Yetkili Serviste Fabiamla Kaza Yaptılar :((

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yetkili Serviste Fabiamla Kaza Yaptılar :((

İleti iceman70 » 18 Arl 2009, 18:08

bence değiştirin ileride satarken kazalı diye pek bakan olmaz ve ucuza gider bide düzen tutmazsa oda var.Çok büyük geçmiş olsun

iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti tunsew » 18 Arl 2009, 19:17

Onların senden yapmanı istedikleri hiçbir şeyi yapma, araştır en doğru olanı yap derim, seni kandırmak isteyecekler, hasar büyük belliki, idare eder yanı yok bunun, hiç acele etme sabırla üzerine git kardeş. Geçmiş olsun, artık kanunlar konuşur...
Kullanıcı avatarı
tunsew
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Tuncay Kör
Nereden: Trabzon
Arabanız: octavia 1.2 tsı

İleti skodaizm » 18 Arl 2009, 19:41

[quote="hetepe"]Arabayı göstermemeleri bence art niyetten kaynaklanıyor.Orada bulunan hasta bir akrabanız değil, altı üstü bir araba.Mutlaka görün ve devamlı takibedin.
[/QUOTE]
   Aynı şekilde düşünüyorum.

Arabanın demekki büyük bir hasarı var. Yoksa yoğun bakımda mı ki, mikrop kapar sanki size göstermiyorlar?  Sonuçta sizin malınız.
  Sizin yüzünüzü biraz  munis bulmuşlar demekki. Arabasız kaldığınız sürede bile size araba tahsis etmeleri gerek.
 Arabayı ne o şekli ile, ne de tamir edilince kabul etmeniz hata olur. Hakkınızı arayın.

__Hakan Ün__ 

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti quickcan » 18 Arl 2009, 19:53

abi nası moraliniz bozulur diolarConfusedConfused bizim arabaya da aynısı olsa Allah korusun öylemi diecekler ben orayı başlarına yıkarım nasıl göstermiyolar... siz hakkınızı arayın ve bol bol fotoğraf çekin tarihli saatli...

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti AhmetH » 18 Arl 2009, 20:21

arabanın   hayatı kaymış  belli ,  tüm alt takımı değiştirecek, hidrolik direksiyon pompasına kadar  hasar varsa arabın  önü yok  deseler  yeridir.  şaseside  kaymıştır onun  hidrolik  krikoya  çıkararak   kastıra  kastıra  eski  ölçülerine  açmaya çalışırlar birde...

bence  elinizden  geleni  yapın  böyle bir olay kabul edilemez. 
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti hakanerdogan » 18 Arl 2009, 20:51

Kazadır olur ama herşeyin telafisi vardır geçmiş olsun, AMA!,

Arabamı vuracak sonra göstermeyecek, nerde büyütmüşler o güvendikleri ama tik tik atması gereken yerlerini? Her bir santimetrekaresinde orta çağı yaşatırım o servisin!

Neyse geçmiş olsun. Kullanılacak her bir parçayı tek tek görecek, sıfır olduğundan emin olacaksınız. Fırsat buldukça gidecek baskı yapacaksınız siz vurdunuz diye, ama baskınız asla işi aceleye getirtme yönünde olmasın, işçilik ve parça yönünde olsun.

Canını sıkarlarsa git polise. Aracımı göstermiyorlar de yol gösterirler.

ayrıca aracın düşen değeri için meşakkatli bir yol olsada yargı yolu açıktır, ver mahkemeye gitsin, uğraşın eğer sizi uğraştırırlarsa. Hatta yaptıkları işe ayrı expert raporu bile çıkarttırın, varsa çıksın pislikleri.

Ayrıca parçalara bakılırsa canınızı sıkmak gibi olmasın ama pertlik bi araç bile olabilir. ARACI GÖRÜN!

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti serdar5306 » 18 Arl 2009, 21:13

öncelikle geçmiş olsun adı üstünde kaza bu ama yaptıkları gibi telafiside olmalı aracı göstermediklerine göre durum kötü senin yerinde olsam bir avukatla görüşüp noterle birlikte servise giderim.Bak o zaman nasıl tutuşurlar görürsün
2005 FABİA CHOİCE 101 BG SİYAH
serdar5306
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: SERDAR
Nereden: Ankara
Arabanız: FABİA COHİCE 2005

İleti yilmaM » 18 Arl 2009, 23:17

gecmiş olsun dedikten sonra bende serdar arkadas gibi düşünüyorum .noterle vede bilir kişi ile belkide bir yandan ağır ağır yapıyorlardır orasını burasını hasar az görünsün diye

yilmaM
CLASSIC
CLASSIC

İleti isnilgiz » 18 Arl 2009, 23:46

Bence yapmanız gereken bir takım işler var. Öncelikle aracın kaza raporunu polise tutturmalıydınız. Nasıl yapayım diye sorabilirsiniz ama öncelikle aracı görmeniz ve tüm ayrıntıların resmini çekmeniz gerekiyordu. Diyecektiniz: Ben aracımı görmek istiyorum. Hemen lifte kaldırın alttan resmini çekeceğim. Tabi diğer yerleri de. Muhtemelen mırın kırın edeceklerdi, Hemen polisi arayacaktınız; Servis aracımla kaza yapmış, hasar büyük, tutanak tutmanızı istiyorum diyecektiniz. Çünkü servis bir duvara çarptıysa hiç bir yere haber vermemiştir büyük ihtimalle. Kazaya karıştıysa karşı tarafı ikna etmiş olabilir  masrafları biz karşılarız diye. Karşı taraf varsa ve o da tamam sizin dediğiniz olsun dediyse, artık tüm olay, kaza durumu, masraflar vs belgesiz bir pozisyona düşürülmüştür. Hasar durumuna ilişkin olarak ise siz de ikna edildiyseniz servis kendisi için belgesiz tüm uygun zemini oluşturmuş olmaktadır. Bundan sonra sizin ileride bir mağduriyetiniz olması durumunda hak arayabiliceğiniz bütün deliller yok edilmiş olmaktadır.
Bu yüzden yapılacak ilk iş kaza, hasar masraf gerekli olan tüm olaylar acilen belgelendirilmelidir. Bunun için yukarıda ilk bahsedilen prosedürler uygulanmalıdır: resim tutanak,parça listesi vs. Bunlar belgelendirilebilirse ve araç gerçekten pertlik bir durumda değilse "Değer Kaybı" davası açmanız sizin yararınıza olacaktır. Bilirkişi marifetiyle yapılacak bir tespitten sonra söz konusu değer kaybını da faiziyle almanız kesindir.
Ama kaza durumunu tam olarak bekgelendiremezseniz araç bir şekilde yapılıp size teslim edildikten sonra yapabileceğiniz pek bir şey kalmayacaktır. Açıkçası uğradığınız mağduriyet yıllar boyu aklınızda bir travma olarak kalacaktır. Yani siz bir şekilde hukuki bir süreç başlatmak zorundasınız.
Geçmiiş olsun ve de kalın sağlıcakla
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti ZEYREK » 19 Arl 2009, 00:43

Öncelikle geçmiş olsun arkadaş.Yeterli bilgi vermemişsin.Kaza,bir duvara ya da benzer bir şeye çarpılarak mı yapıldı? Yoksa başka bir araca mı çarptı? Kazada bir de başka bir araç varsa bu kazaya ait tutanak var mı? Kaza yapmış haliyle çekilmiş bir foto elinde mevcut mu? servise geldiğinde ve hiç bir işleme maruz kalmadan önce foto çektin mi?  Tüm saydıklarım yoksa,servisten bu kazanın kendileri tarafından yapıldığına dair "mutlaka imzalı ,servis kaşeli tutanak" al.Servise mümkünse yalnız gitme.Varsa samimi ve bu işlerden anlayan bir kaç arkadaşını götür.En kötü ihtimalle şahitlik ederler.Her ne yapacaksan yazılı belge iste veya tutanak tuttur.Bana kalırsa senin arabanda hasar çok olduğu için,aynı model ve özelliklerde,temiz,senin bulduğun,bulabileceğin bir arabayı onlara aldır ya da kasko değeri üzerinden nakit para iste.Kabul etmiyorlarsa valilik ya da kaymakamlıktaki "Tüketici hakları hakem heyetine" ve Avukata gideceğini,işin mahkemede biteceğini,hatta kendilerini gerekirse yerel bir gazete veya TV'ye şikayet edeceğini(blöf de olsa işe yarar) söyle.Bu konularda bilgiliymiş gibi bir imaj oluştur. Hak arama anlamında aklına gelen her türlü şeyi iste.Şunu da istesem veya sorsam acaba ileri gitmiş olur muyum diye düşünme.Karşılarında asla pasif durma.Sesini gür çıkart.
  NOT:  Mümkünse tanıdığın,samimi olduğun bir avukattan yardım al.Hatta işlerin senin aleyhine döndüğünü düşünüyorsan avukata havale et.Dikkatli ol! Avukatlar her halikarda davanın kesinlikle kazanılacağını söylerler.Gaza getirmemesine dikkat et.

ALLAH kolaylık versin.
ZEYREK
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cancanamca » 19 Arl 2009, 00:46

eğer avukata vereceğiniz 300-500 gözünüzde büyüyorsa ve kendiniz uğraşacaksanız işiniz çok zor, ülkemizde hukuk ve adalet sistemi çok yavaş işliyor ve karşı tarafın avukatı olduğunuda düşünürseniz işi yokuşa sürüp uzatmak için ellerinden geleni yaparlar, ama ne olursa olsun bunu onlara ödeteceğim avukata da gideceğim diyorsanız zaten geç kalıyorsunuz, bir an önce profesyonel yardım alın ve haklarınızı bırakın avukat kovalasın, araç yapıldıkdan sonra geriye dönüşünüz zor olur, en azından hemen bir avukata neler yapılalabileceğini danışıp bu işlerle ilgilenen avukat ve maliyet tavsiyesi almaya çalışın (her avukat her davaya bakmayabilir ama tavsiyede bulunur), ona göre ne yapacağınıza karar verirsiniz.
cancanamca
Yeni Üye
Yeni Üye

Arabanız: choice

İleti serkant » 19 Arl 2009, 02:17

Arkadaşım öncelikle geçmiş olsun,

Servise aracınızı teslim ettiğinize dair elinizde bir belge var mı? Yani aracınızı ne zaman teslim ettiniz? Normalde aracın servis tarafından teslim alındığına dair bir belge verirler. Ayrıca, aracınızı servise bıraktığınız tarihi başka servislerden de kontrol edebilirsiniz.  Gerçi pislik yapmak isterlerse bilgisayardan bu durumu da düzeltirler elinizde belge yoksa. Hatta, bilmiyorum yaparlar mı, kazayı siz yaptınızı bile diyebilirler sıkışırlarsa.

1. Hemen foto vs çekin ve kazayı onların yaptıklarına dair bir belge alın.

2. Hatta, mümkünse başka bir yetkili servis veya bilir kişi ile, tutanak tutturun.

3. Bunların hiçbiri olmuyorsa bence derhal bir avukata başvurun. Birkaç milyarınız gitse bile onların yanına kar kalmasın. Kaskonuz mevcutsa bu durumu kaskonuza da anlatıp exper vs. destek isteyin.
serkant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mkemal » 19 Arl 2009, 19:20

Arkadaşlar herkese tavsiyeleri ve geçmiş olsun dilekleri için çok teşekkür ederim.

Şimdi olayı şöyle özetleyeyim ve ayrıntıları açıklayım. Benim olayda maalesef biraz iş işten geçmiş pozisyonu oldu. Olaylara çok fazla hakim olamayınca maalesef bazı şeyler için geç kalmış oluyorsunuz.
Aracım başka bir araç çarpması sonucunda o hale gelmiş. Zaten haber verildiğinde aracı kaza yerinden servise çekmişlerdi. O an olayın telaşı ile sizlerin bahsettiği dökümanların ve belgelerin birçoğunu elde etmek için geç kalmış durumdayım.

Ancak şu belgeleri temin ediyorum. Araç ilk kaza yaptığında fotoğrafını çektim, aracın servise hangi sebeple girdiğine dair tutanak elimde mevcut,  Kaza raporu tutmuşlar ve onun fotokopisini alacağım. 

Onun dışında işyerimden izin alamadığım için aracın her anını takip edemedim malesef:( Kaza giderlerini onların kaskosunun gidereceğini söylediler ancak her ihtimale karşı benim kaskoma durum bildirilmiş mi onun için görüşeceğim.

Bana maduriyetim giderilene kadar da en azından bir araba verdiler. Şimdilik onunla idare ediyorum. Açıkçası servis müdürü sözlü olarak her türlü maduriyetimizin giderileceği konusunda söz verdi ama işin sonunda sözlerini ne kadar tutacaklar onu zaman gösterecek. Duruma göre de dava falan açmayı düşünüyorum.

Ben onlara kaza yapmış aracı istemediğimi belirttim, açıkçası 0 km araç almak için de gücüm olmadığı için makul bir 2. el araçla takas edebileceğimi belirttim. Bu durumda arabamı boyasızmış gibi takasa sokacaklarını ve alacağım araçta da bir miktar indirim yapabileceklerini belirttiler. Bu makul bir durum mu bilmiyorum açıkçası. Ancak fiyat koşulları ve diğer detaylar Pazartesi belli olacakmış.

Şu an arabayı yapıyorlar, şimdilik değişiklik listesi ise şöyle sizce tamir edilmiş aracıma binmeye devam etmem ne kadar doğru? Görüşlerinizi iletebilirseniz çok sevinirim.

-Ön düzen komple 3 parça değişmiş.

-Tampon tamamiyle değişti.

-Sol ön çamurluk

-Sol jant, disk ile birlikte

-Direksiyon hidrolik pompası ve aparatları

-Motorda birşey yok deniliyor ama detayını öğreneceğim.

mkemal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AhmetH » 19 Arl 2009, 19:28

Kemal abi hele bir çıksın arabada  beğenmezsen alternatifleri değerlendirirsin.

baktın  içine siniyor araba, garanti  uzatması ücretsiz servis hizmeti  gibi konularda baskı 

yapabilirsin  adamlara

sonuçta  bilmediğin bir araçla takasa girmektense  kendi aracını kullanmaya devam edersin

satma gibi bir durumda da direk onlara baş vurarak gereğinin yapılmasını isteyebilirsin
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti onurhan2006 » 19 Arl 2009, 20:59

[quote="AhmetH"]Kemal abi hele bir çıksın arabada  beğenmezsen alternatifleri değerlendirirsin.

baktın  içine siniyor araba, garanti  uzatması ücretsiz servis hizmeti  gibi konularda baskı 

yapabilirsin  adamlara

sonuçta  bilmediğin bir araçla takasa girmektense  kendi aracını kullanmaya devam edersin

satma gibi bir durumda da direk onlara baş vurarak gereğinin yapılmasını isteyebilirsin
[/QUOTE]

gayet mantıklı bencede...
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti cineration » 22 Arl 2009, 18:51

Öncelikle geçmiş olsun.
Yetkili servisler aracı deneme sürüşüne çıkarabilmek için kasko benzeri bir sigorta yaptırmak  zorunda. Her deneme sürüşü için servisten çıkaracağı arabanın plakasını sigorta şirketine bildirmek zorunda. Eğer böyle bir sigortası yoksa yada bu araçla deneme sürüşüne çıkacağını bildirmediyse servis tüm masrafları en ucuza kapatmak için uğraşacaktır. Çıkma ve yan sanayi parçalarla arabayı toplayacaktır.

Mahkemeye vermek için hiç bir zaman geç kalınmış değildir. Fakat davanın kısa sürede tamamlanması için mümkün olduğunca erken ve mümkün olduğunca bol dokümanla başvurulması gerekmektedir.

Bu arada arabayı dava süreci boyunca satmamanı tavsiye ederim. Eğer satarsan yine zarar edersin.

Servisin verdiği emanet arabayı da almamanı tavsiye ederim. Çünki emanet arabanın başına bir şey gelse zor durumda kalırsın.

Servis arıza bildirim tutanağını, kazayı yapan kişinin ehliyet ve hüviyetinin fotokopisini, kaza tutanağını, kazayı yapan kişinin serviste çalıştığına dair belgeyi, bunun yanında fotoğrafları ve aracın servisteyken kaza yapıldığına dair bir tutanağı servis kaşesi/servis müdürü imzası ile almanızı tavsiye ederim.

Umarım içini rahatlatmak için yol gösterici fikirler verebilmişimdir.

Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti mkemal » 23 Arl 2009, 21:46

Bilgiler için çok teşekkür ediyorum. Bugün aracın son halini görmek için servisteydim. Araç bitirilmiş, çok kötü de olmamış, bahsettiğiniz tüm belgeleri aldım. Aracın tüm giderleri test güzergahı kaskosu tarafından karşılanmış. İşin komik tarafı aracı asıl götürdüğüm arka sağ taraftan gelen gıcırtı sesi kesilmemiş, onu da yapacaklar bakalım.

Ayrıca, Değişen tüm parçaların listesini faturasının fotokopisini verecekler.

Servis müdürü çok düzgün iyi niyetli bir arkadaş ancak aynı şeyi bayi sahibi için söylemek biraz zor.  Aracıma 19.000 teklif etti. Tüm tartışmalara rağmen 20.000 e çıktı. Açıkçası sahibinden vb gibi sitelere baktığımdan aracın piyasasının daha fazla olduğunu görmüştüm. Kabul etmedim. (Sizce ne eder 39.000 Fabia II Ambiante TDI 80HP, hatasızdı Cry )

En sonunda bana 3 periyordik bakımı ücretsiz yapacağını teklif etti. Çok sinirlendim ve tartışma sonucu 40-50-60-70-80-90 bin bakımı + triger setinin değişimin kabul ettirdim anlaştık. Açıkçası o fiyata aracı vermektense bu daha mantıklı geldi.

Dava açarak kaç sene de ne alacağımı kestiremedim. Bu yüzden, yarın anlaşmayı yapmadan bir de sizlerin görüşünü almak istedim.

mkemal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 23 Arl 2009, 22:06

Kazada ne kadar hasar çıkmış belli mi? Ellerinde fotoğraf varmı? Aracın son halinin fotosu varmı sizde?
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

ÖncekiSonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir