Çok mu safım acaba?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Çok mu safım acaba?

İleti yunuss » 19 Arl 2009, 02:01

evet sormadan ve sorgulamadan ınanmak kazık yemeye neden oluyor aracımın hararet gostergesı sıfırdan yukarı cıkmıyordu malatya da servıs degıl ama servısten ayrılmıs kendı yerını acmıs bır ustaya gıttım uygun olur dıye hararet musuru dıye teshıs koydu ben hemen alıp gelıyorum dedı ve getırıp taktı fıyat musur 40 takma 10tl sonrasında skopar ın sıtesınde gezerken tesadufen musur denılen parcayı gordum fıyatı ne kadar olsa ıyı 12 tl yanı 12 lıralık parcayı ban a 40 lıraya sattı usta bence parcacıdan kendı alma nedenıuzerıne ka reklemektı ama bıraz ınsaf yanı 12 yada 15 lıraya aldıgın parcayı 40 lıra saymak artık sormadan hıcbırsey almıyorum o ustayamı bır daha yemın ettım sadece orası kalırsa ona verecegım parayı yetkılı servıse verıcem

yunuss
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti onurhan2006 » 19 Arl 2009, 02:29

[quote="yunuss"]evet sormadan ve sorgulamadan ınanmak kazık yemeye neden oluyor aracımın hararet gostergesı sıfırdan yukarı cıkmıyordu malatya da servıs degıl ama servısten ayrılmıs kendı yerını acmıs bır ustaya gıttım uygun olur dıye hararet musuru dıye teshıs koydu ben hemen alıp gelıyorum dedı ve getırıp taktı fıyat musur 40 takma 10tl sonrasında skopar ın sıtesınde gezerken tesadufen musur denılen parcayı gordum fıyatı ne kadar olsa ıyı 12 tl yanı 12 lıralık parcayı ban a 40 lıraya sattı usta bence parcacıdan kendı alma nedenıuzerıne ka reklemektı ama bıraz ınsaf yanı 12 yada 15 lıraya aldıgın parcayı 40 lıra saymak artık sormadan hıcbırsey almıyorum o ustayamı bır daha yemın ettım sadece orası kalırsa ona verecegım parayı yetkılı servıse verıcem

[/QUOTE]

bu ustadan kaynaklanan birşey değil ki dostum malesef küçük şehirlerde skodanın parçaları çok pahalı bu yaz Tokat'da benim favonun aks kafasını değiştirmek istedim 30 liralık parçaya 90 lira çekti adam bunun üzerine bende aks kafasını kendim tamir ettim 1 saatimi almadı ama benim imkanlarım vardı tamir edebildim ya imkanları olmayanlar? malesef yapacak birşey yok katlanmak zorundasınız...
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti Bluedays » 19 Arl 2009, 12:14

Arkadaşlar benim araçta da aynı problem mevcut sanki
Lastiklerim patlaktı yaptırdım. Simdi yine sorun devam ediyor. Düz yolda giderken direksiyonu bıraktığımda araç sağa doğru gidiyor. Rot ayarından olabilir diye düşünüyorum fakat enginin yazdıklarını okuyunca şüpheye düştüm. Bu şekilde de uzun süredir biniyorum. Yaptıramadım bir türlü gidipte.

Ne yapayım? Rot ayarı ne kadar tutar yada başka bir problemden olabilir mi?
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti mbarman » 19 Arl 2009, 12:53

rot ayarı şehirden şehire ustadan ustaya değişmekle birlikte genel fiyat 25tl civarı.
ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR, O GÜN BUGÜNDÜR
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Kırklareli
Arabanız: SEAT LEON 1,6TDİ CR DSG STYLE BEYAZ 2011

İleti puZZle » 19 Arl 2009, 13:03

ben tabla fişeklerini yetkili serviste 150 işçilik + 36 tl parça fiyatından değiştirdim. %20 indirim kampanyasından da yararlandım. toplamda 150 lira gibi birşey tuttu. sizin gittiğiniz servis oldukça yüksek fiyat vermiş.
puZZle
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ADEPIRON » 19 Arl 2009, 15:39

niye bu yetkili servisler hep pahalı parçalar pahalı halbuki ucuz olsa fiyatlar uygun olsa daha çok kazanırlar bir kişi duymadım ki servisten pahalılıgından şikayet etmesin niye böyle Allah insaf versin ne diyelim
Hepimiz, hayatın kısalığından söz ederiz de boş geçen zamanımızı, nasıl değerlendireceğimizi bilemeyiz.
Kullanıcı avatarı
ADEPIRON
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: RAMAZAN
Nereden: Bingöl
Arabanız: OCTAVİA 2006

İleti Bluedays » 19 Arl 2009, 16:14

Boykot edin abi o zaman bu güne dek kesinlikle yetkili servise gitmedim gitmem. Vatandaş ne yapıyor? Pahalı olduğunu bile bile gidip, yetkili servise yaptırıyor. Ucuz etin yahnisi yenmez hesabı yapıyor. Bir tane servis var özel servis oraya gidiyorum güvenle aracımı yaptırıyorum. Hiçbir sıkıntı da yaşamadım bu güne dek.
Bu adamları bu hale biz getiriyoruz.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti taner_octavia » 19 Arl 2009, 16:20

bende adı bende saklı skoda servisine gittigimde salıncagın yamuk degisiceni soylendi fiyat 300 kusur cıktı.fiyat arastırması yaptım skopar falan parcaların malieti 80 kusur liraya mal oluyor.servisten fiyat aldigimdada parca fiyatları assa yukarı aynı ama iscilik parcanın iki katı.rot balanscıya goturdugumde.salıncagı vidalarını gevseterek duzeltti ve tekrar sıktı vidalarını.tamircide cukura falan girip vidadan biraz kaymıs sanırım dedi ayarını yaptı tekrar.ee servis bu salıncagın vidalarından sokup ayarı oldugunu bilmiyomu ki parcayı hemen degistirelim diyo doktor onluklerini giyip karsıdan daha...buda bana ders oldu servislerle ilgili
Octavia'ya hayranım , Elegance hastayım :)
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Taner Semercioğlu
Nereden: Bursa
Arabanız: Kia Sportage

İleti Bluedays » 19 Arl 2009, 16:36

Adını saklamaya devam edin o servislerin!
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti AhmetH » 19 Arl 2009, 17:15

vallahi   izmir için konuşmak  gerekirse  50  yada 60  liradan  aşşa bir fiyata adam  akıllı  rot balans  yapan  görmedim.

şunlara  çok  dikkat ederim

lastikler sökülüp balans  yapılacak

lastikler  takılıp  eşek  ile  son balans  yapılacak

bijonlar torklanacak elinde  bijon anahtarıyla  lastik takan yerde balans olmaz.

rot ayarı  kesinlikle  bilgisayar  ile  yapılacak  elinde metre  olan adama  rot yaptırmayın.

farkı  ve ayarı yazdırıp  bir kağıtla elime vericekler.

tecrübeye  çıkılacak

sonra  tekrar  bijonlar  torklanacak 

tekrar  eşekle  son balans  yapılacak .

bunuda  25  liraya  yapacak  varsa  burda  belirtsin  oraya  gideyim.

Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti mbarman » 19 Arl 2009, 17:24

ahmet hocam iyide rot ayarı ayrı bir işlem balans ayarıayrı. genel olarak bu iki ayarı aynı işyerleri yaptığı için rot-balansçı deniyor. iki ayarı birlikte yaptırırsanız fiyatın 50-60tl olması normal. ama şunuda unutmayınki hiçbir kaliteli balansçı tecrübe sonrası 2. defa balans yapmaz. yapıyorsa ya yaptığı işe güvenmiyordur yada yaptığından emin değildir. ya tutarsa hesabı. bu arada rot balansçı değilim.
ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR, O GÜN BUGÜNDÜR
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Kırklareli
Arabanız: SEAT LEON 1,6TDİ CR DSG STYLE BEYAZ 2011

İleti AhmetH » 19 Arl 2009, 17:38

abim  olurmu  balans  denge  demektir  aracın yükü  4 tekerleğine bindiği zaman düzen değişebilir.

zaten  lastiğin  sökülüp  makinada  çevrilerek  yaptığı  esas  balans tan ziyade   eşek  denilen  bir alet var  ingilizce  finish balancer  diye geçiyor  son balans  makinası  onunla   yapılıyor son kontrol ve  ayarlar.

tekrar  bir  sök tak  yok  yani  ortada  kontrol var.

ve  buda  bence  kaliteli bir balansçının  yapacağı iş.

bu arada  rot  ile  balans ayarının  farklı olduğunu biliyorum ama  malum  hep aynı anda  yapılır, bende düşüncemi yazdım
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

İleti onurhan2006 » 19 Arl 2009, 20:49

rot balans işini çok fazla büyütmüşsünüz bence, üstelik kaliteli bir ustanın elinde manuel olarak yapılan rot ayarı genellikle bilgisayarda yapılan ayardan çok daha güzel oluyor
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti AhmetH » 19 Arl 2009, 22:05

hiçte  güzel olmuyor Wink

rot ayarının olduğu yerden Toe  de  ayarlanır.

rot ayarını düz  gitme olarak  algılamayın   benim diyen ustanın  bile iş Toe  ye gelince  duraksaması lazım bir  elinde metre  ile   tekerin önünden arkasından ölçerek gerdiği iple  yapacağı  ayardan  kendi  memnun kalacakmı  bilmiyorum
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

İleti onurhan2006 » 19 Arl 2009, 23:45

[quote="AhmetH"]

hiçte  güzel olmuyor Wink

rot ayarının olduğu yerden Toe  de  ayarlanır.

rot ayarını düz  gitme olarak  algılamayın   benim diyen ustanın  bile iş Toe  ye gelince  duraksaması lazım bir  elinde metre  ile   tekerin önünden arkasından ölçerek gerdiği iple  yapacağı  ayardan  kendi  memnun kalacakmı  bilmiyorum
[/QUOTE]

sizin bahtsızlığınız olsa gerek... yada bu konularda çok hassassınız galiba
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti onurhan2006 » 19 Arl 2009, 23:45

söylemeden geçemiyeceğim; sakınan göze her zaman çöp batar bazen ince ruhu bırakmak lazım
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hetepe » 25 Arl 2009, 22:32

Hakılsın, ben de fazla umursamıyorum zaten, düşünsene arabanın ilk lastikleri ve kış lastiği takmak için söküldü ilk defa...anca o zaman gördüm lastiğin içten yediğini.Tabii çok hafiften sağa çektiğini saymazsam 56 000 km için büyük bir sorun da değil.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir