ömrüm yeter de sonuna kadar hakkımı arar inşallah karşılığında birşeyler alırım...
mkemal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cnydn » 18 Arl 2009, 12:01

Neredeyse 10 yıldır skoda sahibiyiz. Ata ile hiçbir ilişkimiz olmadı.. Sadece geçen gün fiyat sormak için aradım.. Bana hiç sıcak gelmiyor Ata..
And'daki patronu biraz tanıyorum. Kendisi servisçilikten yetkili satıcılığa gelmiş birisi diye biliyorum. Cumburlop diye yukardan düşenlerden değil.. Kendi bordo superbini de test aracı olarak insanlara kullandırtıyor mesela..
ANDdaki servisin de muhteşem olduğunu söyleyemem, ama bir sıkıntıyla karşılaştığım zaman ulaşacağım insanın biraz daha insan olması beni mutlu kılıyor

Size de çok geçmiş olsun. Bence profesyonel hukuki destek alın.

cnydn
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: 2010 Octavia 1.4TSI Elegance

İleti Melih » 18 Arl 2009, 12:11

Öncelikle çok geçmiş olsun.
Bence kesinlikle bir avukatla işi takip etmelisiniz. Avukat bilir kişi raporlarını tuttursun sizde açın davanızı o ******izler uğraşsın. Bu ne biçim iştir, insanlar dişlerinden tırnaklarından arttırdıkları ile sahip olduklarını 3 5 kendini bilmez böyle heba etsin diye mi çabalıyor? Valla bana kalırsa test sürüşü falan hikaye benim bildiğim o işler trafiğin yoğun olmadığı yerlerde yapılır.
DOĞRU SENDELER AMA YIKILMAZ...
Kullanıcı avatarı
Melih
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Melih
Nereden: Aydın
Arabanız: Toyota/Corolla/1,33/2012

İleti elekci » 18 Arl 2009, 12:16

arkadaş bence haklarını tam öğrenmek için ya tüketici kurumuna git yada avukata git. yanına bilir kişi iste git ata skodaya rapor tuttur.  aracının kasko bedeli üzerinden saydırıp üzerine farkını ödeyerek sıfırını alabilirsin...  bu benim düşüncem tabiki ama şunu belirtmeliyim ki aracınızı tamir edip geri vermeleri ve bunun karşısında hiç bir bedel ödememeleri düşünülecek en son olasılıktır. sakın yanlarına bırakma...
elekci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti felicia042 » 18 Arl 2009, 13:08

bence aracın kasgosunu devreye sok perte çıkar arabayı. en mantıklısı bu bence. daha sonra kalan zararını  servis karşılasın. onlar içinde çözüm olur. senin içinde rahat eder.
Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ayhan
Nereden: Konya
Arabanız: VW POLO 1.0

İleti mkemal » 18 Arl 2009, 13:27

Melih Bey, en çok ağırıma giden de sisin bahsettiğiniz inanın daha banka kredisi ödüyorum. En az 5 sene bineceğim diye almıştım ve zamanında 32.000TL para vermiştim. <bugün araştırdım kazadan sonra değeri en fazla 20.000 eder diyorlar. Orjinalken 24.000 eder diyorlardı nerden baksanız 4000TL zarar üstüne aracın düzen tutp tutmayacağını da bilmiyorum. Dün gittim arabayı bana göstermediler. Daha çok moralim bozulurmuş. Kendi arabama bakamıyorum. Ben anlamadım nasıl bir ülkede yaşıyoruz....

mkemal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BaTeRRiiSStt » 18 Arl 2009, 14:21

Arkadaş kusura bakmada sende biraz pasifsin galiba nasıl olur da arabamı bana göstermezler sana göstermicez dediler sende tamam dedin öylemi?dağıtırım o servisi.. hiç vakit kaybetme avukata git noterde al yanına arabanın hangi tarihte servise ne için girdiği bellidir kazalı olduğu tutanağını tuttur ver mahkemeye..
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti hetepe » 18 Arl 2009, 14:24

Arabayı göstermemeleri bence art niyetten kaynaklanıyor.Orada bulunan hasta bir akrabanız değil, altı üstü bir araba.Mutlaka görün ve devamlı takibedin.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti bilin » 18 Arl 2009, 14:50

öncelikle geçmiş olsun.mahkemeye gitmeyi düşünüyorsan elinde mutlaka kaza yapıldığına dair belge(rapor)ve resimler olmalı.bende sürekli oradan servis alıyorum.bir sorunumuz olması ama bu olmayacak anlamına gelmez.
bilin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti quickcan » 18 Arl 2009, 17:38

adları kötüye çıkıyor aslında direk değiştirsede uğraşmasa zamanında babamın arkadaşı da toyota mı ne almıştı sıfır arabanın şasesi kayıkmış yan yan gidiyodu 5 yılları mahkemede geçmişti sonunda arabanın parasını aldılar... ata ya gelince sahibini az çok tanıyorum tamam çok sıcak kişiler değil ama iyi insanlar bence..Smile

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

Sonraki

Fabia